Cepovi za usi i antifoni-UPOMOC!

Maron

Zainteresovan član
Poruka
112
Molim sve clanove foruma da mi kazu ako znaju gde mogu da kupim specijalne cepove za usi i antifone,tj. slusalice protiv buke,koje koriste radnici na gradilistima za zastitu sluha.Oni obicni cepovi iz apoteke mi nisu pomogli oko mog problema,a to je IZRAZITO prometna ulica u kojoj zivim.Zato sam mislila da ce mi mozda takvi cepovi,koje koriste radnici,pomoci bolje,jer su ti ljudi izlozeni stvarno ekstremnim bukama.Nasla sam i nekoliko firmi koje prodaju opremu za zastitu na radu,ali na zalost ne vrse prodaju fizickim licima.Bas steta,s obzirom da imaju ogroman izbor cepova,koji redukuju buku za poprilican broj db (za svaki model pise koliko).Da li neko slucajno zna neku takvu firmu koja se bavi prodajom i fizickim licima?Molim vas najlepse da mi date bilo kakve informacije koje imate,jer je ovo neizdrzivo,pored ovih autobusa jedva uspevam da zaspim,mada sam ugradila ekstra skupe i kvalitetne prozore (PVC u kombinaciji sa aluminijumom,dupla stakla).Da se razumemo,ja ne trazim totalni mir,svesna sam da zivim u gradu i da moram da cujem NEKE zvuke,uostalom,ja kad legnem da spavam i kroz cepove cujem aute kako prolaze,ali sve je to jedna nedefinisana,udaljena,da tako kazem,pozadinska buka,koja mi ne smeta,cak me i uspavljuje.Znaci,nisam od onih sto se trzaju na svaki sum,ali ako mi zabrunda autobus dok padam u san,odmah se prenem.Problem je sto doticni bas cesto prolaze pored moje zgrade.Znaci,treba mi nesto sto ce da redukuje taj parajuci zvuk autobusa i svede ga na neku normalnu meru.Molim za pomoc!:(
 
Za profesionalna pomagala ne znam, ali ako imate cepove iz apoteke koji nisu vostani, dakle prave se od poliuretanske pene (mekana, penasta, gumasta materija), i ako ih namestite onako kako treba, odnosno adekvatno da zapusite spoljni usni kanal, NEMA sanse da oni ne rade. Ili imate lose cepove (vostane), ili ih ne namestate dobro, jer zaista nema teorije da kroz njih cujete bilo sta. Torijski nemoguce.
 
OK,hvala,pomoglo mi je to sto kazete,jer ja stvarno nikad nisam uspela da kako treba namestim te cepove od poliuretanske pene,znam teorijski kako treba,ali nekako nikad nisam uspela da ih uguram u usni kanal,mada znam da treba prvo da se stisnu i na taj nacin suze u obimu,a onda stave u usni kanal i pridrzavaju prstom u uhu dok se ne rasire i ne ispune kanal,a onda mozete da ih pustite i oni ce ostati unutra.Ja sve to znam u teoriji kako treba da se uradi,ali ma koliko se trudila nisam uspela da ih namestim bas onako kako je na slici sa pakovanja i kako pise u uputstvu.Pokusavacu i dalje,pa ako uspem da ih dobro namestim i ako imaju tako dobro dejstvo kao sto ste opisali,to ce biti super.Ulili ste mi nadu,u svakom slucaju.
 
Najbolje je da cepice stisnete izmedju palce, kaziprsta i srednjeg prsta i zarotirate (kao sto se suce vlakno, ako znate na sta mislim). MOrate cepic stisnuti prstima dok ne bude smanjen na sirinu od oko 3-5 mm, ne pustajuci cepic da povrati svoj oblik i dimenzije, jednom rukom uhvatite vrh uha (kao d anekog viucete za uho za rodjendan, znate?) i povucite nagore kako bi ste otvorili usni kanal. Gurnite cepic koliko mozete, treba da ostane da viri van kanala oko 5 mm. Ukoliko niste u stanju da sami ovo uradite javite se usnom lekaru neka to uradi mesto vas i neka vas nauci kako da ih koristite.
 
