Srpska istorija se ne vidi od mitova

Celicni mis

Primećen član
Banovan
Poruka
517
Srbi su 1389. izgubili bitku na Kosovu i postali turski vazali.

Milica je svoju lepu cerku Oliveru udala za Bajazita, i Olivera je postala prva Bajazitova zena i miljenica. Radilo se o zaista velikoj ljubavi, iako se o tome nikada u srpskoj istoriji ne prica.

Lazarev sin Stefan se pretvorio od vazala u belikog bajazitovog licnog prijatelja...U bitci kod Angore 1402. godine protiv aziatskog cobanina Tamerlana Bajazit je 7 puta bio opkoljavan, ali 7 puta je Stefan probijao obruc i molio Bajazita da se povuce...Bajazit ga nije cuo i to je platio na kraju zarobljenistvom i glavom..

Olivera se vise nikad nije udala i umrla je nikad se ne oporavivsi.

A Stefan Lazarevic ?

Ostao je kao jedina REALNA SNAGA na razvalinama turske carevine koju je Tamerlan nacinio...

Kada je Tamerlan otisao u Aziju da se vise nikada ne vrati, ostali su bajazitovi sinovi u borbi za vlast.

ZASTO Stevan se nije stavio na celo Turske carevine TADA? Zasto se nije ustolicio u carigradu??

To je prvo pitanje.

Stavio se da se bori za vlast sa najstarijim Bajazitovim sinom Sulejmanom protiv Sulejmanove ostale brace , ali i svog rodjenog brata Relje koga je takodje zbog Turaka - likvidirao!?

Pa on nije bio samo vazal, on je bio mnogo VISE....

O tome srpska istorija malo prica.....

I na kraju najteze pitanje:

KADA JE I KAKO SRBIJA PONOVO PALA POD TURSKU VLAST? (Prakticno, nakon 1402. turske vlasti u Srbiji vise nije ni bilo par decenija)
 
Nije Rufim...

Tema je sa odličnim naslovom... ne treba je zaključavati, već naprotiv – pisati o mitovima... kultovima...

... od kojih zaista istorijska zbilja ne može "ni nos da promoli"...

Hajdemo da krenemo od stvaranja kulta čestitog kolena...

Jer, kako je Željko Fajfrić odlično uočio, početak stvaranja kneževog kulta prevazilazi i nemanjićku tradiciju...

"Dok su Nemanjići imali unapred pripremljenu podzemnu grobnicu gde su im mošti polagane, kneževe mošti su položene u skupoceni kivot i time bile izložene pogledu i poštovanju vernih."
 
Nije Rufim...

Tema je sa odličnim naslovom... ne treba je zaključavati, već naprotiv – pisati o mitovima... kultovima...

... od kojih zaista istorijska zbilja ne može "ni nos da promoli"...

Hajdemo da krenemo od stvaranja kulta čestitog kolena...

Jer, kako je Željko Fajfrić odlično uočio, početak stvaranja kneževog kulta prevazilazi i nemanjićku tradiciju...

"Dok su Nemanjići imali unapred pripremljenu podzemnu grobnicu gde su im mošti polagane, kneževe mošti su položene u skupoceni kivot i time bile izložene pogledu i poštovanju vernih."

Добро, ако то желиш у корисне сврхе. Лазар је мењао династију, нормално је за оно време да се та династија подигне на врхунско поштовање. Зар није тако направио и Немања за своју династију, па и у новије време Обреновићи и Карађорђевићи за своје. Па то су радили и сви владари, и већина их је тежила да буду доживотни господари. Уместо да дижемо митове на виши степен, могли би покушати да се сами подигнемо мало више од простака и којекаквих самозванаца и кописта туђих вредности а да наше сводимо на најгоре. Колико наших људи мисли својим мозгом а колико партијским, колико се служи бон-тоном у односима а колико без икаквог културног понашања? Зар то није најболније питање нашега посткомунистичког друштва? Или ми још нисмо дошли до те тачке па нема ни сврхе о томе размишљати? Користити прошлост да би се убацила нека негативна страна некога је типична тактика свих диктатора. Поредите само улогу Ћали Ћаплина у свом филму Диктатор, он је створио цео филм да би само две три сцене употребио против Хитлера, и да ли је успео? Претварати Обилића, Југовиће, Краљевића Марка и остале у митолошка бића само да би се и Бој на Косову обезвреднио, спада у такве покушаје. А долази из диктатуре. Александрова диктатура је нула по трајању и окрутности наспрам Титове па овог другог још нико није назвао диктатором. Шта вама то објашњава? У свему томе ми само себи шкодимо а понеки у томе уживају.
 
