jos jedno pitanje za Dr(kondilomi,mikopl,ureazplazma)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
B

briga

Gost
Trebao bi mi Vas savet...Znam da je sad invazija kondiloma i zanima me koji su simptomi za njihovo postojanje.
Takodje,pre godinu dana imala sam bakterije ureaplazmu i mikoplazmu.Ginekolog mi je konstantno prepisivao Canesten 3 i jos neke dr. lekove.Tek posle 6 meseci me je poslao na bioloski nalaz kad su mi pronadjene te bakterije.Posle sam bila na kontroli i sve je bilo u redu,jedino mi je rekao da sam osetlivija i da uzmem jos jednu kutiju Canestena 3 kao preventivu :shock: .Sada se ok. osecam(to je bilo jos letos),mada ponekad osetim svrab ali vise nije kao kad sam imala te probleme.Imam pojacan malo sekret(bele boje)i ne znam da li je to normalno?Inace jos nesto..nikad kraja..bole me povremeno jajnici nevezano za ovulaciju,isla sam na ultrazvuk,sve je u redu nemam cisticu,ali jos uvek traje.Da li treba da promenim ginekologa i da li bi trebala da odem na pregled ovih dana?Izvinite sto sam bila opsirnija.Unapred hvala! :?
 
briga:
Trebao bi mi Vas savet...Znam da je sad invazija kondiloma i zanima me koji su simptomi za njihovo postojanje.
Takodje,pre godinu dana imala sam bakterije ureaplazmu i mikoplazmu.Ginekolog mi je konstantno prepisivao Canesten 3 i jos neke dr. lekove.Tek posle 6 meseci me je poslao na bioloski nalaz kad su mi pronadjene te bakterije.Posle sam bila na kontroli i sve je bilo u redu,jedino mi je rekao da sam osetlivija i da uzmem jos jednu kutiju Canestena 3 kao preventivu :shock: .Sada se ok. osecam(to je bilo jos letos),mada ponekad osetim svrab ali vise nije kao kad sam imala te probleme.Imam pojacan malo sekret(bele boje)i ne znam da li je to normalno?Inace jos nesto..nikad kraja..bole me povremeno jajnici nevezano za ovulaciju,isla sam na ultrazvuk,sve je u redu nemam cisticu,ali jos uvek traje.Da li treba da promenim ginekologa i da li bi trebala da odem na pregled ovih dana?Izvinite sto sam bila opsirnija.Unapred hvala! :?
Sto se tice kondiloma,postoji vec tema na zdravlju o tome...molim vas probajte da ih nadjete preko forumskog pretrazivaca,nema simptoma,oni se jedino mogu otkriti na pregledu.Eventualno ako bas porastu toliko da ih sami mozete napipati.
Niste rekli kojom terapijom ste lecili ove 2 bakterije,za njih se nikako ne koristi kansen nego oralna antibiotska terapija,nadam se da ste je pili bar 2 nedelje,kombinaciju 2 antibiotika...da ne davim,ako niste popili takvu terapiju onda vam savetujem da opet odete kod ginekologa,kod koga to je na vama da odlucite.
Sto se tice sekreta ,uradite bris da znate na cemu ste,bio beo ili zut ako je pojacan bris ce vam jedino postaviti pravu dijagnozu.
Bol u jajniku...ako ultrazvuk pokazuje da je sve u redu,naravno ovde moram da se ogradim ako vam je gledao uz neko ko dobro radi svoj posao nemate razloga za brigu.
Ako niste sigurni u kvalitet vaseg prethodnog lecenja,nemojte nista cekati nego lepo kod ginekologa(novog)pa da se uradi kompletan pregled.
 
