SPS se raspada formira se "Pokret Socijalista"

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
http://www.politika.co.yu/rubrike/Politika/Deo-chlanova-SPS-a-osniva-Pokret-socijalista.lt.html

Deo članova SPS-a osniva Pokret socijalista
Mada zvanično nije registrovana, nova politička organizacija već ima kancelariju u Beogradu

Nezadovoljstvo odlukom vrha stranke da formira vladu sa Demokratskom strankom moglo bi da rezultira raskolom među članstvom Socijalističke partije Srbije. Kako „Politika” nezvanično saznaje, tvrda linija SPS-a uskoro će formirati političku organizaciju pod nazivom Pokret socijalista. Mada ovo nije prvi put da se deo članstva stranke, među kojima ima najmanje tridesetak za socijaliste zvučnih imena, a koje idejno predvodi dugogodišnji ideolog partije akademik Mihailo Marković, protivi odluci rukovodstva zbog saveza sa demokratama, ulazak SPS-a u vladu Mirka Cvetkovića izgleda da je kap koja je prelila čašu. Naime, prema nezvaničnim informacijama, iako nova stranka kojom neformalno rukovodi Aleksandar Vulin još nije zvanično registrovana, Pokret socijalista već ima svoje sedište u ulici Svetozara Markovića u Beogradu.

Podsetimo, Vulin i Milorad Vučelić poslednjih meseci žestoko su kritikovali rukovodstvo SPS-a navodeći da je vrh stranke „prodao ideju socijalista” i da je vreme za „novo okupljanje”, dok je Mihailo Marković nedavno prognozirao da će u slučaju da se ostvari saradnja sa DS-om „doći do rascepa u Glavnom odboru SPS-a, ili bi se, čak, formirala nova stranka”. Prema našim saznanjima, Marković je i autor dokumenta koji predstavlja političku platformu nove stranke, a koji je ovih dana upućen na adrese jednog broja uticajnih članova SPS-a.

„Politika” saznaje i da iz vrha stranke nema zvaničnih instrukcija opštinskim odborima za formiranje koalicija na lokalnom nivou, ali da u neformalnim kontaktima sa rukovodstvom stranke opštinski funkcioneri dobijaju direktivu da slede liniju saradnje koja je ostvarena na republičkom nivou.

M. Albunović
[objavljeno: 13.07.2008]
 
Па сасвим је јасно да је уласком у Владу са ДС-ом Дачић запечатио своју политичку каријеру, осим ако убудуће не буде на листи ПЕЗ-а, као Драшковић и слични маргиналци који више не могу да пређу цензус :D
 

Idi mu daj konkretnu podrsku.
jjjjaran%20(2).gif
 
akademik mihajlo markovic nekadasnji predsednik SANU i osnivac SPS-a je svakako najugledniji clan koji ta stranka ima. On vam je nesto kao Micunovic u DS-u recimo :)

Eto sad da dodju ove babetine , crow, dellboy i filatelista i ovo dobro da procitaju sobzirom da tvrde da su sve moje prognoze pogresne. A ja sam predvidjao da ce se u slucaju ulaska SPS-a u neprirodne koalicije sa DS-om i LDP-om - ovo i desiti.
 
akademik mihajlo markovic nekadasnji predsednik SANU i osnivac SPS-a je svakako najugledniji clan koji ta stranka ima. On vam je nesto kao Micunovic u DS-u recimo :)

Eto sad da dodju ove babetine , crow, dellboy i filatelista i ovo dobro da procitaju sobzirom da tvrde da su sve moje prognoze pogresne. A ja sam predvidjao da ce se u slucaju ulaska SPS-a u neprirodne koalicije sa DS-om i LDP-om - ovo i desiti.

Pa dobro,oduzece im glasove 100 ljudi koji citaju sadasnje izdanje Alana Forda,i glasove svih sponzorusa iz Silikonske doline koje jure Vucelinog sina... Bas ce im to naskoditi...
 
