GRCEVI U LISTOVIMA

pele27

Primećen član
Poruka
959
Ponekad mi se, samo nocu dok spavam javljaju ovi vrlo bolni grcevi. Bol je strasno nesnosan i otklanjam ga tako sto koliko god mogu istegnem palac na nozi ciji se list zgrcio. Ali to mi ne pomaze da se grcevi ne vracaju sto uopste nije prijatno. Da li neko ima iskustva sa tim problem i kako ga resiti?
 
Недостатак калцијума ,кад је исхрана слаба или слаб унос витамина и минерала ...али би ипак било најбоље да одеш до лекара
 
Primite moje izvinjenje za nedorecenu temu..
Dakle, imam 27god i ti grcevi se pojavljuju vec nekoliko godina ne toliko cesto..nekada ih ima, a nekada i zaboravim da postoje..nikada o tome nisam pricao nijednom lekaru jer smatram da to i nije problem..medjutim, resio sam da ga podelim sa vama ne bi li mi neko rekao o cemu se tu radi..ne pijem nikakve lekove niti se lecim od bilo cega..ono na sta sumnjam to je da mi se grc javlja prilikom istezanja u snu..e sad, da li ja nekako nezgodno spavam ili pojma nemam sta..znam samo da posle me ceo dan taj list zateze dok hodam..i napominjem da mi se NIKADA ne pojavljuje preko dana..
 
Hm..nedostatak kalcijuma..moguce je posto npr. mleko ne pijem uopste..a sta mi lekar moze po tom pitanju?

Ако се грч јавља само на једном месту нпр лист леве ноге може бити нешто друго ...Купи калцијум шумеће ,магнезијум, па ћеш да се средиш временом
 
odlicno!
Mislim da nemas razloga za zabrinutost, ako budes u prililici uradi kompletnu laboratoriju, narocito analize elektrolita. Setaj sto vise, ako je to moguce i prati koliko cesto ti se javljaju grcevi u nogama.
Ukoliko se budu ucestili grcevi nije lose da uradis i dopler krvnih sudova nogu, za svaki slucaj.
 
dr:
odlicno!
Mislim da nemas razloga za zabrinutost, ako budes u prililici uradi kompletnu laboratoriju, narocito analize elektrolita. Setaj sto vise, ako je to moguce i prati koliko cesto ti se javljaju grcevi u nogama.
Ukoliko se budu ucestili grcevi nije lose da uradis i dopler krvnih sudova nogu, za svaki slucaj.

Uradio sam krvnu sliku i analize na Natrijum (141), kalijum (4.47), kalcijum (2.23) i magnezijum (0.75) i iz toga mogu da zakljucim da su mi natrijum i kalcijum manji (nisu ispod referentne vrednosti ali sau bas malo iznad donje granice) tako da se bacam na sumece tablete sa tim mineralima.
 
Primite moje izvinjenje za nedorecenu temu..
Dakle, imam 27god i ti grcevi se pojavljuju vec nekoliko godina ne toliko cesto..nekada ih ima, a nekada i zaboravim da postoje..nikada o tome nisam pricao nijednom lekaru jer smatram da to i nije problem..medjutim, resio sam da ga podelim sa vama ne bi li mi neko rekao o cemu se tu radi..ne pijem nikakve lekove niti se lecim od bilo cega..ono na sta sumnjam to je da mi se grc javlja prilikom istezanja u snu..e sad, da li ja nekako nezgodno spavam ili pojma nemam sta..znam samo da posle me ceo dan taj list zateze dok hodam..i napominjem da mi se NIKADA ne pojavljuje preko dana..

Ilija 62 god. :mafijas:Evo mog iskustva: Grčevi :evil:u nogama , najčešće su, posledica Diabetesa ili "pušačke noge" odnosno zakrečenja krvnih sudova. Mogu se javiti i kao posledica preteranog umora!
Kako ja to lečim? Nikako!!! Kada me uhvate, skačem iz kreveta :azdaja:kao da me neko polio vrelom vodom. Malo šetam po sobi i grčevi popuštaju. Međutim, dešava se da se posle izvesnog vremena vrate! Moj neurolog mi je preporučio ishranu sa što više tunjevine, vitamina i minerala. Konzumiranje veće količine vode (tečnosti) i kontrolu šećera! I, naravno da ostavim duvan! Zaboravio sam da naglasim da su injekcije OHB, i BEVIPLEX jako, jako korisne. Ja ih redovno koristim, kada počne najezda grčeva.
Da rezimiramo: strogo odricanje od masnoća, :rostilj: ugljenih hidrata :mesi:i duvana! :snesko5:može ponekad! ali ne svaki dan! Vitamini i minerali svih vrsta, prirodnih, i veštačkih. Što više šetnje!Srećno!
 
Ако се грч јавља само на једном месту нпр лист леве ноге може бити нешто друго ...Купи калцијум шумеће ,магнезијум, па ћеш да се средиш временом

:mafijas:Ja sam ih, do sada, popio na tone, i slaba vajda! Ništa bez injekcija! Barem kod mene.
 
Ponekad mi se, samo nocu dok spavam javljaju ovi vrlo bolni grcevi. Bol je strasno nesnosan i otklanjam ga tako sto koliko god mogu istegnem palac na nozi ciji se list zgrcio. Ali to mi ne pomaze da se grcevi ne vracaju sto uopste nije prijatno. Da li neko ima iskustva sa tim problem i kako ga resiti?

од скора носиш мартинке
проћи ће кад ти се ноге навикну:)
 

Back
Top