dr:
briga:
Trebao bi mi Vas savet...Znam da je sad invazija kondiloma i zanima me koji su simptomi za njihovo postojanje.
Takodje,pre godinu dana imala sam bakterije ureaplazmu i mikoplazmu.Ginekolog mi je konstantno prepisivao Canesten 3 i jos neke dr. lekove.Tek posle 6 meseci me je poslao na bioloski nalaz kad su mi pronadjene te bakterije.Posle sam bila na kontroli i sve je bilo u redu,jedino mi je rekao da sam osetlivija i da uzmem jos jednu kutiju Canestena 3 kao preventivu :shock: .Sada se ok. osecam(to je bilo jos letos),mada ponekad osetim svrab ali vise nije kao kad sam imala te probleme.Imam pojacan malo sekret(bele boje)i ne znam da li je to normalno?Inace jos nesto..nikad kraja..bole me povremeno jajnici nevezano za ovulaciju,isla sam na ultrazvuk,sve je u redu nemam cisticu,ali jos uvek traje.Da li treba da promenim ginekologa i da li bi trebala da odem na pregled ovih dana?Izvinite sto sam bila opsirnija.Unapred hvala! :?
Sto se tice kondiloma,postoji vec tema na zdravlju o tome...molim vas probajte da ih nadjete preko forumskog pretrazivaca,nema simptoma,oni se jedino mogu otkriti na pregledu.Eventualno ako bas porastu toliko da ih sami mozete napipati.
Niste rekli kojom terapijom ste lecili ove 2 bakterije,za njih se nikako ne koristi kansen nego oralna antibiotska terapija,nadam se da ste je pili bar 2 nedelje,kombinaciju 2 antibiotika...da ne davim,ako niste popili takvu terapiju onda vam savetujem da opet odete kod ginekologa,kod koga to je na vama da odlucite.
Sto se tice sekreta ,uradite bris da znate na cemu ste,bio beo ili zut ako je pojacan bris ce vam jedino postaviti pravu dijagnozu.
Bol u jajniku...ako ultrazvuk pokazuje da je sve u redu,naravno ovde moram da se ogradim ako vam je gledao uz neko ko dobro radi svoj posao nemate razloga za brigu.
Ako niste sigurni u kvalitet vaseg prethodnog lecenja,nemojte nista cekati nego lepo kod ginekologa(novog)pa da se uradi kompletan pregled.
Hvala Vam sto ste mi odgovorili! Inace koristila sam antibiotike za bakterije(neznam im ime).Poseticu lekara.
 
Bez obzira cija su usta a ciji organ, odgovor je da, oralnim seksom bez zastite MOGU se preneti SPB (seksualno prenosive bolesti), narocito se ovim putem prenose sifilis, gonoreja i hepatitis B. U daleko redjim slucajevima, moguca je zaraza HIV virusom, cija je transmisija na ovaj nacin manja u odnosu na izazivace gonoreje i sifilisa kao i hepatita. POstoji nekoliko korisnih saveta kada je oralni seks u pitanju (za oba partnera vazi):

- koriscenje kondoma (ima ih sa raznim ukusima) ili sto se muskaraca tice, postoje stvarcice koje izgledaju kao beskrajno tanke navlake pravljene od lateksa koje se stavljaju preko zenskih genitalija (zovu se na engleskom 'dental dams')
- ne gutanje i ne unosenje sperme u usnu supljinu
- izbegavanje oralnog seksa ako postoje ozlede u usnoj duplji (na primer gingivitis, krvarenje desni, itd)
- posle oralnog seksa ne treba odmah prati zube ili ispirati usta vodicama za ispiranje, jer se na taj nacin unistavaju protektivne materije u pljuvachci koje sprecavaju transmisiju virusa i bakterija
- izbegavati oralni seks ako partner koji zadovoljava drugog ima herpes na ustima (izbegavati i ljubljenje jer se herpes ovim putem prenosi).

U principu govoreci, oralni seks jeste prilicno pouzdan ako se postuju ova jednostavna pravila, a jedini nacin da se covek 100% zastiti jeste kompletna seksualna apstinencija.
 
Vragolasta Amfibija:
moras da navedes cija su usta a ciji polni organ u pitanju. :lol:

Konkretno sam mislio,ako muskarac pruza zeni oral,kako ce se to na njega odraziti tj. kako se primecuje oboljenje,da li ce se stvoriti te kao bradavice u usnoj duplji ili ce se bolest manifestovati drugacije,naravno sve to ako je bolest u nekoj ranijoj fazi jer koliko sam zakljucio kasnije se to kod zena i te kako primecuje oboljenje.
 
cvele_kv:
Konkretno sam mislio,ako muskarac pruza zeni oral,kako ce se to na njega odraziti tj. kako se primecuje oboljenje,da li ce se stvoriti te kao bradavice u usnoj duplji ili ce se bolest manifestovati drugacije,naravno sve to ako je bolest u nekoj ranijoj fazi jer koliko sam zakljucio kasnije se to kod zena i te kako primecuje oboljenje.

