fizicki izgled kao faktor afirmacije

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
Upravo sam procitala clanak o sampouzdanju u Srba gde pise (skracena verzija) "Srbi su narod sa najviše samopouzdanja. Tako bar kaže studija američkih psihologa koja će biti objavljena u sledećem broju časopisa Journal personality and Social Psychology Američke asocijacije psihologa. Domaći stručnjaci, međutim, objašnjavaju da se najčešće radi o samouverenosti bez pokrića. Prema tom istraživanju, Srbi su po samopouzdanju pet mesta ispred Amerikanaca, a osam ispred Hrvata. Stručnjaci u Srbiji smatraju da ta samouverenost pre predstavlja samoobmanu, nego odraz stvarnih sposobnosti, to jest da su Srbi skloni da, kad se pogledaju u ogledalo, vide sliku lepšu od realne.U Srbiji, znatno bolje mišljenje o svom fizičkom izgledu imaju muškarci, pa će mnogi Srbi, ako ne javno, bar tajno smatrati da su, u najmanju ruku, naslednici Don Žuana. Neki anketirani Beograđani smatraju da su dobri ljubavnici i da su im to potvrdile njihove supruge, da su intelektualno i fizički privlačni i da su uspešni u svim segmentima života."

Dakle, koliko ste zadovljni svojim izgledom i koliko vas izgled utice na vase samopouzdanje? Iliti, koliko ste uopste realni u proceni samog sebe?
 
Toliko drugih stvari mi urušava samopouzdanje da moj fizički izgled i nema značajnijeg uticaja. U stvari i ne znam šta je to samopouzdanje, ali nebitno. Biće da sam bio u školi ili na poslu kada su radili tu anketu, rezultati bi bili drugojačiji da me nisu preskočili. Svestan sam ja toga da sam lep k'o slika i prosto se čudim što me devojčice, devojke, žene ne saleću na ulici, o onda se setim da gledaju samo keš. Ili ono beše ne izlazim na ulicu da me ne bi saletale? Da imam para verovatno bih mislio da nisam dovoljno lep, te me zato neće (tada). Čudo. A i ti naši stručnjaci, odmah traže dlaku u jajetu, gde im je patriotizam. Da je priča o ženama o Srbiji časom bi prihvatali: "Da, da, istina je, naše su najlepše, najpametnije, najdobrije na svetu celom", sve baleći do poda i rovareći po fioci u kojoj drže zalihe vijagre. Drtine matore.
 
Ja sam dosta opsednut mojim fizičkim izgledom.

To mi dosta narušava i samopouzdanje i dosta negativno utiče na moj život. Vremenom sam postao ogorčen i besan kao pas, istresajući to svoje nezadovoljstvo i mržnju prema samom sebi na drugima, postajući samoizgnani parija.

Mama kaže da sam lep sa ciljem da pokuša da mi podigne samopouzdanje i sve, ali znam da ona tako ne misli... pa nema efekta.
 
meni nisu baš jasni kriterijumi koji se primanjuju na muški fizički izgled.

mnogo je muškaraca za koje "se smatra" da su ružni i koji sami sebe snatraju ružnima a da meni nije jasno zašto. upravo slušam jednu od mnogih brelovih (jacques brel) pesama u kojoj za sebe kaže da je ružan a meni se njegovo lice baš sviđa. poznajem nekoliko sličnih slučajeva i uopšte nije da im je svejedno što žive u ubeđenju da su ružni.

pritom je interesovanje muškaraca za svoj izgled zabrinjavajuće poraslo u poslednje vreme, metrosexualizam uzima ozbiljnog maha. :roll:

@ bob: ajde reci da se za.ebavaš, mooolim te. :eek:
 
Poslednja izmena:
A tema je o samopouzdanju,
afirmaciji,
indentitetu,
fizickom izgledu kao uzroku samopouzdanja....???

Moj utisak posle povratka iz hercegovine je bio da su Beogradjanke mnogo ruznije u proseku od hercegovki, a u telu da ne pricam....
Naravno to je posledica toga da sam tamo uglavnom bio sa tek zavrsenim srednjoskolkama i mozda samo malo starijim koje nemaju ni gram celulita, koje su tako prirodno zategnute , a i veselkaste.....

Iako , kad je noc i maskarada pocne, u silnim sminkama ostane utisak setanja reklamnih panoa, pa nekome to vise godi...