Nije Rufim...

Tema je sa odličnim naslovom... ne treba je zaključavati, već naprotiv – pisati o mitovima... kultovima...

... od kojih zaista istorijska zbilja ne može "ni nos da promoli"...

Hajdemo da krenemo od stvaranja kulta čestitog kolena...

Jer, kako je Željko Fajfrić odlično uočio, početak stvaranja kneževog kulta prevazilazi i nemanjićku tradiciju...

"Dok su Nemanjići imali unapred pripremljenu podzemnu grobnicu gde su im mošti polagane, kneževe mošti su položene u skupoceni kivot i time bile izložene pogledu i poštovanju vernih."

Добро, ако то желиш у корисне сврхе. Лазар је мењао династију, нормално је за оно време да се та династија подигне на врхунско поштовање. Зар није тако направио и Немања за своју династију, па и у новије време Обреновићи и Карађорђевићи за своје. Па то су радили и сви владари, и већина их је тежила да буду доживотни господари. Уместо да дижемо митове на виши степен, могли би покушати да се сами подигнемо мало више од простака и којекаквих самозванаца и кописта туђих вредности а да наше сводимо на најгоре. Колико наших људи мисли својим мозгом а колико партијским, колико се служи бон-тоном у односима а колико без икаквог културног понашања? Зар то није најболније питање нашега посткомунистичког друштва? Или ми још нисмо дошли до те тачке па нема ни сврхе о томе размишљати? Користити прошлост да би се убацила нека негативна страна некога је типична тактика свих диктатора. Поредите само улогу Ћали Ћаплина у свом филму Диктатор, он је створио цео филм да би само две три сцене употребио против Хитлера, и да ли је успео? Претварати Обилића, Југовиће, Краљевића Марка и остале у митолошка бића само да би се и Бој на Косову обезвреднио, спада у такве покушаје. А долази из диктатуре. Александрова диктатура је нула по трајању и окрутности наспрам Титове па овог другог још нико није назвао диктатором. Шта вама то објашњава? У свему томе ми само себи шкодимо а понеки у томе уживају.
 
Добро, ако то желиш у корисне сврхе.(...)
Naravno da želim da raspravljamo o kultovima i mitovima u korisne svrhe... Jer je od mitomanije jedina vajda zaglupljivanje kolektivne sveti nacije.

Ti reče u jednom postu da se nisi javljao jedno vreme jer radiš... onaj drugi razlog da nemaš šta na Krstarici da pročitaš u ovom trenutku nije relevantan.

Vidiš, tvoja priča je uvek ista. U nekom svom pariskom ambijentu sediš, našao si ovde lepu zabavu, i nama soliš pamet kako ne poštujemo svoj narod.

A svest ti je zastala u vremenu kada si otišao, emigrirao, šta li... tvoj lični problem. I Tito i njegova diktatura je tvoj lični problem.

I da li si čuo: Tito je, bre, umro još 1980. godine. Znaš li koliko je generacija postalo punoletno od tada, koliko njih su postali porodični ljudi, deca im idu u školu?

Ti živiš, kažeš i radiš, u državi koja trenutno predsedava EU. A znaš li kada će ove generacije koje su rodjene posle 1980. da žive bar normalno, da rade, da zarade, da se odrasli ljudi ne postide svakodnevno od svojih roditelja od kojih moraju da prime neku bednu crkavicu ne bi li popili samo po jedno piće sa devojkom, sa ženom... Moj sin, sa trudnom ženom, evo malo pre ode u grad... Nije tražio ni žutu banku jer zna da se nema u kući... Sedeće sa ženom u parku... kao i mnogih večeri...

Da li ti je to jasno? Ne verujem... i ako ti je jasno, ti to ne želiš da razumeš.

I ti sad nudiš njemu i mojoj snahi, koja treba da se porodi kroz mesec dana mitove o Obiliću, Jugovićima, o Kraljeviću Marku... o mnoogoo važnom Boju na Kosovu.

Ja njih branim, ali ne njih kao svoju decu, nisam sebičan... branim sve te generacije od beskorisnog srbovanja, od priča o najstarijem narodu na svetu... od takvih kao što si ti i od onakvih kao što je onaj šumski stvor...

