Dačiću što nas ostavi ;'(

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
Radikali i "narodnjaci" u čudu Nedelja, 13. jul 2008. 17:10



Pre tačno dva meseca, funkcioneri Srpske radikalne stranke (SRS), Demokratske stranke Srbije (SPS) i koalicije SPS/PUPS slavodobitno su najavljivali novu vlast u Beogradu.

Dva meseca kasnije, SPS je izašao iz dogovora sa radikalima i koalicijom DSS/Nova Srbija, što je ostavilo u stanju čuda i razočaranja te dve, odnosno tri strane.

Generalni sekretar Srpske radikalne stranke (SRS) Aleksandar Vučić izjavio je da je "začuđen" odlukom socijalista da raskinu koaliciju sa radikalima i "narodnjacima" o formiranju vlasti u Beogradu.

"Začuđen sam jer nismo čuli nijedan razlog za to. Bili smo vrlo korektni partneri, dva meseca smo zajednički radili. Istovremeno, ponosan sam na činjenicu da SRS i ja lično nismo nikoga prevarili, niti smo pogazili datu reč", rekao je Vučić agenciji Beta.

On je naveo da, s druge strane, politički život ne prestaje i da je moguće da budu raspisani novi izbori u Beogradu, ako je "moguće verovati obećanju socijalista" da neće formirati većinu sa LDP-om.

Prema njegovim rečima, novi izbori će pokazati kakva je prava volja Beograđana, a radikali se te volje "ne plaše".

"Mi se pripremamo i pokazaćemo da Beograđani nisu pogrešili kada su nam ukazali najveće poverenje na prethodnim izborima i da su pokazali da žele promene u gradu", rekao je funkcioner SRS.

Vučić je dodao i da je iznenađen odlukom socijalista da raskinu tu koaliciju zato što se lično uvek rukovodi principom da su "reč, čast i obraz najvažnije stvari na svetu", a lider SPS-a Ivica Dačić je dao reč da će ta koalicija opstati.

"Zato sam začuđen, jer ne mislim da išta na svetu važnije od toga postoji. Ali, zato moja deca neće da se stide svog oca, jer svakog u Beogradu mogu da pogledam. A, drugi neka razmišljaju o svojim odlukama", poručio je Vučić.

Portparol DSS Andreja Mladenović izjavio je da su socijalisti poništili sporazum sa radikalima i narodnjacima jer su podlegli ucenama Demokratske stranke.

"DSS je u potpunosti poštovala potpisani sporazum, ali očigledno da su javne ucene bile jače od koalicionog ugovora", rekao je Mladenović agenciji Beta.

On je rekao da je najpre predsednik Skupštine Beograda Zoran Alimpić "mimo svih demokratskih pravila izvršio opstrukciju konstituisanja gradske vlasti", a da su potom stigle javne ucene DS-a da se mora srušiti potpisani koalicioni ugovor za Beograd.

"Sada očigledno slede novi izbori i građani Beograda će dati svoj sud ko treba da vodi prestonicu. 'Kao što je SPS održao datu reč, tako će ispuniti i ostala obećanja', i zato smo uvereni da građani Beograda na predstojećim izborima neće dozvoliti da budu ponovo prevareni", rekao je Mladenović.

(MONDO)
 
Jel znas sta ja jedino cujem iz svega toga?!

:sad2::cry:

Cry-256x256.png
 

Back
Top