KOJI FAX UPISATI?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljeshko

Zainteresovan član
Poruka
468
Evo ovako...imam jos vrlo malo vremena do drugog upisnog roka,a ja jos nemam pojma sta je to sta bih volio da studiram,i kasnije,time se bavim...pretpostavljam da ima jos takvih,pa...iznesite vase razmisljanje,i kasnije,sta ste upisali,itd itd...
 
Lepo ti kaže Če Gevara, upiši onaj fakultet za koji si sposoban da položiš prijemni.
Plus, dodao bih, sadržaj studija koji je najsličniji tvojim iskrenim interesovanjima i onome što ti je najlakše i najlepše išlo u srednjoj školi, ma koliko to glupo, neisplativo ili staromodno bilo. Jer bolje biti dobar npr. arheolog nego loš npr. stomatolog. Dakle, ništa na silu, samo ono što te interesuje. Veruj mi, nećeš pogrešiti.
 
Zavisno koji fakultet.Ovo sto si ti napisala se dakako odnosi na,recimo prava.Lako je upisati,al' zato zavrsiti..
Al' postoje fakulteti koje nije lako upisati.Naravno,ni zavrsiti.Nijedan fax nije lako zavrsiti-sem Singidunuma.I,cini mi se da si ti sa psihologije u NS-u,ili gresim?Negde davno ulovih tvoj post u kojem kazes kako su ciste predrasude da je lakse upisati psih. u NS-u,nego u Beogradu.
U pravu si,po bodovima dodje otprilike isto,,al' po prijemnom je Beograd bar 5x tezi.Govorim iz licnog iskustva od ove godine.Moguce je da to varira iz godine u godinu,al,de facto je da ljudi koji polazu i na jednom i na drugom vec godinama govore da je Novi Sad laksi.Jedina stvar koja u NS-u moze da zezne je trema,posto ima jako malo vremena za puno stvari,pa panika bas ne pomaze.Al,omasih temu..
 
Ako upises Singidunum,moze sigurno ;)..
Salim se,zavisno kako organizujes svoje vreme,i koliko je ozbiljna gluma ;)
Ako upises Poslovni fakultet Univerziteta Singidunum:
1.svi profesori i asistenti ce vam biti dostupni na predavanjima i u terminima konsultacija,i po mogustvu u pauzama izmedju predavanja.
2.90% profesora i asistenata proveravaju email-ove na dnevnoj bazi i moguce ih je kontaktirati preko njih, nakon chega cete jako brzo dobiti odgovor na postavljeno pitanje.
3.mesta u amfiteatru ima dovoljno, te se svi studenti mogu smestiti i neometano pratiti predavanja u korektnim uslovima za rad.
4.vezbe koje zahtevaju racunare izvode se po principu 1 student 1 racunar, jedna od glavnih prednosti za mene licno je sto je prisutno dosta TFT monitora.
5.uvedena Bolonja, mogucnost polaganja ispita uspesnim obavljenjem predispitnih obaveza, kolokvijumi,seminarski radovi,... do ocene 7.
6. ...
 
SLingidunum je moguce upisati i dok je skolska godina jos u toku.To dovoljno govori o fakultetu,principima,vrednostima,znanju.Postoje ljudi koji nisu bili ubedjeni da ce zavrsiti skolu-sto zbog neopravdanih,sto zbog enormnog broja jedinica,al' su,neces verovati,upisali SLingidunum.
Slazem se ja da svako svoju kravu hvali,i da si ti verovatno student ovog fakulteta,al' cinjenice su cinjenice.I verujem da ti ne bi upisao ovaj fax da ti ne odgovara.Ko ce znati,mozda volis da ne radis nista?Oprosti na surovosti,al' opet cinjenice.A,ovo sto si ti naveo,koliko ja znam,vazi za sve privatne fakultete.Ili gresim?
 
Ne secam se da sam ja pisala o psihologiji, najzad, ne studiram psihologiju pa ne znam. Ali stoji cinjenica da, ma koliko je tesko upisati neki fakultet, to je lakse nego zavrstiti isti, o cemu god da se radi. Izuzetak su, eventualno, pojedini smerovi umetnickih fakulteta (npr. neki smerovi na FDU), koje je enormno tesko upisati, ali je zavrsiti... laganica.
 
SLingidunum je moguce upisati i dok je skolska godina jos u toku.To dovoljno govori o fakultetu,principima,vrednostima,znanju.Postoje ljudi koji nisu bili ubedjeni da ce zavrsiti skolu-sto zbog neopravdanih,sto zbog enormnog broja jedinica,al' su,neces verovati,upisali SLingidunum.
Slazem se ja da svako svoju kravu hvali,i da si ti verovatno student ovog fakulteta,al' cinjenice su cinjenice.I verujem da ti ne bi upisao ovaj fax da ti ne odgovara.Ko ce znati,mozda volis da ne radis nista?Oprosti na surovosti,al' opet cinjenice.A,ovo sto si ti naveo,koliko ja znam,vazi za sve privatne fakultete.Ili gresim?

SVAKA TI CHAST! :worth::worth::worth:
Carice!
 
Najvaznije je gledati da upises onaj fakultet koga mislis da ces moci zavrsiti i kasnije se lako zaposliti i dobro zaradjivati. Prijemni nije neki problem, cak i ako se ide na samofinanciranje, kasnije se te pare brzo vrate...
 
ja sledece godine treba da upisem neki fax, zavrsavam srednju medicinsku i pojma nemam sta da upisem:???: dvoumim se izmedju medicine i defektologije. pa ako ima neko ko ja nek se javi ili neko ko studira def. ili med. nek mi kaze kakav je njihov fax, koliko se uci, gde zaista moze da se radi s tim itd.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top