... jer, na žalost, za vama je krenuo priličan broj mladih ljudi, koji sve te vaše priče prihvataju bezmalo kao ideologiju... pa se zatvaraju u ovaj virtuelni svet umesto da se žene, prave decu...

... umire najstariji narod, moj Vujadine!

A priča o čestitom kolenu i nebeskom narodu nije nikakav stimulans ni za intimne radnje za prostu, slučajnu, reprodukciju, a kamoli za ozbiljna razmišljanja o stvaranju porodice.

Shvati već jednom: Kosovski boj je samo jedan najobičniji datum u istoriji, u školskim udžbenicima, kao Sretenje 1804, kao Cveti 1815, kao 28. jun 1914, 6. april 1941, biće običan istorijski datum i 5. oktobar 2000...

Zato želim da o mitomaniji raspravljamo u korisne svrhe...

I ovi što si ih pomenuo (Obilić, Jugovići...) nisu mitološka bića. Mitološka bića su grifoni, zmajevi, aždaje, kentauri... Ovi su mitski likovi...
 
Naravno da želim da raspravljamo o kultovima i mitovima u korisne svrhe... Jer je od mitomanije jedina vajda zaglupljivanje kolektivne sveti nacije.

Ti reče u jednom postu da se nisi javljao jedno vreme jer radiš... onaj drugi razlog da nemaš šta na Krstarici da pročitaš u ovom trenutku nije relevantan.

Vidiš, tvoja priča je uvek ista. U nekom svom pariskom ambijentu sediš, našao si ovde lepu zabavu, i nama soliš pamet kako ne poštujemo svoj narod.

A svest ti je zastala u vremenu kada si otišao, emigrirao, šta li... tvoj lični problem. I Tito i njegova diktatura je tvoj lični problem.

I da li si čuo: Tito je, bre, umro još 1980. godine. Znaš li koliko je generacija postalo punoletno od tada, koliko njih su postali porodični ljudi, deca im idu u školu?

Ti živiš, kažeš i radiš, u državi koja trenutno predsedava EU. A znaš li kada će ove generacije koje su rodjene posle 1980. da žive bar normalno, da rade, da zarade, da se odrasli ljudi ne postide svakodnevno od svojih roditelja od kojih moraju da prime neku bednu crkavicu ne bi li popili samo po jedno piće sa devojkom, sa ženom... Moj sin, sa trudnom ženom, evo malo pre ode u grad... Nije tražio ni žutu banku jer zna da se nema u kući... Sedeće sa ženom u parku... kao i mnogih večeri...

Da li ti je to jasno? Ne verujem... i ako ti je jasno, ti to ne želiš da razumeš.

I ti sad nudiš njemu i mojoj snahi, koja treba da se porodi kroz mesec dana mitove o Obiliću, Jugovićima, o Kraljeviću Marku... o mnoogoo važnom Boju na Kosovu.

Ja njih branim, ali ne njih kao svoju decu, nisam sebičan... branim sve te generacije od beskorisnog srbovanja, od priča o najstarijem narodu na svetu... od takvih kao što si ti i od onakvih kao što je onaj šumski stvor...

... jer, na žalost, za vama je krenuo priličan broj mladih ljudi, koji sve te vaše priče prihvataju bezmalo kao ideologiju... pa se zatvaraju u ovaj virtuelni svet umesto da se žene, prave decu...

... umire najstariji narod, moj Vujadine!

A priča o čestitom kolenu i nebeskom narodu nije nikakav stimulans ni za intimne radnje za prostu, slučajnu, reprodukciju, a kamoli za ozbiljna razmišljanja o stvaranju porodice.

Shvati već jednom: Kosovski boj je samo jedan najobičniji datum u istoriji, u školskim udžbenicima, kao Sretenje 1804, kao Cveti 1815, kao 28. jun 1914, 6. april 1941, biće običan istorijski datum i 5. oktobar 2000...

Zato želim da o mitomaniji raspravljamo u korisne svrhe...

I ovi što si ih pomenuo (Obilić, Jugovići...) nisu mitološka bića. Mitološka bića su grifoni, zmajevi, aždaje, kentauri... Ovi su mitski likovi...

