koji levaci....

koju ruku koristite za pisanje ali i za uobicajen rad


  • Ukupno glasova
    7
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
interesantno... ajde da vidimo koliko imamo forumasa levaka a koliko ....

Levoruki predsednik intrigira SAD

Poput mnogih prethodnika u Beloj kući, od Ronalda Regana do Bila Klintona, i naredni predsednik SAD, bio to Džon Mekejn ili Barak Obama, biće levoruk, prenose agencije navodeći da ta neobična statistika veoma intrigira američke medije.


Od 1974. godine, SAD su imale četvoricu levorukih predsednika: Džeralda Forda, Ronalda Regana, Džordža Buša starijeg i Bila Klintona, piše list "Njujork san".

Čak i među potpredsednicima i kandidatima za predsednika levaci su bili veoma zastupljeni: Al Gor, Robert Dol, Džon Edvards i Ros Perot.

Procenat levorukih u američkom društvu iznosi samo 10 do 12 odsto, što čini još interesantnijim javnosti veliki broj političkih lidera levaka u nekoliko poslednjih decenija.

U poslednje 34 godine, predsednička funkcija bila je 22 godine u rukama levorukih, otkriva list "Vašington post".

Levaci koji više koriste desnu hemisferu mozga smatraju se sposobnijim za sagledavanje sveukupnosti nekog problema, istrovremeno obavljanje više zadataka i kreativne zadatke, pišu američki mediji.

Matematičari, umetnici i arhitekte često su levaci, navode američki listovi navodeći nasumice kao primer Mikelanđela, Leonarda da Vinčija, Alberta Ajnštajna i Merlin Monro.

Posle predsedničkih izbora u novembru, u Beloj kući moraće da zamene sve makaze, otvarače za konzerve i slične sprave onim koje su prilagođene levorukima.
 
Je li ademe,kakav si u sahu ?

za one koji se ne bave "profesionalno", znaci ne igraju u klubu i sl. vec kao hobi ili amaterizam, sam "tatamata"
Inace,ja sam cist desnjak,leva ruka mi je duplo slabija od desne,mada ne znam koliko ova tema pripada politici.

pripada jer mozemo otkriti koliko imamo forumasa koji potencijalno mogu biti predsednici srbije ili kosova ili...:hahaha::hahaha:
 
za one koji se ne bave "profesionalno", znaci ne igraju u klubu i sl. vec kao hobi ili amaterizam, sam "tatamata"

pripada jer mozemo otkriti koliko imamo forumasa koji potencijalno mogu biti predsednici srbije ili kosova ili...:hahaha::hahaha:

Pa dobro,to tatamata moze da znaci razne stvari:) Elem,sada ce jos malo mec za titulu svetskog prvaka,a ja obozavam sah,mada nikad za sebe ne bih rekao da sam tata-mata:) Sada se skoro pojavi neki klinac Karlsen,18 godina,tuce i Ananda i Kramnika i Topalova...Dobijem kompleks nize vrednosti kada cujem takve stvari :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top