ЗАБРАНА СРПСКОГ ЈЕЗИКА

на југоносталгичаре гледам:

  • сажаљевам их

  • са симпатијама и ја сам тај

  • "опрости им боже не знају шта раде"

  • мислим да је то невиђена глупост


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

opšte dobro

Poznat
Banovan
Poruka
9.647
http://www.srpskapolitika.com/

Уче српски и походе светилишта

Први пут после 73 године у Скадру поново српски језик. Велику помоћ Србима у Скадру пружили Министарство за дијаспору и просвету Србије. Ускоро ће се на северу Албаније изучавати српски, као други страни језик

Српски језик у Албанији је укинут 1934. године, а 1952. године су укинули све школе, а Срби и Црногорци су морали да промене имена и презимена. Сви они чије се презиме завршавало на „ић” морали су на крају презимена бити додато „ај”, а 1966. су затворили све цркве. Било је тешко и претешко живети у Албанији, у то време и сачувати веру и идентитет, каже у разговору за „Политику” Павло Брајовић Јакоја.

Ову тему нисам отворио да би неки дежурни дебил(НВО) помислио да желим да се укине неки не-српски језик овде,али ме занима мишљење свих (па и тих НВО,ако смеју да пишу поруке на овој теми) шта мисле о овоме.Постоји огроман корпус људи овде који себе називају југоносталгичарима.Ово је један леп пример где су се шиптари досељавали на Косово и учили албански а у исто време тамо у шиптарији је био забрањен наш језик.Сада имају самопроглашену државу а у Трновцу се не учи српски а то је територија Србије.Да ли је наша држава довољно учинила за Србе у Албанији или треба да учини више?Да ли је могућ опстанак тих људи тамо? и шта мислите каква је судбина тих садашњих ноформираних школа.Сада први пут сазнајем да има Срба у Албанији поред толико терора који су преживели и стварно им се дивим на опстанку и вољи за животом у тој земљи у којој су рођени.:ok:
 
Ocesh da kazes da nema Srba u Albaniji?

ima ih, ima...
licno mislim da su malo zakasnili sa ovom idejom,ali...
inace sve sto se desavalo za vreme E. Hodze jeste "cudno",da ne kazem nesto drugo, ali olaksavajuca okolnost je da svako ima opravdanje sto nije tada pokusao da ucini bilo sta i ne treba nikoga kriviti, niti srbe koji su menjali prezimena, niti neke albance sto nisu pokusali uciniti bilo sta u tom smeru....
ps.link nisam otvorio, dovoljan mi je navedeni deo
 
ima ih, ima...
licno mislim da su malo zakasnili sa ovom idejom,ali...
inace sve sto se desavalo za vreme E. Hodze jeste "cudno",da ne kazem nesto drugo, ali olaksavajuca okolnost je da svako ima opravdanje sto nije tada pokusao da ucini bilo sta i ne treba nikoga kriviti, niti srbe koji su menjali prezimena, niti neke albance sto nisu pokusali uciniti bilo sta u tom smeru....
ps.link nisam otvorio, dovoljan mi je navedeni deo


adem_ks
Registrovan korisnik

adem_ks (аватар)

Учлањен: 07.01.2007.
Локација: za svaku uvredu sledi odgovoarajuca kazna, nekima ne odgovarati je ....hahahaha
Поруке: 11.214
Текстова у блогу: 7

нема веће казне него читање твојих порука (објашњења):dash: :dash: :dash:
 
Како ти човече лупеташ - за медаљу !!!!!!!!!!!!!!:evil:


Jes' da si prvi na KPP listi ali pazi se, Markowac je izbio na drugo mesto posle serije najdebilnijih tema o pobedi srpske radikalne stranke pre, tokom i posle izbora.
Pusti početnike da vide terenče, čuvaj se Markowca.
Trener Iron Lord

41RNVZB1N1L._AA280_.jpg

KPP LISTA - Krstarica Podforum Politika
 
Poslednja izmena:
ima ih, ima...
licno mislim da su malo zakasnili sa ovom idejom,ali...
inace sve sto se desavalo za vreme E. Hodze jeste "cudno",da ne kazem nesto drugo, ali olaksavajuca okolnost je da svako ima opravdanje sto nije tada pokusao da ucini bilo sta i ne treba nikoga kriviti, niti srbe koji su menjali prezimena, niti neke albance sto nisu pokusali uciniti bilo sta u tom smeru....
ps.link nisam otvorio, dovoljan mi je navedeni deo

Činjenica je da su mnoge nacionalnosti, uključujući i srpsku, promenile prezimena ali i veroispovest.
To su uradili zbog, kako bi rekao AdemKS, boljeg životnog standarda.
 
да није таквих ретарда овде форум би се угасио:rotf:
stupid.jpg

S oproštenjem, kakva ti je ono anketa?
"Da li ste jugonostalgičar" a onda raspališ o Albaniji?
Bugarska, Rumunija, Italija, Grčka, Albanija, Madjarska, Austrija nikada nisu bile u Jugoslaviji.

Pa povrh svega 3 opcije za NE i jedna za DA?
Kako li ti se potkrala ta logička greška?
 
Činjenica je da su mnoge nacionalnosti, uključujući i srpsku, promenile prezimena ali i veroispovest.
To su uradili zbog, kako bi rekao AdemKS, boljeg životnog standarda.

Svidja mi se tako pragmaticno razmisljanje.Zbog boljeg zivotnog standarda u Albaniji:dash:
Znaci nepromenis li konfesiju i nacionalnost,pokupicemo ti sva dobra.Ako promenis mozda ti nesto i ostavimo jer ipak nisi pravi Albanac, i ako si promenio kenfesiju, i nacionalnost.
Irone mozes ti i bolje,aj pokusaj opet
 

S oproštenjem, kakva ti je ono anketa?
"Da li ste jugonostalgičar" a onda raspališ o Albaniji?
Bugarska, Rumunija, Italija, Grčka, Albanija, Madjarska, Austrija nikada nisu bile u Jugoslaviji.

Pa povrh svega 3 opcije za NE i jedna za DA?
Kako li ti se potkrala ta logička greška?

теби треба све да се нацрта,очигледно:arrow: за време те југославије досељавали су се шиптари из Албаније који су сада већина на Косову,а режим те исте Југославије је затварао очи над том појавом у Албанији ,:arrow: да ли ти треба још неко објашњење млади пиониру?
 

Back
Top