Programi za izradu natalne karte? U koji verujete?

grafikon elekcionalne astrologije, nema to veze sa poenima, ako imas neki drugi los aspekt koji nije uracunat u algoritam, ode to sve u vodu.

evo kako kako to program radi, na primer da si uzeo koliko ces srece imati u narednom periodu

*** GOOD LUCK, OPTIMISM ***

26 Jun 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

27 Jun 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

28 Jun 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

29 Jun 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

30 Jun 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

1 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

2 Jul 2008 Tran-to-Tran
0.07 Point, Tran Ven opp Tran Jup, Orb = 0°59'
TOTAL= 0.07 points

3 Jul 2008 Tran-to-Tran
1.86 Points, Tran Ven opp Tran Jup, Orb = 0°23'
TOTAL= 1.86 points

4 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

5 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

6 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

7 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

8 Jul 2008 Tran-to-Tran
0.34 Point, Tran Sun opp Tran Jup, Orb = 0°53'
TOTAL= 0.34 points

9 Jul 2008 Tran-to-Tran
2.41 Points, Tran Sun opp Tran Jup, Orb = 0°12'
TOTAL= 2.41 points

10 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

11 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

12 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

13 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

14 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

15 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

16 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

17 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

18 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

19 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

20 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

21 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

22 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

23 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

24 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

25 Jul 2008 Tran-to-Tran
TOTAL= 0 point

26 Jul 2008 Tran-to-Tran
2.08 Points, Tran Mar tri Tran Jup, Orb = 0°19'
TOTAL= 2.08 points

i onda samo napravi grafik od ovoga
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    25,6 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
Izvukla sam iz fioke jednu natalnu kartu koja mi je radjena pre vise od 10 godina, kada je uporedim sa ovim novim natalnim kartama radjenim po novim programima postoje neke razlike...
Kava su vasa misljenja o ovome? nisu razlike drasticne, ali postoje, neke planete su pomerene za kucu vise po novim programima
Recimo po starom horoskopu pluton mi je u prvoj kuci, a po ovim novijim u drugoj?
 
Izvukla sam iz fioke jednu natalnu kartu koja mi je radjena pre vise od 10 godina, kada je uporedim sa ovim novim natalnim kartama radjenim po novim programima postoje neke razlike...
Kava su vasa misljenja o ovome? nisu razlike drasticne, ali postoje, neke planete su pomerene za kucu vise po novim programima
Recimo po starom horoskopu pluton mi je u prvoj kuci, a po ovim novijim u drugoj?

Svi programi su dobri ali nekada, onaj koji treba da ubaci podatke u program nije upoznat sa bitnim detaljima. U neke programe treba osoba sama da aktivira opciju -letnje racunanje vremena ako je osoba rodjena od 1983 pa nadalje, u nekim programima treba obratiti paznju na kordinate koje su zadate i da li su bobre, zna proram da pobrka na primer Belgrade ( srbija i druge zemlje, jer ima dosta Belgrad-a u svetu ;) Postoje stvari u koje mora da bude upucen neko ko ubacuje podatke u program a ne tek tako
 
Користим WOW програм, супер је...

Da Wow ima super grafiku grafiku. Nema mogucnost da racuna solare, lunare, progresije. Ali je za one kojima su astroloski programi komplikovani super. Steta sto taj program nisu usavrsavali kao i sve druge. Bio bi jedan od najprakticnijih. :D Videcu jos malo na netu da li su izbacili nove "modele" WOW programa :lol:
 
Da se razumemo - nijedan program nije tačan. Najveća greška se pravi za Mesec (oko 3 stepena što je za predikcije nedopustivo). Za ostale elemente greška je manje-više zanemarljiva.

Inače koristim ZET8. Podesio sam ga kako mi odgovara i zadovoljan sam (kao i ljudi kojima gledam horoskope hehe)

Nisam primetila da ovaj nas astro-program na astrocomu pravi gresku od 3 stepena Mesecu..a kao osobi koja je "peske" racunala horoskope i predikacije celih 15-tak godina, pa nakon toga presla na Wow radi brze izrade natala i lepe grafike, mogu samo reci da je i on precizan ,ali da je na astrocomu kompletniji (ako zanemarimo orbise koje svako od nas iskustveno uzima za aspekte koje racuna),a Wow samo zbog polozaja asc dozvoljava korekciju vremena rodjenja +4 minuta, ako cemo da cepidlacimo, kao sto sam ja godinama radila pri izradi i preracunima karti...:ok:
 
