Nas stari-dobri PLAVI PASOS - nepostojece drzave

Dont_Care

Početnik
Poruka
10
Eto toliko se govori o ovom novom pasosu da smo stari vec zaboravili, pa ni on nije tako los, jel da...
Nego eto bas googlam i nikako da nadjem NEKE POSTENE slike ovog postojeceg pasosa. Prva strana tj. korica pa i nekako se nadje ali recimo druga gde je slika i mesto gde se ubacuju deca skoro se nemoze naci na netu...

Strasno....
Pa evo ako neko ima neku sliku neka nam je pokaze... Thanks!!!

Evo jedne od mene

pasos_1.jpg
 
Nešto falsifikuješ,a?


Mislim da odavno nisi otvorio svoj pasoš, ako ga uopšte imaš!?
A ako bi ga otvorio video bi da nema niti jednog prečata ili bilo čega što bi se moglo falsifikovati, čak i str. za ubacivanje dece nema ničega.
Neznam dali si upućen ali eto ja koji imam dete znam da se do 14. god. dete može ubaciti u pasoš svojih roditelja a ako je dete ispod 5 god ne treba čak ni SLIKA!!!
A normalno ukoliko bi pročitao koji su podaci potrebni video bi da je samo ime, prezime, srodstvo i datum rođenja sve što je potrebno... Čak ti i to napišu onim starim mašinama za kucanje i svakako da nema nikakvog pečata, čak nema ni kojeg je datum dete ubačeno u pasoš...
Tako da rok važenja od 2 god., koliko dete može najviše biti u pasošu roditelja se nikako ne može odrediti, APSURDNO zar ne...
Zbog toga ja kao rotitelj uvek strahujem na granicama da mi neko nešto ne kaže neznam šta da mu odgovorim, tako da skoro uvek sa sobom vodim sve moguće papire poput izvoda, onda venčanog lista....
Međutim da taj apsurd bude još veći niko pa čak ni na granicama ne obraća pažnju na to, tako da je sasvim normalno da svaki kriminal vezan za kidnapovanje dece kod nas cveta kao i trgovina decom...
Iskreno se nadam da će u ovom novom pasošu malo više obratiti pažnju na ove stvari...

UKRATKO:
Ako bi i ko želio da falskifikuje pasoš može otići na buvljaku i kupiti ga za jeftine pare, što je sramota!!!
 

Back
Top