Organizovanje sopstvene svadbe

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima na netu nekih sajtova koji daju sve što treba da se pripremi. Zavisi kakvu vrstu venčanja praviš. Običaji se razlikuju. Moja sestra se udala pre nekog vremena i nije bilo nekih ponižavajućih običaja kojima se gosti samo pelješe. Nije bilo kićenja, skupljanja poklona (što neki rade), fotke su bile plaćene. Svi gosti su imali samo da dođu i lepo da se provedu. Sve ostalo je bilo sređeno. I nije bilo gnjavaže. hoteli koji organizuju venčanja imaju svoje timove koji sve organizuju. zavisi dakle od novca i tipa venčanja. Probaj sa sajtovima na netu. Ako nemaš ideje.
 
Pa hteli bi nesto normalno za 200 osoba. Zanima nas sve. Koliko pre svadbe se ide da se pozovu gosti i sta je sve potrebno za to. Rakija, peskir preko ruke, muzika ..... ? Ko obavlja pozive, mladozenja i kum ili ... ?
Inace smo Pravoslavci i zivimo u Juznom Banatu. Ona Rumunka ja Srbin.
Koliko se ranije zakazuje vencanje u Opstini i Crkvi ?
Gde se skupljaju gosti pred vencanje i koja je procedura, celokupna, otkup mlade i sve ostalo tokom vencanja.
 
Srbin, pravoslavac, Južni Banat ti i nije neka odrednica. Laloš, Bosanac, Ercov, Kosovar, Čarapan (otprilike pomenutih ovde ima najviše)...? Jer svaki kraj ima neke svoje običaje, najbolje da razgovaraš sa tvojim starima, oni će sve znati šta i kako to kod vas ide.
 
S obzirom na koordinatne ravni, što je delić moje struke, trebalo bi da imaš dobre organizacione sposobnosti. Sve je u dobroj i preciznoj organizaciji, što se tiče običaja uvek će se naći neko ko smatra da treba ovako ili onako i samo da te zbuni.
Ako možeš gledaj da se najpre dogovoriš sa mladom kako sve to treba da izgleda, posle brini o običajima. Dobro razmislite šta su Vaše želje i poštujte ih, a šta su želje i očekivanja rodbine oko običaja.
U svakom slučaju ČESTITAM.
Samo opušteno.
 
Ako možeš gledaj da se najpre dogovoriš sa mladom kako sve to treba da izgleda, posle brini o običajima. Dobro razmislite šta su Vaše želje i poštujte ih, a šta su želje i očekivanja rodbine oko običaja.
U svakom slučaju ČESTITAM.
Samo opušteno.

najrazuminji savjet na temi
ne pravis zurku iznenadjenja, ukljuci i mladu pa sto vama both odgovara
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top