Sve o hemiji

Ljudi,
Studira li neko od vas forenzicku hemiju ili mozda namerava to da upise? Ja se dvoumim izmedju toga i opste hemije... Zanima me polaze li se fizika za prijemni? Ako neko zna neka odgovori, molim vas...:roll:

A na kom faxu planiras da upises forenzicku hemiju?Ja sam cula da se sprema taj smer na Hemijskom,ali nema od toga jos nista.:confused:
 
Imao bih ja pitanjce.
Video sam članak o samogradnji solarnih ćelija (navuko me Sentient :D). E, tamo se kao aktivni sloj predlaže crveni oksid bakra, a da bi se dobio, bakarnu površinu treba žariti. I onda nastane i crni oksid, pa ga treba odvajati i tako to.
Teško mi je da poverujem da se oksid ne bi mogao dobiti jednostavnije - recimo kakvom hemijskom reakcijom na umerenim temperaturama (u rerni, na primer).
Im li ko kakvu ideju?
 
ne snalazim se najbolje na ovim forumima pa se unapred izvinjavam zbog posojecih gresaka!!!imam par pitanja koja me muce i vazana su za hemiju
1.Hemičari kovalentnu vezu opisuju pomoću dva modela molekula. Koji su to modeli? Iz sledećeg niza pojmova izdvoj one koji pripadaju jednom, koji drugom teorijskom modelu.
HOMO, rezonancija, LUMO, elektronski par, delokalizacija.
2.Koje orbitale fosfora učestvuju u građenju PCl5? Zašto ne postoji NCl5?
3.Koliki je dipol H-Cl veze, ako je procenat jonskog karaktera veze 17%, a dužina veze 12,7nm.
4.Zašto je enolni oblik obično nepovoljniji od keto oblika? Objasniti pomoću energija veza. Za koliko je keto sistem stabilniji od enolnog? i zamolio bih ako nije problem da odgovore na ova pitanja osim sto ce te postaviti na forum posaljete na moj mail koca_master@yahoo.com

unapred zahvalan Stefan
 
ne snalazim se najbolje na ovim forumima pa se unapred izvinjavam zbog posojecih gresaka!!!imam par pitanja koja me muce i vazana su za hemiju
1.Hemičari kovalentnu vezu opisuju pomoću dva modela molekula. Koji su to modeli? Iz sledećeg niza pojmova izdvoj one koji pripadaju jednom, koji drugom teorijskom modelu.
HOMO, rezonancija, LUMO, elektronski par, delokalizacija.
2.Koje orbitale fosfora učestvuju u građenju PCl5? Zašto ne postoji NCl5?
3.Koliki je dipol H-Cl veze, ako je procenat jonskog karaktera veze 17%, a dužina veze 12,7nm.
4.Zašto je enolni oblik obično nepovoljniji od keto oblika? Objasniti pomoću energija veza. Za koliko je keto sistem stabilniji od enolnog? i zamolio bih ako nije problem da odgovore na ova pitanja osim sto ce te postaviti na forum posaljete na moj mail koca_master@yahoo.com

unapred zahvalan Stefan

Jesi mogao jos na nekoj temi da postavis ova pitanja? :rtfm:
 
Jedno pitanje za ljude sa fakulteta : jedinjenje se sastoji od sledecih elemenata : C, H, O, Cl, S i N ( eksperimentalno dokazani); bela je, cvrsta, kristalna supstanca; gori svetlim, cini mi se pfff zelenim plamenom, u vodi mu je pH 7..zanima me otprilike koje jedinjenje moze da bude....kazem otprilike jer...znam da postoji mnogo mogucih kombinacija ali koja je najverovatnija s obzirom da smo ovo cudo koristili u skoli kao nepoznato organsko jedinjenje koje treba odrediti...any help??
 
hello sakam vasu pomoc iz hjemije:confused::confused::confused:
1.Izracunajte utrosak sirovine za proizvodnju 1 tone sode po Solvejevom postupku i to:zapreminu rastvora NaCl koji u 1 dm3 sadrzi 300 gramaNaCl;zapreminu NH3 I CO2(IZRAZENU U KUBNIM METRIMA PRI N.U)Uzmite da se samo 2/3 NaCl prevodi u Na2CO3 a CO2 koji nastaje pri zarenju NaHCO3 bez gubitka se vraca u proces!!!
2.Izracunajte maseni udeo sode Na2CO3*10H2O U 10.85% rastvoru Na2CO3!!!!


POMAGAJTE
 
:dontunderstand:joj,jedva sam uspeo da se registrujem,sta ces,prvi put. Mene interesuje da li neko ima periodni sistem sa ispisanim oksidacionim brojevima. Jako mi treba a moj sam zagubio. Inace,nisam neki hemicar pa bi mi to jako pomoglo. neraymem se puno ni u internet pa mi recite(napisite) da li treba da ostavim adresu na koju bi mi neko eventualno poslao tablicu. Hvala unapred
 

Back
Top