Smeshni i ne tako smeshni momenti politichke elite...

master_of_errors

Domaćin
Banovan
Poruka
4.933
'Za pet minuta počinjemo s bombardiranjem Rusije'
Piše: Ahmed Salihbegović


Jesse Jackson pridružio se ovaj tjedan mnogim političarima koji nisu znali da ih se snima

WASHINGTON - Ovotjedni ispad vlč. Jesseja Jacksona, američkog crnačkog političara, kada je, ne znajući da je mikrofon u TV studiju uključen, rekao da bi “najradije Baracku Obamu odrezao jaja da se prestane crncima obraćati s visoka”, poslužio je kao povod časopisu Time da podsjeti na 10 slučajeva u kojima su istaknuti pojedinci pogrešno pretpostavili da je mikrofon isključen.

John Major, tada britanski premijer, gunđao je 1993. da su neki članovi njegovi vlade “kopilad koju ću dati raspeti”, te se žalio da ih ne može “spriječiti da spava tko s kim hoće”.
Putin je reagirao na optužbe protiv tadašnjeg izraelskog predsjednika Kacava da je pipkao, napastvovao pa i silovao suradnice tako što se nagnuo prema Kacavu i čestitao mu da je 'pravi muškarac'.
Tijekom fotografiranja sa sinovima, 2005., britanski prestolonasljednik Charles
mrmljao je o fotoreporterima: “Prokletnici, ne mogu smisliti toga čovjeka, tako je grozan”. Iste godine francuski se predsjednik Jacques Chirac, u jeku nadmetanja Pariza s Londonom za domaćinstvo Olimpijskih igara 2012., povjerio njemačkom kancelaru i ruskom predsjedniku: “Jedino što su Englezi ikad podarili europskoj poljoprivredi je kravlje ludilo. Ne možete vjerovati ljudima koji imaju tako očajnu kuhinju”.

Za dva incidenta kojih se prisjetio Time pobrinuo se sadašnji američki predsjednik George Bush. Tijekom izborne kampanje 2000., on je svojem zamjeniku Dicku Cheneyju rekao za novinara Adama Clymera da je “prvoligaška š..čina”, a Cheney odgovorio: “Itekako”.

Bush je na summitu G8 prije dvije godine, u jeku rata u Libanonu, šaptao tadašnjem britanskom premijeru Tonyju Blairu: “Sirija treba zaustaviti Hezbollah u ovom s..nju”. Te je godine CNN-ova voditeljica Kyra Phillips zaboravila isključiti mikrofon u studiju, te ju se čulo, dok je Bush govorio o uraganu Katrina, kako čavrlja: “Braća bi trebala biti potpora. Osim mog brata, ja moram njega podržavati, njegova žena želi sve kontrolirati”.

Govoreći o Bushovom izbornom stožeru 2004., demokratski predsjednički kandidat John Kerry rekao je jednom radniku: “Ne brini, čovječe, nastavit ćemo ih tući, ti su tipovi najpokvarenija, najlažljivija grupa ljudi koju sam vidio”. Devet godina ranije, Kathleen Gingrich, majka tadašnjeg republikanskog vođe u Kongresu, Newta, rekla je novinarki CBS-a, koja ju je uvjerila da to ne snima, da njezin sin drži da je Hillary Clinton “ku..a”.

Ronald Reagan je 1984., dosađujući se pred radijsko obraćanje naciji, izgovorio u mikrofon koji je, međutim, već prenosio njegov glas u eter: “Moji američki sugrađani, veseli me priopćiti vam da sam danas potpisao zakon koji će zauvijek izbrisati Rusiju. S bombardiranjem počinjemo za pet minuta”.

To je izbor magazina Time. A bilo je još zabuna s mikrofonom. Protagonist jedne bio je Vladimir Putin, a druge John McCain. Ruski premijer (u to doba predsjednik) reagirao je na optužbe protiv tadašnjeg izraelskog predsjednika Moše Kacava da je pipkao, napastvovao pa i silovao suradnice tako što se nagnuo prema Kacavu i čestitao mu da je “pravi muškarac”. Republikanski senator, sada kandidat za predsjednika SAD-a, rekao je prije 10-ak godina da je “Chelsea Clinton tako ružna da mora da su njezini roditelji lezbijski par Hillary Clinton i Janet Reno."

http://www.jutarnji.hr/zanimljivosti/clanak/art-2008,7,12,,126325.jl

Kakvi kreteni vode ili su vodili ovu planetu...blizi se Sudnji Dan izgleda...:sad2:
 
Poslednja izmena:

Back
Top