Konkretno: ako muskarac pruza zeni oral to ce se na njega odraziti srecom i zadovoljstvom sto je ona srecna i zadovoljna, a da li ce se i kako i za koliko primetiti ako ona ima neko oboljenje na samom muskarcu, zavisi od vrste njenog oboljenja, stadijuma njenog oboljenja, kao i imuniteta samog muskarca. Primera radi akutni sifilis moze da da ulceraciju poznatiju kao sankar u ustima ili na genitalijama, koja spontano i sama od sebe ubrzo prolazi, hepatitis B nece se odraziti nikako u usnoj supljini vec klasicnom zuticom koja ne mora da ima ikakve vidljive manifestacije od spolja, takodje se nece formirati ni 'bradavichice u usnoj duplji' ukolioko je imunitet muskarca dobar (a ni inace ako se radi o kondilomima)....

Dakle: da je meni bilo tesko da odgovorim, ja ti ne bi ni pruzila ni prvi odgovor koji je bio sasvim dovoljno opsiran (i previse!) jer sve o tome sto te interesuje (da si se malo potrudio) mogao si pronaci pod temom ginekologija (o kondilomima, ili kako ih ti zoves malim bradavicicama?!, o ureoplazmi, hlamidiji, gonoreji, sifilisu.....koje sam vec pominjala).

Ali priznajem da ne mogu a da ne prokomentarisem da je zaista cudno da neko dovoljno star da upraznjava seks (bilo koje vrste pa i oralni!) nije sa druge strane dovoljno star da sebe edukuje po pitanju seksualno prenosivih bolesti (cime stiti prvenstveno svoje zdravlje pa i svoj zivot, obzirom na HIV). Za to nije neophodan forum, dovoljan je i medicinski leksikon, obicna enciklopedija, a pogotovu je u tom smislu vise nego preobimna literatura na netu.

'Respolozenje za edukaciju' ne podrazumeva da (po stoti put na ovom forumu) treba da ti neko prezvace i na kasicicu servira cinjenice o seksualno prenosivim bolestima: dobio si odgovor, prosto je neverovatno da si toliko lenj da pretrazivacem potrazis sifilis ili hepatitis ili gonoreju i procitas koji su simptomi kod zarazenog?!
 
wild_child:
Joj moram i ja jos nesto da pitam. Da li je moguce da se kondilomi zamene sa necim tj postoji li neki oblik bradavica koji lici na kondilome a kasnije se povuce?
Osobi stave dijagnozu kondiloma i za par meesci( kod drugog ginekologa) na pregledu nema nicega?

Nemoj da brines: kod prakticno 1/3 zarazenih kondilomima dolazi do spontanog nestanka kondiloma (naime, jos uvek je nejasna geneza nastanka premda se zna da je bolest virusom izazvana, smatra se da se virus prosto aktivira prilikom pada imuniteta, pa je onda logicno da se sa podizanjem imuniteta ponekad desava spontano zalecenje!). Svakako bi bio dobro da se redovno kontrolises. Pozdrav!
 
wild_child:
Joj moram i ja jos nesto da pitam. Da li je moguce da se kondilomi zamene sa necim tj postoji li neki oblik bradavica koji lici na kondilome a kasnije se povuce?
Osobi stave dijagnozu kondiloma i za par meesci( kod drugog ginekologa) na pregledu nema nicega?

mom drugu su u jednoj privatnu klinici konstatovali kondilome i dobio je terapiju. onda se njemu to vracalo tako mi je rekao i svaki put je isao kod njih (ne znam da li su ga svaki put przili laserom). na kraju je otisao u drzavnu i tamo mu rekli da uopste nema kondilome nego da je to neko tkivo u pitanju i da mu nije nishta
:I ko je tu lud.
valjd ti kondilomi nisu nishta egzoticno da neko toliko pogreshi?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top