Zakuvalo se - izgleda da nova vlada nece dugo: Beograd ili smrt

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Beograd -- DS spreman da raskine koaliciju sa SPS-om na državnom nivou, ako se ne formira zajednička vlast u Beogradu, saznaje "Blic“.

Prema izvorima tog lista, predsednik Demokratske stranke Boris Tadić uputio je takav ultimatum lideru socijalista Ivici Dačiću, svestan da su mu za većinu u republičkom parlamentu dovoljni Jedinstvena Srbija, PUPS i manjinske stranke uz podršku Liberalno-demokratske partije.

Kako navodi "Blic“, i sam Dačić ima problema sa beogradskim socijalistima koji kategorički odbijaju svaki vid saradnje sa LDP-om, čija je podrška pak potrebna za većinu u gradskoj skupštini.

Ipak, da je vlast u kojoj učestvuju i socijalisti i LDP moguća, pokazuje slučaj juče konstituisane Skupštine opštine Novi Beograd. Vlast u opštini sa najviše stanovnika u Srbiji činiće lista "Za evropski Beograd", LDP i koalicija SPS-PUPS-PSS.

Više o maratonskoj konstitutivnoj sednici SO Novi Beograd možete čitati u našoj jučerašnjoj vesti.

"Večernje novosti", s druge strane, navode da će na konstitutivnoj sednici gradske skupštine u Beogradu 14. jula najverovatnije biti samo verifikovani mandati odbornika jer "Dačić nije odlučio kako da se ispetlja" iz koalicije sa radikalima i narodnjacima.

Do 22. jula mora biti izabran predsednik i sekretar Skupštine Grada, a u suprotnom se ide na nove izbore u glavnom gradu.

List dodaje da postoji mogućnost i da odbornici iz SPS-a u ponedeljak "ostanu po strani" i tako spreče formiranje bilo čije većine što bi bi bio uvod u prinudnu upravu i izbore.

"Tako bi Dačić poštedeo svoj gradski odbor neizbežnih i mučnih podela u slučaju rušenja sporazuma sa DSS-NS i SRS. Zato računa da bi na novom glasanju i na talasu republičke koalicije sa DS mogao lakše da 'legalizuje' brak sa Tadićem i u glavnom gradu", pišu "Večernje novosti".

Podsetimo, agencija Tanjug je juče, pozivajući se na izvore u SPS-u, prenela da je Izvršni odbor beogradskih socijalista ostavio na Predsedništvu SPS-a konačnu odluku o formiranju vlasti u glavnom gradu. Ipak, u kasnijoj izjavi za RTS, predsednik Izvršnog odbora beogradskog SPS-a Milisav Petronijeveć je odbacio te tvrdnje.

Više o tome, kao i o dogovoru Demokratske stranke i LDP-a o eventualnoj podršci koaliciji DS-a i SPS-a u Beogradu možete čitati u našoj jučerašnjoj vesti.
 
СПС ће узети власт у Београду са ДС, и не видим разлог за узбуну

pa ide se na to - ne sumnjam, samo im je smetnja taj beogradski odbor SPS-a koji nece ni za zivu glavu u koaliciju sa LDP-om . Kako ce to da prevazidju - videcemo u danima koji dolaze :)

sve u svemu sa ovakvim odnosom snaga najbolje je biti opozicija. gledas kako se tvoji politicki protivnici muce da nekako skrpe na silu tu vecinu, a ti na osnovu toga samo ubires poene jer sigurno da ta vlast nece biti sposobna da resi bilo koji goruci rpoblem srbije i njenih gradjana
 
pa ide se na to - ne sumnjam, samo im je smetnja taj beogradski odbor SPS-a koji nece ni za zivu glavu u koaliciju sa LDP-om .