Тако може и тако треба, али не треба све жртвовати зарад једне идеологије, која је већ од целог света одбачена. По чему смета имати митове, ако су митови. Узми појам филма Бој на Косову и Борба на Сутјетској па успореди са митовима, рекао сам митолошка јер се спомињу у ту корист Вук Змај Огњени и Вила Равиојла. А да ли си видео двобој Милоша Обилића и Вука Бранковића у Војном позоришту за време Првог Светског Рата. Да ли то није било потребно за очување части и поштења и ратних вредности, уместо болесне пропаганде која је ширена за време догађаја по распаду Југославије? Са резултатима, који су намерно произведени да би се могло утицати на свест ратника, а после да сав народ буде у то укључен и да сада сноси последице те политике. Да би се одгојила здрава и нормална фамилија треба имати и здраву и нормалну средину, а Србија је сада на путу на којему су били социјалисти 1934, и шта се може очекивати од тога? А српска круна још увек стоји празна у музеју. Кажеш да је Тито мртав а зар ови други, које се блати нису већ одавно мртви? Опште позната цака је да Престолонаследик не зна добро српски језик али да је морао као и ја и многи други да се пребија по туђини да би Тито могао да постане личност није ни у потсвести више ни једног Србина. А она такођер позната, али не као цака, да је сиромаку у туђини још већи мрак у мраку. Тамо се мисли да ми овде уживамо у некаквим богаствима и привилегијама, а не замишљате да се овде ради без престанка и било шта да би се опстало у овоме, за вас, рају. Можда је мени лакше сагледавати све те тешкоће, али и разлоге за то, него вама, па се због тога ја тако и понашам, али без зле намере или других разлога. Није потребно исправљати моје граматичке грешке, јер сам већ на почетку мог присуства на Крстарици навео да нисам могао завршити ни основну школу због рата и последица истог, али сам ипак тежио да сазнам ствари од моје прошлости и да имам неки ослонац за мене.
 
Srbi su 1389. izgubili bitku na Kosovu i postali turski vazali.

Milica je svoju lepu cerku Oliveru udala za Bajazita, i Olivera je postala prva Bajazitova zena i miljenica. Radilo se o zaista velikoj ljubavi, iako se o tome nikada u srpskoj istoriji ne prica.

Lazarev sin Stefan se pretvorio od vazala u belikog bajazitovog licnog prijatelja...U bitci kod Angore 1402. godine protiv aziatskog cobanina Tamerlana Bajazit je 7 puta bio opkoljavan, ali 7 puta je Stefan probijao obruc i molio Bajazita da se povuce...Bajazit ga nije cuo i to je platio na kraju zarobljenistvom i glavom..

Olivera se vise nikad nije udala i umrla je nikad se ne oporavivsi.

A Stefan Lazarevic ?

Ostao je kao jedina REALNA SNAGA na razvalinama turske carevine koju je Tamerlan nacinio...

Kada je Tamerlan otisao u Aziju da se vise nikada ne vrati, ostali su bajazitovi sinovi u borbi za vlast.

ZASTO Stevan se nije stavio na celo Turske carevine TADA? Zasto se nije ustolicio u carigradu??

To je prvo pitanje.

Stavio se da se bori za vlast sa najstarijim Bajazitovim sinom Sulejmanom protiv Sulejmanove ostale brace , ali i svog rodjenog brata Relje koga je takodje zbog Turaka - likvidirao!?

Pa on nije bio samo vazal, on je bio mnogo VISE....

O tome srpska istorija malo prica.....

I na kraju najteze pitanje:

KADA JE I KAKO SRBIJA PONOVO PALA POD TURSKU VLAST? (Prakticno, nakon 1402. turske vlasti u Srbiji vise nije ni bilo par decenija)

Prvo, Stefanov brat se nje zvao Relj nego Vuk, i nije ga likvidirao Stefan nego Bajazitov sin Musa. Stefan je cak prepustio Vuku Krusevac i juzni deo Srbije da bi sprecio gradjanski rat.
Srbija je prvi put bila pod turskom vlascu u periodu od 1439 - 1444. god. Pre toga Turci nisu imali pravu vlast nad Srbijom, vec su srpski vladari Stefan i Djuradj bili njihovi vazali sto treba razlikovati. Srednjevekovna srpska drzava je konacno nestala sa istorijske pozornice 1459. padom Smedereva.
 