Poslednja izmena:
Pa dobro,oduzece im glasove 100 ljudi koji citaju sadasnje izdanje Alena Forda,i glasove svih sponzorusa iz Silikonske doline koje jure Vucelinog sina... Bas ce im to naskoditi...

to ti mislis. nijedan ortodoskni sps-ovac a takvih je 90% nije za ovo kurvanje SPS-a sa DS-om i LDP-om...

stoga ce vucela mihajlo markovic i vulin uzeti dosta glasaca....

u svakom slucaju toliko da SPS nema teorije da predje cenzus , ni sa palmom i krkobabom u kompletu :ok:
 
akademik mihajlo markovic nekadasnji predsednik SANU i osnivac SPS-a je svakako najugledniji clan koji ta stranka ima. On vam je nesto kao Micunovic u DS-u recimo :)

Eto sad da dodju ove babetine , crow, dellboy i filatelista i ovo dobro da procitaju sobzirom da tvrde da su sve moje prognoze pogresne. A ja sam predvidjao da ce se u slucaju ulaska SPS-a u neprirodne koalicije sa DS-om i LDP-om - ovo i desiti.

pa to je i vulin govorio pre 1 godinu a i 2,jos tada je on pricao da ce se ovo desiti i da ce se on odvojiti,samo ne znam sta ceka
 
sps je progutao dosta gorkih pilula, svojom i tudjom voljom ukljucujuci i smrt sm u hagu,
kao partijska org bili su najrasireniji i najjaci, vise nisu,
stari glasaci su glasali za njih posle 2000. po inerciji, jer nisu imali za koga drugoga, a i to je bila greska jer su socijalisti prakticno i stvorili sve ovo (drzali su opoziciju kao malo vode na dlanu, povezali se i sa kriminalcima i kriminalizovali drustvo, `97 ponistili na predlog ds u skupstini dotadasnje akcionarske privatizacije koje su radnici sproveli, a i droga se rasirila itd itd)
a i propagiraju kapitalizam!?
sta dalje? ne znam. znam ja sta necu i sta ne valja ali smo u cvrstom zagrljaju demokratije. a demokratija je vlast vecine.
 
sps je progutao dosta gorkih pilula, svojom i tudjom voljom ukljucujuci i smrt sm u hagu,
kao partijska org bili su najrasireniji i najjaci, vise nisu,
stari glasaci su glasali za njih posle 2000. po inerciji, jer nisu imali za koga drugoga, a i to je bila greska jer su socijalisti prakticno i stvorili sve ovo (drzali su opoziciju kao malo vode na dlanu, povezali se i sa kriminalcima i kriminalizovali drustvo, `97 ponistili na predlog ds u skupstini dotadasnje akcionarske privatizacije koje su radnici sproveli, a i droga se rasirila itd itd)
a i propagiraju kapitalizam!?
sta dalje? ne znam. znam ja sta necu i sta ne valja ali smo u cvrstom zagrljaju demokratije. a demokratija je vlast vecine.

demokratija je najbolja situacija za manipulisanje naroda-uopsteno
 
demokratija je najbolja situacija za manipulisanje naroda-uopsteno

ova demokratija.
i narod je morao da pokaze volje za zombiranje. pistaljke i bubnjevi malo po malo i stvori se jezik simbola koji se vise ne dovodi u pitanje, i stvori se uslovni refleks koji se vise ne dovodi u pitanje.
primer nvo i njihovo angazovanje na `srpskoj krivici` da je nama nabiju na nos. malo teze. primer zasto imaju slab odziv u provinciji, zato sto je tamo covek manje otudjen i zaveden sa in stvarima. slusaju se narodnjaci i gleda se od cega se zivi i mazanje slabo prolazi zna se ko je ko i ko je kakav.
 
ova demokratija.
i narod je morao da pokaze volje za zombiranje. pistaljke i bubnjevi malo po malo i stvori se jezik simbola koji se vise ne dovodi u pitanje, i stvori se uslovni refleks koji se vise ne dovodi u pitanje.
primer nvo i njihovo angazovanje na `srpskoj krivici` da je nama nabiju na nos. malo teze. primer zasto imaju slab odziv u provinciji, zato sto je tamo covek manje otudjen i zaveden sa in stvarima. slusaju se narodnjaci i gleda se od cega se zivi i mazanje slabo prolazi zna se ko je ko i ko je kakav.

ne ova svaka demokrtija.
demokratija je i zato stvorena,jer ako svi imaju prava na svoje mislje ma kakvo ono bilo sta se desava?
desava se to da naprimer neka jaca zemlja poput usa,uk ako hoce da osvoji neku zemlju,lepo u njoj oformi stranku,ulozi novac i samo se reklaira reklamira reklamira,ispira narod godinama,a odavno je dokazano od naucnika da je 1000 puta izgovorena laz istina(brojka zavisna od jacine i otpora individue) i sta,zauzme zemlju bez borbe.
lepo je da ima svako prava,ali prava da svako baljezga sta oce mora se ukinuti u svakoj zemlji ne samo ovde.
bez cvrste ruke nema cvrste drzave
 

Back
Top