'ajde opet dellboy da te nauči nešto:

gadski odbor sps je malo promenio mišljenje nakon što je sps već formirao vlast u nekim opštinama sa ldp-om, u nekim opštinama se čeka rasplet situacije u gradu, a tu je takođe moguće da sps formira vlast i sa ldp-om, sps-u se nudi učešće u vlasti i u vojvodini....

inače, gradski odbor i ne mora da bude smetnja jer u konkretnom slučaju odlučuju odbornici. šta ako se par njih prehladi preko vikenda pa u ponedeljak ne dođe na sednicu?:mrgreen:
 
pa to sto ti navodis samo dokazuje da sam ja u pravu i da je ova Demokratska Stranka u stvari jedna kriminalna organizacija , mafijaski klan koji pretnjama novcem i ucenama kupuje odbornike i poslanike da bi nekako i ako to gradjani nisu hteli, na silu formirali vlast.

DS je mafijaska kriminalna organizacija i kad tad kad izgubite vlast ima svi da zavrsite na robiji zbog toga sto radite.

narod u srbiji jeste mozda sludjen al nije toliko lud da podrzava sve ovo sto vi radite...
 
'ajde opet dellboy da te nauči nešto:

gadski odbor sps je malo promenio mišljenje nakon što je sps već formirao vlast u nekim opštinama sa ldp-om, u nekim opštinama se čeka rasplet situacije u gradu, a tu je takođe moguće da sps formira vlast i sa ldp-om, sps-u se nudi učešće u vlasti i u vojvodini....

inače, gradski odbor i ne mora da bude smetnja jer u konkretnom slučaju odlučuju odbornici. šta ako se par njih prehladi preko vikenda pa u ponedeljak ne dođe na sednicu?:mrgreen:

da si uzeo po dinar svaki put kad si ga nešto podučavao, a koliko je brzo učio, mogao si stvarno postati milioner:hahaha:
 
pa to sto ti navodis samo dokazuje da sam ja u pravu i da je ova Demokratska Stranka u stvari jedna kriminalna organizacija , mafijaski klan koji pretnjama novcem i ucenama kupuje odbornike i poslanike da bi nekako i ako to gradjani nisu hteli, na silu formirali vlast.

DS je mafijaska kriminalna organizacija i kad tad kad izgubite vlast ima svi da zavrsite na robiji zbog toga sto radite.

narod u srbiji jeste mozda sludjen al nije toliko lud da podrzava sve ovo sto vi radite...


:hahaha::hahaha::hahaha:
 
pretnja novcem mmmmmmmmmmmm:heart::super:

sećam se onomad, kad si pisao o radikalskim kontrolorima, kad im ono zapretiše sa po 10evra, pa sti uzeše iz straha:mrgreen:

pa neki (obicno seljaci) se prodaju i za 10 eura, a ovi politicari i odbornici njihova cena je veca. sve u svemu vi formirate vlast svuda na osnovu mucki, ucena, mita a ne na osnovu toga sto su vama biraci vecinski dali poverenje.

ja ne znam dal postoji ijedan birac SPS-a koji je glasajuci za SPS glasao da ta stranka formira vlast sa LDP-om bilo kad i bilo gde - no dobro time mi radikali samo dugorocno dobijamo njihove bivse glasace....

vi demokrate ste kriminalci i banditi koji su stvari kao mito, kupovina glasova , mandata i ucenjivanja uveli u regularnu "demokratsku" praksu u ovoj drzavi. to su klasicne kriminalne i mafijaske metode a vi ste te metode i stvari legalizovali u ovoj drzavi.

sve u svemu kostunica je pokazao da je za vas gospodin covek. izgubio je vlast pruzio ruku i otisao u opoziciju. nije mutio, muljao, kupovao mandate, ucenjivao...

ako nista drugo - zbog toga - svaka mu cast.
 

debela nemas razloga da se smejes kao luda na brasno.

pretnje i novac su dve odvojene stvari u toj recenici. recimo lilic iz SPS-a je kupljen pretnjom da ce mu sin , koji je inace veliki problem, robijati jedno 20 godina ako "ne legne na rudu" i ne podrzi DS. Naravno u zamenu za tu podrsku optuznica protiv Lilicevog sina bice pocepana kao da je nikad nije ni bilo.

To samo pokazuje kakva smo mi karikatura od drzave danas i cime se sve sluze ovi banditi koji su na vlasti....
 

Back
Top