Anarhija, komunizam... sve ideologije u svetu tinejdzera

Anarhizam je ideal besklasnog društva u kome će ljudi živeti u miru i slobodi,sredstvo pomoću kojeg će svako zadovoljiti svoje mogućnosti.

A ne fazoni tipa "ja sam panker i idem da se valjam u sopstvenoj mokraći i lomim sve što stignem"

Potpisujem, nazalost za mnoge ljude, anarhist znachi isto shto i antihrist...

Shteta, lep sistem...
 
Anarhizam je ideal besklasnog društva u kome će ljudi živeti u miru i slobodi,sredstvo pomoću kojeg će svako zadovoljiti svoje mogućnosti.

A ne fazoni tipa "ja sam panker i idem da se valjam u sopstvenoj mokraći i lomim sve što stignem"
Шта год да је била првобитна идеологија анархизма,значајно се променила.
Осим ако ти (данас познати) анархизам ("ја сам панкер и ломим све што стигнем") не називаш другачије?
Надам се да се разумемо,нисам баш жељан дискусије,јер мислим да бих изгубио.
 
anarhizam je pokret koji se zalazhe za ukidanje svih organa vlasti.

Besklasno društvo.Organizuje se horizontalno umesto vertikalno.
Dakle - nije haos.

Potpisujem, nazalost za mnoge ljude, anarhist znachi isto shto i antihrist...

Shteta, lep sistem...

Zapravo,vrlo sličan (utopijskom) komunizmu.
I svim sličnim idejama koje (za sada) žive samo kao ideje.
 
Шта год да је била првобитна идеологија анархизма,значајно се променила.
Осим ако ти (данас познати) анархизам ("ја сам панкер и ломим све што стигнем") не називаш другачије?
Надам се да се разумемо,нисам баш жељан дискусије,јер мислим да бих изгубио.

Ok,kapiram te. :D Taj anarhizam - što ti kažeš "danas poznati" nema nikakve veze sa anarhizmom - osim naziva.Pre bi trebalo nazvati to idiotizmom ,to nije ni ideologija,to je samo neiživljenost i želja za destrukcijom.Anarhizam,poput marksizma,ima iza sebe hiljade i hiljade stranica literature,a oni koji se nazivaju anarhistima,poput nekih punk grupica,nisu ni čuli za Prudona ili Bakunjina - a kamoli pročitali nešto od njih.
 
Besklasno društvo.Organizuje se horizontalno umesto vertikalno.
Dakle - nije haos.
Zapravo,vrlo sličan (utopijskom) komunizmu.
I svim sličnim idejama koje (za sada) žive samo kao ideje.

Samo sto je anarhizam kao ozbiljnija teorija o uređenju i kao ozbiljniji politički pokret prestao da postoji u prvoj četvrtini XX veka...

Fu*ck the system...
 
Ok,kapiram te. :D Taj anarhizam - što ti kažeš "danas poznati" nema nikakve veze sa anarhizmom - osim naziva.Pre bi trebalo nazvati to idiotizmom ,to nije ni ideologija,to je samo neiživljenost i želja za destrukcijom.Anarhizam,poput marksizma,ima iza sebe hiljade i hiljade stranica literature,a oni koji se nazivaju anarhistima,poput nekih punk grupica,nisu ni čuli za Prudona ili Bakunjina - a kamoli pročitali nešto od njih.
Ахам...
Besklasno društvo.Organizuje se horizontalno umesto vertikalno.
Dakle - nije haos.



Zapravo,vrlo sličan (utopijskom) komunizmu.
I svim sličnim idejama koje (za sada) žive samo kao ideje.

Онда и ја потписујем. :mrgreen:
 
Problem je shto je ljudska ideja dogurala dalje od evolucije ljudskog drushtva u XX veku tako da je zamisli brilijantnih bilo koliko hotjesh, ali ljudska pohlepa je triumfovala, i sada da ne bismo sluchajno mislili o utopiji, glaveshine nashe planete okretju se skrivenom divljashtvu (chitaj kapitalizam, vodjen makijavelistima)...

