Sahrana psiholoskog aspekta decije stomatologije

Dobro Aco sad mi tebe treba da pitamo šta je to što si učio a da ti se učinilo kao budalaština.

Odlika velikog ega bez pokrića je da, ne sumnja, nego apsolutno poništi sve ono na čemu su godinama radili pametniji od njega..... ako ne pametniji, ono svakako upućeniji.

Pa hajde, razloži, da vidimo da li i šta ne valja.
 
Dobro Aco sad mi tebe treba da pitamo šta je to što si učio a da ti se učinilo kao budalaština.

Odlika velikog ega bez pokrića je da, ne sumnja, nego apsolutno poništi sve ono na čemu su godinama radili pametniji od njega..... ako ne pametniji, ono svakako upućeniji.

Pa hajde, razloži, da vidimo da li i šta ne valja.

Ako dete nece da pristane na terepiju onda treba primeniti silu (magareca soba). Posle takvog tretmana makar da je u pitanju i pranje zuba dete ce svaki sledeci put da bude mirno.

E ja cu da sahranim upravo ovu hipotezu. Bice mirno zbog strahopostovanja, jer zna da ce neka debela sestra da mu trpa neku gumu u usta. Cim ode u drugu ordinaciju gde je normalnije osoblje i gde se ne trpaju gume u usta ponovice ono staro ponasanje. Jer je svesno da nema cega da se plasi. Dete se na plasi gume plasi se osobe. Poslusnost iz strahopostovanja je za mene nula od poslusnosti.
 
ja sam isao kod zubara sve je prstalo od krvi i pokidao mi je deo mesa...taj zubar je dobio slomljeni nos...

e strasne li teorije, pa zar nije logicnije da ce neko ko se nade u vise prijateljskoj sredini da se bolje oseca i nece da pravi frku...ili je aco ovo samo neka od brojnih frustracija koje si imao...vidish ja sam dosta istrazivao o tebi na forumu, umisljen si malo, malo vishe .
 
ja sam isao kod zubara sve je prstalo od krvi i pokidao mi je deo mesa...taj zubar je dobio slomljeni nos...

e strasne li teorije, pa zar nije logicnije da ce neko ko se nade u vise prijateljskoj sredini da se bolje oseca i nece da pravi frku...ili je aco ovo samo neka od brojnih frustracija koje si imao...vidish ja sam dosta istrazivao o tebi na forumu, umisljen si malo, malo vishe .

OK, Пуферу, овде није тема психолошки профил постављача.
 
Шта значи, приметнити силу у зубарској ординацији и шта је магарећа соба?

Magareca soba je soba na klinici za deciju stomatologiju gde se vode takozvana JOGUNASTA DECA tj. deca koja nece da saradjuju (ja kazem deca koju je neko plasio lekarima i zubarima, jer ni jedno dete nije da kazemo jogunasto tek tako), e tamo fino sestra stavi gumu na prst i sune im taj prst u usta da ne mogu da zatvore usta a doktor radi. E takvo dete onda igrom slucaja zavrsi kod nas tako istraumirano. I cim skapira da nema gume i da ga niko nece silovati ponovi ono jogunasto ponasanje.
 

Back
Top