Ja koristim silikonske(tako pise na pakovanju) ali sad me WW zbunila jer oni su slicni vosku, te boje su a i slicne forme pa su mozda i vostani. Kad se oblikuju ne vracaju se u prvobitan polozaj. Ranije sam koristila te penaste medjutim oni mi nisu pomagali jer nikako nisam uspevala da ih namestim tako dobro kao ove silikonske/vostane posto su se uvek vracali u prvobitan polozaj dok sa sadasnjim mogu lepo da "manipulisem" i u uhu ih namestim tako da nista ne cujem. Stvarno pomazu.
 
Interesuje me da li je neko nosio antifone ali ne cepice nego one slusalice prilikom ucenja?Da li pruzaju zastitu i od manje jekih tonova tipa zatvaranje vrata koracanj, zvuk klavira itd.I koliko su udobni, oni cepici su mi strasno neprijatni.I kolika je cena, nasao sam da neki peltor kod nas kostaju 2500 din ali na hrvatskim sajtovima vidim da ima i po 60-70 kuna sto bi mu bilo 600-700 din.Ne trebeju mi bas oni najkvalitetniji, nisu to neki jaki zvuci ali me ipak iritireaju
 
Interesuje me da li je neko nosio antifone ali ne cepice nego one slusalice prilikom ucenja?Da li pruzaju zastitu i od manje jekih tonova tipa zatvaranje vrata koracanj, zvuk klavira itd.I koliko su udobni, oni cepici su mi strasno neprijatni.I kolika je cena, nasao sam da neki peltor kod nas kostaju 2500 din ali na hrvatskim sajtovima vidim da ima i po 60-70 kuna sto bi mu bilo 600-700 din.Ne trebeju mi bas oni najkvalitetniji, nisu to neki jaki zvuci ali me ipak iritireaju

Baci pogled uvis.
 
pa bacio sam al niko ne kaze koliko su udobne slusalice,cepice sam vec probao i ne svidjaju mi se kad ih nosim duze vrame.i niko ne kaze da li se cuju zvuci sa manje db(ne razumem se ama bas nista)meni ne terbaju zbog neke velike buke.taako da ne moraju najkvalitetniji posto sam vidjeo na hr.str.jeftinije pa bih voleo da mi neko kazew nesto ukoliko zna.takodje i gde ima da se kupi(osim peltor u snajperu)jer kako sam video do sad sam naletao samo na firme koje se bave veleprodajom:(:(:(:worth::dash::dash::dash:
 
Pa cek, zar nije logicno da ako ne cujes one jace zvuke, da se onda apsolutno ne cuju ni slabiji?:think:

Ja bih ti savetovala da se ne bavis antifonima vec da nadjes obicne cepove, probaj par vrsta, neki ce ti odgovarati. Mozda ih ne namestis kako treba pa su ti zato neudobni. Ja spavam cesto sa njima i cak i kad lezim sa strane ne smetaju mi.
Koje si probao?
 
ej uci se meni al ne mogu od glupavog klavira u kuci.a u gradu nemamo citaonicu a i ne volim da idem u citaonicu.:dash::dash:

probao sam one penaste ortopast ili tako nesto, sa njima se manje cuje al kad ih duze nosim smetaju mi pogotovo kad ih dublje stavim.Probao sam i neke vostane isti je valjda proizvodjac,uzas zivi:dash::dash:


kazem da se ne razumem.a cuo sam da postoje neke sa kojima ne cujes npr.gradjevinske radova ali mozes cuti govor....:think::think:
 
Probala sam nedavno Ohropax cepove,to su neki sareni,perfektno otklanjaju buku,ali mi se javio problem jer me boli desno uvo kad stavim taj cep,mada sam imala ranije neku ogrebotinu unutra,moguce da nije zarasla pa da mi zato smeta cep.Nadam se da je to u pitanju,jer bi bilo bas steta da ne mogu da ih nosim,posto ne da smanjuju buku,nego...To nije normalno.Ta vrsta je,inace,predvidjena za zurke,gde je veoma bucno,zato su i napravljeni u boji,da budu fensi.Ali nije mi jasno sto me boli samo desno uvo a ne i levo,ko ce ga znati.Mozda ne odgovaraju mom usnom kanalu?
 

Back
Top