Prijateljstvo posle ljubavi???

Fang

Aktivan član
Poruka
1.331
Znate ono kada ste sa nekim bili baš u ozbiljnoj vezi, jedno drugom potpuno predali čitavo srce, prošli kroz gomilu stvari zajedno, bili jedno fizički i psihički, ali jednog dana shvatite da više ne funkcionišete zajedno. I rastanetese civilizovano, sa razumevanjem, i nastavite da se družite? Ipak, oboje ste divne osobei ne želite da izgubite sve kontakte...

Da li je to moguće, i dokle traje takvo prijateljstvo?
 
moj dechko i ja smo raskinuli posle veze koja je vishe lichila na brak :confused:
pokushali smo da se druzimo, ali nam nije ishlo od ruke, jer je i dalje postojala nenormalna privlachnost izmedju nas i svaki put smo se opet do'vatili
i nismo imali granice, nego smo se videli opet, i opet, i opet i krenuli opet da se ponashamo kao da smo zajedno i ljubomorishemo i proveravamo...i ode sve u tri lepe, pa smo ipak prekinuli svaki kontakt....
 
Znate ono kada ste sa nekim bili baš u ozbiljnoj vezi, jedno drugom potpuno predali čitavo srce, prošli kroz gomilu stvari zajedno, bili jedno fizički i psihički, ali jednog dana shvatite da više ne funkcionišete zajedno. I rastanetese civilizovano, sa razumevanjem, i nastavite da se družite? Ipak, oboje ste divne osobei ne želite da izgubite sve kontakte...

Da li je to moguće, i dokle traje takvo prijateljstvo?
Moguce je. Ovaj moj i ja smo bili zajedno skoro 2 godine, raskinuli, i sad 2.5 godine nakon raskida smo super. A mozda je to tako zato sto smo bili super drugari..a i mnogo smo se voleli.
 
Znate ono kada ste sa nekim bili baš u ozbiljnoj vezi, jedno drugom potpuno predali čitavo srce, prošli kroz gomilu stvari zajedno, bili jedno fizički i psihički, ali jednog dana shvatite da više ne funkcionišete zajedno. I rastanetese civilizovano, sa razumevanjem, i nastavite da se družite? Ipak, oboje ste divne osobei ne želite da izgubite sve kontakte...

Da li je to moguće, i dokle traje takvo prijateljstvo?

NE:rtfm::thumbdown:
 
Kolko sam ja imao prilike da vidim, ovo važi jednostrano. A kod druge strane deluje ucena ranijim prijateljstvom. Sreća da smo rođeni zbunjeni. :mrgreen:
Sad sam zbunjena. :roll: (Bolje i to nego luda.) Ti sad misliš na jednostrano zaljubljivanje u prijatelja/prijateljicu?

...praksa kaže da ljudi posle ljubavi ostanu dobri prijatelji...
Možda... ali na pristojnoj fizičkoj distanci. Mislim da posle kraha u ljubavi, ma koliko rastanak bio fin, kulturan, sporazuman itd, nastupa ravnodušnost, koja onda uopšte nije motiv za prijateljstvo. Čast izuzecima, kada prema "bivšem"/"bivšoj" ostane neko osećanje bliskosti i topline.
 
Nisam imala toliko ozbiljnu vezu, i ni sa jednim nisam bila u odnosu da smo jedno drugom sve.......ali, i pored tih lijepih trenutaka, i raskida u kojima sam dala sve od sebe da budem fer, ni jedan nije zelio da ostanemo prijatelji.....ja jesam, oni nisu.....
Vjerujem da se nakon iskrene ljubavi moze ostati prijatelj sa bivsim partnerom, ali, tek nakon odredjenog vremena, dok obje strane prebole..........
 

Back
Top