Sve što je iznad ovoga odavno smo ti i ja raspravili...
Тамо се мисли да ми овде уживамо у некаквим богаствима и привилегијама, а не замишљате да се овде ради без престанка и било шта да би се опстало у овоме, за вас, рају.
Ne misli se ovamo da vi uživate u... raju. Znam ja, a zna i većina ovih što žive u Srbiji da vi krvavo radite... a ne bih govorio kako živite, iako i to znam.

Ali, shvati da i mi ovde želimo krvavo da radimo, da "radimo bez prestanka" i da i mi opstanemo... Na nesreću, i država u kojoj živiš drži šargarepu na dosta dugačkom štapu državi u kojoj mi ovde živimio. Te hoće nas, te neće nas... onda mi moramo da budemo "proevropski" narod, kao da nismo u Evropi... odjednom smo balkanska zemlja, ne više evropska...

Ovdašnji mladići hoće i žele da rade bez prestanka, ali odakle početni kapital? Pare su opljačkali piramidalni Dafina i Jezda... mnogo para je u bankama te dične Evrope. Pa su te banke pokupovale srpske banke, ili se locirale ovde sa svojim poslovnim jedinicama... a kamate?

Evo ti primer: otplata ProBiznis Instant kredita jedne evropske banke:
Iznos kredita (RSD): 800.000
Rok otplate: 60 meseci
Rata kredita (RSD): 20.435

Malo matematike: 20.435 x 60 = 1.222.100 - 800.000 = 426.100

U evropskoj valuti: kredit od 10.000 EU, kamata na 60 meseci 5.326 EU...

Tu, kao što vidiš, nema ni mitova ni mitologije... ima samo straha kod mladih ljudi, čiji roditelji ih izdržavaju sa 300 EU mesečno... zato sede u parku...
Можда је мени лакше сагледавати све те тешкоће, али и разлоге за то, него вама, па се због тога ја тако и понашам, али без зле намере или других разлога.
Nisam siguran u to na koje teškoće misliš... ove koje gore pominjem sigurno ne možeš da sagledaš... a da ne znam da nemaš zle namere, ne bih sa tobom ni reč razmenio.
Није потребно исправљати моје граматичке грешке, јер сам већ на почетку мог присуства на Крстарици навео да нисам могао завршити ни основну школу због рата и последица истог, али сам ипак тежио да сазнам ствари од моје прошлости и да имам неки ослонац за мене.
Ovo što zoveš "gramatičke greške" nisu gramatičke greške, već značenja odredjenih reči i pojmova...

... i ja ne ispravljam zbog tebe, već zbog svih koji čitaju, a pogotovo zbog onih koji čitaju ovo što se piše ovde da bi nešto novo saznali.
 
celicni misu samo da te obavestim da je Herceg novi je pao u turske ruke 1501.
a na kosovu 1389 . srbi su do nogu razbili turke......to kazu turske arhive....:bye:


p.s. mi makar imamo sadrzajnu i casnu istoriju a i mitove a neki narodi nemaju ni jedni ni drugo.

Узгред, за ову тему може да буде интересантно: http://www.czipm.org/osman.html

Из оновремених османских извора се, дакле, јасно види да је Обилић итекако повесни, а не ''митолошки'' (још мање ''митомански'') лик...
 
Postovani Vujadine !
Razlika između tebe i nas „ Dijasporaca“ je u tome sto smo mi svake godine kući i mozemo lično da se uverimo o pravom stanju stvari i muci za preživljavanje gde ostaje malo mesta za busanje u grudi i težnjom da se dokazujemo.
Da smo bili neznam ko sada smo ispod svakog nivoa Imamo mozgova ali ne i sredstava/ Nazalost/ Ljuba i pored sve nemarstine ne blati nasu prosost nego želi realno da je prikaze. Ti si neki tragač za istinama koje nećeš moći da nađeš ni dokažeš. Iako sam vernik ne verujem da ću na onom svetu sa svetim Perom kroz razgovor doći do istine jer tamo su verovatno druge teme.
Pozdrav svima / Bez namere da nekog vređam.
 
Sve što je iznad ovoga odavno smo ti i ja raspravili...

Ne misli se ovamo da vi uživate u... raju. Znam ja, a zna i većina ovih što žive u Srbiji da vi krvavo radite... a ne bih govorio kako živite, iako i to znam.

