Šef OPEC-a upozorio -"Cena nafte neograničeno će skakati"

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
Prvi covek OPEC-a upozorio je javnost, da bi eventualna vojna akcija protiv Irana dovela do toga da bi cena nafte i nafnih derivata vrtoglavo i nekontrolisano pocela da raste jer bi ostali proizvodjaci bili nesposobni da nadomeste gubitak iranske nafte.Iran je drugi po redu proizvodjac nafte u organizaciji OPEC-a.

http://www.iht.com/articles/2008/07/10/business/opec.php

Kupujte benzin dok jos mozete i skladistite ga ako imate gde, izgleda da se ostvaruje plan Bilderberg grupe....
 
Kupujte kola na prirodni gas, taj nema veze sa naftom i ne prati poskupljenje a i vožnja je danas 2-3 puta jeftinija nego na dizel!!!

Primer: Auto dizel od npr. 2000 kubika troši 8 litara dizela na 100 km po gradu 8 x 110 = 880 dinara
Auto na prirodni gas od 2000 kubika troši 8 kila gasa na 100 po gradu 8 x 50 = 400 dinara

Najveći proizvođač prirodnog gasa je Rusija i taj gas će ići kroz gasovod koji Rusi grade!!!
 
Kupujte kola na prirodni gas, taj nema veze sa naftom i ne prati poskupljenje a i vožnja je danas 2-3 puta jeftinija nego na dizel!!!

Primer: Auto dizel od npr. 2000 kubika troši 8 litara dizela na 100 km po gradu 8 x 110 = 880 dinara
Auto na prirodni gas od 2000 kubika troši 8 kila gasa na 100 po gradu 8 x 50 = 400 dinara

Najveći proizvođač prirodnog gasa je Rusija i taj gas će ići kroz gasovod koji Rusi grade!!!


verovatno pricas o metanu. sobzirom da se tu sigurno bolje razumem od tebe dozvoli da objasnim.

svaki auto benzinac moze da ide na prirodni gas/zemni gas/ tj na metan . isto se kao i za plin kupuje uredjaj poseban koji se montira na auto . princip rada je potpuno skoro isti kao i na TNG stim sto su boce jace i cevi za dovod goriva deblje jer je samo gorivo u gasovitom stanju i pakuje/komprimuje se na veci pritisak.

2 moja rodjaka voze na metan i odprilike sa 250 din prelazis 100 km i isti je odprilike 4 puta jeftiniji od benzina a sada mozda i 5 puta...
 
verovatno pricas o metanu. sobzirom da se tu sigurno bolje razumem od tebe dozvoli da objasnim.

svaki auto benzinac moze da ide na prirodni gas/zemni gas/ tj na metan . isto se kao i za plin kupuje uredjaj poseban koji se montira na auto . princip rada je potpuno skoro isti kao i na TNG stim sto su boce jace i cevi za dovod goriva deblje jer je samo gorivo u gasovitom stanju i pakuje/komprimuje se na veci pritisak.

2 moja rodjaka voze na metan i odprilike sa 250 din prelazis 100 km i isti je odprilike 4 puta jeftiniji od benzina a sada mozda i 5 puta...

Ti rodjaci,to su oni pravnici?
 
trenutno najbolje uredjaje za pogon vozila na metan proizvodi italijanska firma BRC

vise o samom uredjaju i nacinu rada mozete saznati ovde

http://www.brc.co.yu/cms/fastness.php

stim sto oni ovaj uredjaj prodaju za 2500E a isti kosta u italiji oko 1000E . Znaci ako hocete da vozite na metan nadjete nekog u italiji da vam kupi pomenuti uredjaj i posalje. Ne dajte pare beogradskim lopinama :)
 
verovatno pricas o metanu. sobzirom da se tu sigurno bolje razumem od tebe dozvoli da objasnim.

svaki auto benzinac moze da ide na prirodni gas/zemni gas/ tj na metan . isto se kao i za plin kupuje uredjaj poseban koji se montira na auto . princip rada je potpuno skoro isti kao i na TNG stim sto su boce jace i cevi za dovod goriva deblje jer je samo gorivo u gasovitom stanju i pakuje/komprimuje se na veci pritisak.

2 moja rodjaka voze na metan i odprilike sa 250 din prelazis 100 km i isti je odprilike 4 puta jeftiniji od benzina a sada mozda i 5 puta...

Prijatelju, ja vozim na metan tj prirodni gas ( zemni gas) jer metan čini 60-90 % prirodnog gasa. Vozim Opel Astru 1.6 Cng koja ima fabrički ugrađen uređaj ( Nije ga budžio majstor trta nego ga je OPEL ugradio) i auto mi troši između 6.5 i 7.5 kg po gradu. Otprilike mi je razlika duplo nego da vozim dizela! Neznam kakve oni budževine voze ali ovo ti je informacija iz prve ruke!
 
Prijatelju, ja vozim na metan tj prirodni gas ( zemni gas) jer metan čini 60-90 % prirodnog gasa. Vozim Opel Astru 1.6 Cng koja ima fabrički ugrađen uređaj ( Nije ga budžio majstor trta nego ga je OPEL ugradio) i auto mi troši između 6.5 i 7.5 kg po gradu. Otprilike mi je razlika duplo nego da vozim dizela! Neznam kakve oni budževine voze ali ovo ti je informacija iz prve ruke!

koji ti je uredjaj? verovatno BRC posto je kazu 90% uredjaja na metan BRC-ovih . I gde punis? :)
 
evo nasao sam i kompletan cenovnik veleprodajni

http://remixbg.com/offers-en/Offer_1_BRC.doc

za auta sa 4 cilindra cena uredjaja je nekih 400-500E plus boce. E sad sa bocom od 100 litara moze da predje normalan auto 300 KM i ta boca kosta 500E . Sve u svemu sa 2 boce od 100 litara tj autonomijom od 600 km sa jednim punjenjem sve ce da vas izadje max 2000 eura...

Meni u boce stane 17 kg!!! To su posebne boce kojima je pritisak 200 bara i zato su papreno skupe!!!!
 
Neka dodje do napada na Iran i neka barel nafte ide do 200, 250 ili 400 dolara. General Motors je vec sada pred bankrotstvom, u slucaju da barel nafte ode u nebo izbice velika kriza na zapadu, svim proizvodjaci automobila, avioprevoznicima,... preti bankrotstvo.

Ja jedva čekam, barem neće biti gužva u Beogradu.... :rotf::rotf: ..... jeste trula fora ali treba malo uključiti mozak i gledati u budućnost.....
 
Они контролишу пола свијета, а да не контролишу цијене нафте!? Не бих рекао. Цијена нафте тренутно није посљедица односа понуде и потражње на тржишту, те изјаве сте чули и ја им вјерујем. Моја процјена је да се брзински извлачи профит са бушотина из Ирака јер се можда неће моћи остати онолико дуго колико се планирало или се можда обуздава Кина као надолазећа економија. У сваком случају из ма ког разлога да се дешава ово што се дешава, изазвано је од стране оних који контролишу и остале секторе моћи у свијету.
 

Back
Top