Sve o hemiji

mita.lab

Početnik
Poruka
3
Cao,
E pa ja sam nov ovde,ali vidim da nema nista posebno vezano za hemiju,pa resih da otvorim temu.Ovde mozete da pisete sve vezano za hemiju,pitate ako vam treba za seminarski skolu,otkrijete supstance za neki extra experiment...
 
e pa evo jos jednog hemicara:lol:,ja sam svojevremeno (pre nekih 3,4 meseca:mrgreen: ) razmisljao da upisem hemijski fakultet posto volim hemiju(smer biohemija),ali ga nisam upisao bas zbog ovoga o cemu Lavoazije prica,ne vidim sebe u prosveti a svrseni hemicar(biohemicar) jako tesko moze da nadje sebi pristojno placen posao,a bukvalno pogines dok zavrsis fax,jer je jako zahtevan,stoga sam se ja odlucio da upisem komercijalnu hemiju:lol: -farmaciju:D koja je isto jakkkko tezak fax ali bar posle toga ako si iole sposban mozes fino da zivis:D
 
e pa evo jos jednog hemicara:lol:,ja sam svojevremeno (pre nekih 3,4 meseca:mrgreen: ) razmisljao da upisem hemijski fakultet posto volim hemiju(smer biohemija),ali ga nisam upisao bas zbog ovoga o cemu Lavoazije prica,ne vidim sebe u prosveti a svrseni hemicar(biohemicar) jako tesko moze da nadje sebi pristojno placen posao,a bukvalno pogines dok zavrsis fax,jer je jako zahtevan,stoga sam se ja odlucio da upisem komercijalnu hemiju:lol: -farmaciju:D koja je isto jakkkko tezak fax ali bar posle toga ako si iole sposban mozes fino da zivis:D

pa mozesh da se zaposlish u inostranstvu. Biohemija je jako perspektivan fax i vrlo naucnicki i posle njega bez ikakve nostrifikacije mozesh da odesh u bilo koju zemlju jer je u njima manjak branse iz oblasti prirodnih nauka.
 
pa mozesh da se zaposlish u inostranstvu. Biohemija je jako perspektivan fax i vrlo naucnicki i posle njega bez ikakve nostrifikacije mozesh da odesh u bilo koju zemlju jer je u njima manjak branse iz oblasti prirodnih nauka.

tacno ,ali mozes i sa farmacijom,jeste da ti treba nostrifikacija,ali isto tako moze da se uspe i kod nas,dok ti je sa biohemijom izvesno da ces ,ukoliko zelis da nesto uradis sa svojom karijerom,morati da napustis nasu zemlju
 
tacno ,ali mozes i sa farmacijom,jeste da ti treba nostrifikacija,ali isto tako moze da se uspe i kod nas,dok ti je sa biohemijom izvesno da ces ,ukoliko zelis da nesto uradis sa svojom karijerom,morati da napustis nasu zemlju

ako ima neshto shto zelim vishe od svega to je da pobegnem u zemlju u kojima se priznaju gej veze a i biohemija je na visokom nivou.

Zivim za te zemlje.
 
ako ima neshto shto zelim vishe od svega to je da pobegnem u zemlju u kojima se priznaju gej veze a i biohemija je na visokom nivou.
:eek:
Bilo bi interesantno ako bi se neko posvetio statistickim podacima odnos gay tipova na BH: ista ciljna grupa na dr fakultetima. :think:
Dizvedem zakljucak numem al kazu da brojevi govore za sebe :rotf:
 
Ako hoces da studiras BH,DOBRO,ali to je nesto najpovrsnije sto mozes da upises.Oni nisu ni za sta konkretno malo hemija malo biologija.I imaces da nozem zabi odseces glavu pa onda da joj vadis nerv iz misica...fuj....
 
Ja sam na Hemijskom,od oktobra treca godina.
Na smeru sam hemije zivotne sredine i mogu vam reci da je smer super,profesori su mnogo bolji,zainteresovaniji i u svakom slucaju okrenuti studentima,za razliku od opste hemije.Sa ovim smerom ne moras da radis u prosveti,mozes da radis u bilo kojoj laboratoriji ili cak fabrici i bavis se kontrolom zagadjivanja,a takodje je velika prohodnost i za inostranstvo.
Predmeti jesi opsti ali samo na prvoj,na dalje se ubacuje mnogo strucnih,ali interesantnih predmeta.Vezbe su dobro organizovane i sto je najbitnije,na njima dosta naucih,a i steknes prakticno znanje.
 
Ako hoces da studiras BH,DOBRO,ali to je nesto najpovrsnije sto mozes da upises.Oni nisu ni za sta konkretno malo hemija malo biologija.I imaces da nozem zabi odseces glavu pa onda da joj vadis nerv iz misica...fuj....

Ti si verovatno studirao biohemiju i sigurno se aktivno bavish njom i znash sve o smeru i zaposlajvanju? Ili si po dobrom starom obicaju dao sebi slobodu da pricash o stvarima o kojima ne znash i sa kojima nisi upoznat?
 
Ljudi,
Studira li neko od vas forenzicku hemiju ili mozda namerava to da upise? Ja se dvoumim izmedju toga i opste hemije... Zanima me polaze li se fizika za prijemni? Ako neko zna neka odgovori, molim vas...:roll:
 
Pa znas kako ja sam studirao opstu hemiju ovde kod nas,otisao na londonski univerzitet i tu studirao(posteno sam se namucio) i postao dr.hemijskih nauka,i specijalista u oblasti hemija supstituisanih benzena....A biohemicara poznajem dosta,prijateljica mi se zaposlila skoro u TORLAK-u,na nekom zasejavanju podloga.
 
chemu sluzhe kvantni brojevi :mrgreen:
Preporucio bih ti da Googlas po Internetu jer je tema Kvantni brojevi jako opsirna mada nisam siguran da ces i tamo naci nesto puno al ako je ya srednju skolu bice itekako dovoljno.Saznaces da n,l,ml i ms nisu jedini kvantni brojevi jer pored njih postoje i rotacioni kv. broj molekula kao i vibracioni.Njihova uloga je da kvantiraju energije atoma odnosvo elektrona u atomu jer energija u mikro svetu ne moze imati bilo koje vrednosti kao u makro svetu,ves samo definisane vrednosti.............Itd. o ovome ima jako puno sa se pise,a mene mrzi.Pozdrav
 

Back
Top