Moderatori oprostite za spam ali morao sam ovo izbaciti iz sebe...:bye::bye:
 
Anarhizam je po meni postojao u prvobitnoj ljudskoj zajednici.Ljudi su živeli apsolutno slobodno,bez gospodara,mogli su da putuju bilo gde...E sad ako mislite da se mi u XXI veku vratimo u nekoliko desetina milenijuma pre nove ere,teško...Mislim moguće je,ali ako Zemlju zvekne neki asteroid i uništi dobar deo sveta,i manji broj ljudi preživi i kako bi preživeli,ne bi nametali jedni drugima vlast...
 
Pa onda ni boga ne mozesh nazvati brilijantnom idejom jer je, sa nauchnichke strane gledano "NEMOGUTJE" da postoji neki tamo stvor koji je iz prsta za shest dana izrodio svet, ali opet je taj isti Bog bio inspiracija mnogim velikim ljudima pa nishta...

ja boga nisam nazvao nikakvom idejom
mada jeste dobra izmishljotina za kontrolisanje shirih narodnih masa :D
 
i sada da ne bismo sluchajno mislili o utopiji, glaveshine nashe planete okretju se skrivenom divljashtvu (chitaj kapitalizam, vodjen makijavelistima)...

Ne,ne.Oni su oduvek bili okrenuti na tu stranu - da štite svoje interese.Ono što je potrebno - to su razvijene proizvodne snage koje zajedno sa razvitkom društvenog bića razvijaju i svest;kao što radnici u Švedskoj ili Nemačkoj ne daju da ih jašu.

Dakle,istorijska neminovnost:

Robovlasničko društvo :arrow: Feudalizam :arrow: Kapitalizam :arrow: Komunizam

Ekonomska:

"Kapital prevazilazi sve prepreke koje ometaju razvitak proizvodnih snaga.Međutim,iz toga što kapital svaku takvu granicu postavlja kao ograničenje,i stoga je idealno prelazi,nipošto ne znači da je ona realno prevladana,a kako svako takvo ograničenje protivreči njegovom određenju,njegova proizvodnja kreće se u protivurečnostima koje se neprestano prevladavaju,ali isto tako neprestano ponavljaju.Univerzalnost kojoj kapital nezadrživo teži nalazi u njegovoj vlastitoj prirodi one granice koja će na određenom stupnju njegovog razvitka dovesti do spoznaje da je on sam najveće ograničenje te tendencije i stoga ga prisiliti na samoukidanje".

Proizvodnost kapitala sastoji se u prinudi na višak rada.

Mada mislim da ne bismo trebali ovim da se bavimo... :neutral:
 
Ono što je potrebno - to su razvijene proizvodne snage koje zajedno sa razvitkom društvenog bića razvijaju i svest;kao što radnici u Švedskoj ili Nemačkoj ne daju da ih jašu.
znash kad ce to kod nas?
nikad

Proizvodnost kapitala sastoji se u prinudi na višak rada.

tachno tako
i vrlo efikasno uspevaju u prinudi, ne ostavljajuci drugi izbor :neutral:
 
Vera je masovni opijum

Nisam siguran da je Marks bash ovako rekao, zato ovo netju staviti pod navodnike...

Da ispravim: "Religija je opijum za mase" - jer vera nije ništa loše,već je loše ono kako je ljudi prihvataju - poput idolopoklonstva.Zbog toga,po Marksu,religiju ne treba ukinuti - ona treba prerasti samu sebe i svoje "analgetičko" dejstvo.
 
Da ispravim: "Religija je opijum za mase" - jer vera nije ništa loše,već je loše ono kako je ljudi prihvataju - poput idolopoklonstva.Zbog toga,po Marksu,religiju ne treba ukinuti - ona treba prerasti samu sebe i svoje "analgetičko" dejstvo.

Опет крећете да пишете глупости?

-Модерација
Зашто је политичка тема одобрена на тинејџерском подфоруму? И то ове лево оријентисане идеологије преовлађују овде, јел ово неко врбовање људи и испирање мозга? Захтевам катанац на ову тему...
 

Back
Top