Izgled je mnogo bitan kod prolaza ideja, ponasanja, icega kod srba.....
Stav je druga vrlo vazna stavka, jer ohol i gord mora da imaju razlog za to......itd...

Mesavina animalnih mudrosti i modnih gluposti je najbolji naziv za pseudo mentalitet srba danas....
Pritisak cini da se stvara druga ocajnicka grupacija , koja je suprotna prvoj i cine je duhovne mudrosti i prakticne gluposti u ovom vremenu.....odbacene od drustva na najsuroviji nacin....ne samo ignorisani , vec i opljuvani , ismejani i izrugani....
 
Upravo sam procitala clanak o sampouzdanju u Srba gde pise (skracena verzija) "Srbi su narod sa najviše samopouzdanja. Tako bar kaže studija američkih psihologa koja će biti objavljena u sledećem broju časopisa Journal personality and Social Psychology Američke asocijacije psihologa. Domaći stručnjaci, međutim, objašnjavaju da se najčešće radi o samouverenosti bez pokrića. Prema tom istraživanju, Srbi su po samopouzdanju pet mesta ispred Amerikanaca, a osam ispred Hrvata. Stručnjaci u Srbiji smatraju da ta samouverenost pre predstavlja samoobmanu, nego odraz stvarnih sposobnosti, to jest da su Srbi skloni da, kad se pogledaju u ogledalo, vide sliku lepšu od realne.U Srbiji, znatno bolje mišljenje o svom fizičkom izgledu imaju muškarci, pa će mnogi Srbi, ako ne javno, bar tajno smatrati da su, u najmanju ruku, naslednici Don Žuana. Neki anketirani Beograđani smatraju da su dobri ljubavnici i da su im to potvrdile njihove supruge, da su intelektualno i fizički privlačni i da su uspešni u svim segmentima života."

Dakle, koliko ste zadovljni svojim izgledom i koliko vas izgled utice na vase samopouzdanje? Iliti, koliko ste uopste realni u proceni samog sebe?

Vrlo tacna procena situacije!

Srbi su cak veoma prepotentni, ali kada stvar krene naopako - malodusniji su od bilo koje druge nacije...:think:

Sto se tice ljubavnih poduvata su nesunjivo u donjem delu tabele. :klap:
 
Mama kaže da sam lep sa ciljem da pokuša da mi podigne samopouzdanje i sve, ali znam da ona tako ne misli... pa nema efekta


Aždaja svom čedu tepa:
Nakazice moja lepa,
Šta će s tobom biti, ko zna,
Lepotice moja grozna?
Ostavićeš svoju majku,
Otići u neku bajku,
Bićeš ličnost negativna,
Rugobice moja divna,
Ješćeš ljude kao repe,
Najmiliji moj akrepe,
A tvoja će jadna majka
Celog veka da se vajka!


;)
 
Muskarac moze da bude ruzan kao Sotona - Belmondo, recimo, ili Hemfri Bogart, ili moj miljenik Miki Manojlovic - a da bude tako sarmantan i interesantan da uprkos ruznoci bude veoma privlacan.

Za zene se ovo ne bi moglo reci. Sarmatna a ruzna zena - prosto necuveno.

image4_1191614485.jpg

belmondo02.jpg

Bogart_image.jpg


Prema tome, ruzan muskarac - osim ako nije bas deformisani monstrum - nema neki izgovor sto nije interesantan.
 
ZURKATA NA AKREPITE

Kad vampiri priredjuju zurke,
oni vole da igraju zmurke.

Iznad kuca preko crnog crepa
tad nastane jurnjava akrepa.

Cele noci traje lomatanje,
neozbiljno za moje shvatanje.

Sa petlima splasne njihov zanos,
i vampiri beze navrat-nanos.

Samo onaj vezanih ociju
nema pojma da hvata kociju.

On produzi da se igra zmurke,
hvata petle i mamurne curke.

