napunite kolor kartidz,ali da radi!!

Prelepi selotejp traku preko rupa koje si napravio i okreni kertridž naopako. Uzmi 96% alkohol, natopi njime malo vate i dobro izbriši glavu na kertridžu. Posle ove "operacije", dopuni još malo boje (ako imaš) i onda špricem (ali ovaj put bez igle) upumpaj vazduh što jače, da bi napravio što veći pritisak i izbacio začepljenje iz glave. Mastilo će onda početi da kaplje, nakon čega ćeš ga brisati čistom vatom, sve dok ne prestane da curi.

Posle svega ovoga, najbolje je da u Corelu ili nekom drugom programu za crtanje, nacrtaš tri kvadrata u osnovnim bojama (CMY) i odšampaš sa maksimalnim zasićenjem, kako bi kertridž izbacio zaostatke vazduha i sasušene boje.

Moj savet je da ne dopustiš da se kertridž isprazni do kraja. Uvek ga dopuni pre nego što se potpuno isprazni i ovakvih problema neće biti. Ja sam dosad jedan te isti kertridž punio na taj način 6 puta.
 
ma samo da vidim da li radi
e ovako to ti moze biti problem a novijim ketridjima proizvedenim nakon 10.2004 posto imaju neki vid zastite(potrazi malo na netu moze se i to prevazici)
drugo provjeri kontakte, ocisti ih i na ketridju i na nosacu, provjeri lemove
i trece ako uopste nece da pusti boju nakon produvavanja odnesi ketridj u neki bolji elektro servis i nek ti ga ociste u ultrazvucnoj kadici garantovano pali
 
DUVAO SAM DUVAO PISTAO SAM PISTAO ALI NISTA .SAD CRVENA CURI A OSTALIH NI TRAGA.KUPICU NOVI KERTIDZ,PREDAJEM SE ,SAV SAM CRVEN OD BOJE A I RAZMISLJAM DA LI JE JEFTINIJE DA CELO KUPATILO OFARBAM U CRVENO ILI DA CISTIM FLEKE... U SVAKOM SLUCAJU HVALA SVIMA NA POMOCI
 

Back
Top