Ali, shvati da i mi ovde želimo krvavo da radimo, da "radimo bez prestanka" i da i mi opstanemo... Na nesreću, i država u kojoj živiš drži šargarepu na dosta dugačkom štapu državi u kojoj mi ovde živimio. Te hoće nas, te neće nas... onda mi moramo da budemo "proevropski" narod, kao da nismo u Evropi... odjednom smo balkanska zemlja, ne više evropska...

Ovdašnji mladići hoće i žele da rade bez prestanka, ali odakle početni kapital? Pare su opljačkali piramidalni Dafina i Jezda... mnogo para je u bankama te dične Evrope. Pa su te banke pokupovale srpske banke, ili se locirale ovde sa svojim poslovnim jedinicama... a kamate?

Evo ti primer: otplata ProBiznis Instant kredita jedne evropske banke:
Iznos kredita (RSD): 800.000
Rok otplate: 60 meseci
Rata kredita (RSD): 20.435

Malo matematike: 20.435 x 60 = 1.222.100 - 800.000 = 426.100

U evropskoj valuti: kredit od 10.000 EU, kamata na 60 meseci 5.326 EU...

Tu, kao što vidiš, nema ni mitova ni mitologije... ima samo straha kod mladih ljudi, čiji roditelji ih izdržavaju sa 300 EU mesečno... zato sede u parku...

Nisam siguran u to na koje teškoće misliš... ove koje gore pominjem sigurno ne možeš da sagledaš... a da ne znam da nemaš zle namere, ne bih sa tobom ni reč razmenio.

Ovo što zoveš "gramatičke greške" nisu gramatičke greške, već značenja odredjenih reči i pojmova...

... i ja ne ispravljam zbog tebe, već zbog svih koji čitaju, a pogotovo zbog onih koji čitaju ovo što se piše ovde da bi nešto novo saznali.

Што се тиче кредита. то је болест целога света али излечива. Сећам се једном кад је била велика криза, родила се парола, снађи се, и људи су се сналазили. Верујем да се и сада сналазе, али не и они којима се онда није било потребно сналазити. Ако је веровати ономе што пише по разним информативним средствима, онда је за такву ситуацију власт крива. И стварно, ако се код нас још протура социјализам у ономе облику онда није ни чудо што он не успева. Пример је за то наградна додела пасоша. Како и једна власт на читавом свету може да дође на такву идеју? А да нико није дигао ни једно слово против таквих дискриминација. И како се од те власти може очекивати да створи толико привилегираних радних места да би се задовољило свим грађанима. Значи да се још увек иде погрешним путем. Разлика између тамо и овде није у љености или незнању него у системима. Ако ја овде зарадим 1500 еура месечно и после свих трошкова сачувам 150 то би за ваше услове било да би од твојих 300 ти сачувао 30, што верујем да и можеш. Али ја бих за 10 месеци сачувао 1500 а ти не можеш него 300 и онда се појављује та могућност коју радници одавде имају као предност. Пази, ништа ја за 1350 еура месечно не могу , него платити стан и храну и свакодневне потребе, а верујем да и ти то можеш са својих 270 еура. Гледано са реалне стране, то се не може изједначити него променом менталитета. Потребно је располагати са огромном свотом новца и окретати тај новац у месту а не износити из државе у сигурније ситуације. А за такво нешто је потребно и оспособити поштени управни државни кадар, што ти системи који се тамо смењују не могу произвести. Јер се увек тражи, и нађе, кривца на неком другом месту.
 
U pitanju je Janko Hunjadi, ugarski voskovodja, otac ugarskog kralja Matijr Korvina. Ovaj podatak necete naci ni u jednom srpskom srednjevekovnom izvoru, vec samo u ugarskim.
Tako je, Sibinjanin Janko....:)

Nećeš mi verovati, našla sam taj podatak u kritici neke knjige.....nemam pojma više koje.
I to ne samo podatak kao podatak, nego priču kako se sve zbilo.....Navodno...:roll:..
Despot je išao u Ugarsku da kupi konje, posle kupovine je sa svojim prijateljima svratio u neko kafanče da proslave kupovinu (možda ti ovo sve znaš, a ja davim???)...e, onda su mu prijatelji namestili neku žensku, a on kakav je bio,.....jedva je to prihvatio. Valjda da se ne obruka pred ljudima. Despot je posle obavljenog posla skinuo svoj prsten s ruke i dao toj ženi sa rečima...ako se rodi muško, voleo bi da se zove Janko..I eto, rodio se ...
 

Back
Top