Taj u stvari moze i da krepa
dok uhvati sledeceg akrepa.
 
meni nisu baš jasni kriterijumi koji se primanjuju na muški fizički izgled.

mnogo je muškaraca za koje "se smatra" da su ružni i koji sami sebe snatraju ružnima a da meni nije jasno zašto. upravo slušam jednu od mnogih brelovih (jacques brel) pesama u kojoj za sebe kaže da je ružan a meni se njegovo lice baš sviđa. poznajem nekoliko sličnih slučajeva i uopšte nije da im je svejedno što žive u ubeđenju da su ružni.

pritom je interesovanje muškaraca za svoj izgled zabrinjavajuće poraslo u poslednje vreme, metrosexualizam uzima ozbiljnog maha. :roll:

@ bob: ajde reci da se za.ebavaš, mooolim te. :eek:
Meni recimo upada u oči koliko njih smatra da su prelepi i aj što su ružni nego što im je kompletna pojava naprosto zastrašujuće odbojna. Muškarac, uzmimo :roll: i ne mora da bude lep da bi bio privlačan, a izgleda da to za ženu generalno ne važi..... ali kad pomislim na neke svoje kolege stvarno me stra' uhvati šta je i ko je podrazumevani baja i kakvo sam ima mišljenje o sebi..... :???:
 
Ja moram da cutim , jer kad bi znale kako mi estetika uopste nista ne znaci kod vrednovanja neke zenske licnosti , mnoge ovde samopouzdane osobe bi mozda izgubile samopouzdanje , a na sta onda da se oslone.....?


Ali zato mi je lakse kad me zgadjeno pogleda neka pripadnica zenskog pola i zacudo bez obzira da li je klinka, topika ili strinka uvek se nadju one kojima sam najlepsi , tako da me komentarisu i na bus stanici , a opet se nadju i one kojima sa odvratno odvratan, kojima je "burek" slatki nektar u odnosu na mene....Ja licno ne razumem ni one kojima sa toliko prelep , jer i ja imam ogledalo kuci....
One kojima sam odvratno ruzan , takodje ne razumem, osim ako je to nesto sto je uobicajen naziv za nije iz moje lige.....Sredinu razumem .....

Ma koliko me kopkalo zasto one nepoznate z osobe misle da sam prelep i ne mogu da skinu pogled sa mene, opet me je iskrenost tog divljenja uvek sprecavala da svojim pitanjem unesem mrvu sumnje u tu njihovu iskrenost......

Svako ima pravo da potpuno uziva u svojim ushicenjima....

Temu cu da tumacim po poslednjoj instrukciji u uvodu teme...
"Dakle, koliko ste zadovljni svojim izgledom i koliko vas izgled utice na vase samopouzdanje?"

Ne vidim nijedan razlog za vezu izgleda i samopouzdanja, iako te dve stvari masa ljudi vezuje....
Medjutim moje zelje i mogucnosti su nesto sto treba da oblikuje procene, samim tim i samopouzdanje kao neku meru visine procena....

Sa druge strane jasno je u praksi da ce mi posao biti zavrsen ako mi osoba zeli dati na znanje da bi rado bila primecena sa moje strane....a ili nece biti zavrsen ili blokiran ako postoji druga osoba kojoj zeli da da na znanje vec navedeno.....rival....

Medjutim to ima veze sa uspehom , kao i situacija da mi ode autobus minut pre mog izlaska na stanicu...tako je kako je....prezivis sa onim sta imas.....

Pitanje mozda puca na sledece:
Da li vam nedostaje da budete elita, sve zavrsavate u minuti , svuda idete preko reda, svi sa paznjom prate svaki vas pokret ne zlonamerno , i svaka vrata su za vas otvorena....
Dok je bila ovakva situacija , meni je bilo zao onih ljudi koji moraju da cekaju i trudio sam se da koliko je moguce ispostujem redove, ravnopravnost drugih , a da time ne uvredim onog ko zeli da me ucini razlicitim od ostalih....

Sto se tice samopouzdanja kod muvanja devojaka, moram da priznam da je moj utisak da je kvalitet drasticno opao.....
Jer one forsiraju uglavnom estetiku (za razliku od ranije potrebnog pokrica zrelosti i razumnosti i na kraju i kvaliteta).
To ne bi bilo lose toliko da ne nude slicno ili manje od onog sto traze, tj iskljucivo estetiku koja je nekad samo plod sminke , i mnogo retko nesto iznad toga....

Ah naravno karakter , ali njihovo tumacenje tvrdoglavosti , zahtevnosti i obavestenosti i obrazovanosti u smislu kako zauzeti jace pozicije u odnosima sa muskarcem ne shvatam kao karakterne vrednosti i osobine.....vec karakter u smislu coskavost svakog bica .....

I saberes coskavost, zahtev za estetikom , sumnjivu estetiku i skoro nikakvu duhovnu razradu , iako stalno mogu da trube o nekim duhovnim kao vrednostima , sto su ustvari pozerska duhovnost i slicno i onda ti po kriterijumu estetike sponzoruse postanu ultimativni kvalitet, povucene muskarace duhovni kvalitet, i ocajnica kao kompromisni kvalitet u nastajanju......

I gde tu vidite mogucnost za uticaj na samopouzdanje....
-----------------
Realno procenjivanje????
Realno sam ruznjikav, ne toliko potencijal, previse negrabeziv, opasan kad cutim ....i opet gde tu moze estetika da me poremeti , nisam ja tinejdzer od 12 godina.....ili neko na nivou istog....kao moj komsija koji ima 28 godina , i ponasa se kao klinac , lozi se kao klinac, juri pice ko klinac (tu ga jedino podrzavam , ali to se moze raditi i neklinacki)....

Da li tema sugerise da je vecina srba kao moj komsija....ili kao obicne curke gledaoci i ucesnici grand pink parade.....?
Ja bih ocenio da je to samo javni deo naseg naroda, a da vrlo znacajan broj , ali privatni deo naseg naroda ostaje neprimecen i namerno nabijen u tisinu i po kucama , dok se ne promene i prilagode.....
Mediji su ti koji daju utisak i snagu ovim drustvenim modelima kojih se ja zgrozavam , a brisu one drustvene modele koji zasluzuju da jedino budu ostavljeni na miru....i sami ce preziveti.....
 
Muskarac moze da bude ruzan kao Sotona - Belmondo, recimo, ili Hemfri Bogart, ili moj miljenik Miki Manojlovic - a da bude tako sarmantan i interesantan da uprkos ruznoci bude veoma privlacan.

Za zene se ovo ne bi moglo reci. Sarmatna a ruzna zena - prosto necuveno.
E je... to sam htela kas'ti... samo nije baš da ne postoji šarmantna, a ružna, Džulija Roberts mi prva pada na pamet (jedno prilično ružnjikavo stvorenje a opet... :???: ), a i neke naše starije glumice...
 
Upravo sam procitala clanak o sampouzdanju u Srba gde pise (skracena verzija) "Srbi su narod sa najviše samopouzdanja. Tako bar kaže studija američkih psihologa koja će biti objavljena u sledećem broju časopisa Journal personality and Social Psychology Američke asocijacije psihologa. Domaći stručnjaci, međutim, objašnjavaju da se najčešće radi o samouverenosti bez pokrića. Prema tom istraživanju, Srbi su po samopouzdanju pet mesta ispred Amerikanaca, a osam ispred Hrvata. Stručnjaci u Srbiji smatraju da ta samouverenost pre predstavlja samoobmanu, nego odraz stvarnih sposobnosti, to jest da su Srbi skloni da, kad se pogledaju u ogledalo, vide sliku lepšu od realne.U Srbiji, znatno bolje mišljenje o svom fizičkom izgledu imaju muškarci, pa će mnogi Srbi, ako ne javno, bar tajno smatrati da su, u najmanju ruku, naslednici Don Žuana. Neki anketirani Beograđani smatraju da su dobri ljubavnici i da su im to potvrdile njihove supruge, da su intelektualno i fizički privlačni i da su uspešni u svim segmentima života."

Dakle, koliko ste zadovljni svojim izgledom i koliko vas izgled utice na vase samopouzdanje? Iliti, koliko ste uopste realni u proceni samog sebe?

Кад је реч о самопоуздању и Србима као ''народу са највише самопоуздања'', претпостављам да се ту не ради само о физичком изгледу, јер самопоуздање се не базира искључиво на њему, али ОК, ако си већ тако усмерила тему:

Као девојчица-девојка увек сам била искомплексирана због свог изгледа и сходно томе патила од недостатка самопоуздања... Мислила сам да су све моје другарице увек лепше и себи и другима.

Са сазревањем човек ваљда научи да прихвати себе. Нисам незадовољна својим изгледом, али мислим да ми он не игра неку јако битну улогу у животу.

Наравно, волела бих да сам лепша, згоднија, сисатија...и све то...ал није тако лоше ни овако. ;)
И, наравно, осећам се помало несигурно кад ме неко битан затекне у јако лошем издању.:confused:
 

Back
Top