Nisam primetila da ovaj nas astro-program na astrocomu pravi gresku od 3 stepena Mesecu..a kao osobi koja je "peske" racunala horoskope i predikacije celih 15-tak godina, pa nakon toga presla na Wow radi brze izrade natala i lepe grafike, mogu samo reci da je i on precizan ,ali da je na astrocomu kompletniji (ako zanemarimo orbise koje svako od nas iskustveno uzima za aspekte koje racuna),a Wow samo zbog polozaja asc dozvoljava korekciju vremena rodjenja +4 minuta, ako cemo da cepidlacimo, kao sto sam ja godinama radila pri izradi i preracunima karti...:ok:

Ne radi se o peške izračunatom horoskopu, već o jednostavnom poznavanju astronomije. Ako u natalnoj karti po redu prvo ide Mesec pa Saturn i na kraju Mars, a ja na nebu vidim redosled Saturn, Mars, Mesec onda tu definitivno nešto ne valja. Znači u natalnoj karti je Mesec ispred Saturna i Marsa, a realno je posle njih. Znači da u programima postoji greška. I nisam mislio da je greška striktno 3 stepena već da je u granici od +/-3. Kretanje Meseca je teško predstaviti jednostavnim računom, pa se uzima približna putanja i otuda pomenuta odstupanja. Slično je i za Merkur mada su za njega greške male...
 
Astro World 2000 Profesional ili Astro World 6.1 Profesional sa srpskom bazom tumačenja! Automatski uzima u obzir letnje i zimsko računanje vremena. Za svaku zemlju zna koje je godine prešla na taj sistem. Ima tumačenja za sledeće horoskope: natalni, sinastriju, uporedni kombinovani i kompozitni, jednodnevni tranzit, prognozu nedeljnu - mesečnu - godišnju. Mogu se dobiti i astrološke karte za solar i lunar, kao i za sekundarnu direkciju. Jedini profesionalni program kome možete da menjate, dopunjujete i pravite novu bazu definicija na bilo kom jeziku, pa i na srpskom. Jednostavna i lepa grafika; jednostavan export teksta i grafike u nekoliko formata. Sve u svemu - program koji odrađuje 100% astrološke analize!
 
Poslednja izmena:
Astro World 2000 Profesional ili Astro World 6.1 Profesional sa srpskom bazom tumačenja! Automatski uzima u obzir letnje i zimsko računanje vremena. Za svaku zemlju zna koje je godine prešla na taj sistem. Ima tumačenja za sledeće horoskope: natalni, sinastriju, uporedni kombinovani i kompozitni, jednodnevni tranzit, prognozu nedeljnu - mesečnu - godišnju. Mogu se dobiti i astrološke karte za solar i lunar, kao i za sekundarnu direkciju. Jedini profesionalni program kome možete da menjate, dopunjujete i pravite novu bazu definicija na bilo kom jeziku, pa i na srpskom. Jednostavna i lepa grafika; jednostavan export teksta i grafike u nekoliko formata. Sve u svemu - program koji odrađuje 100% astrološke analize!

Takodje koristim Astro World 2000.Jako dobar,svi pomocni horoskopi su tu,mogu se namestati orbisi planeta i ubaciti manja nebeska tela Izide,Apolona itd.

Kod mene je na nemackom.Nisam znao da se moze prebaciti na srpski.
 
Kako se ubacuju manja nebeska tela u AW2000 pored standardnih planeta? Da li imate Full verziju ili Prof verziju 4.2? Da li znate da osnovni AW2000, početne verzije 4.0, ima još dve nadogradnje, prvo na v.4.1, pa zatim na v.4.2, između kojih ima dosta razlike i poboljšanja? Nego, izgleda da je firma AW otišla u večna lovišta - site im više ne radi! Baš šteta, bili su vrlo solidni. Ne znam kako će AW2000 raditi pod novim Windows-om 8, ali dobro radi pod svim operativnim sistemima od 2000. godine - W2000, XP 32 i 64, Vista 32 i 64 i W7 32 i 64.


Takodje koristim Astro World 2000.Jako dobar,svi pomocni horoskopi su tu,mogu se namestati orbisi planeta i ubaciti manja nebeska tela Izide,Apolona itd.Kod mene je na nemackom.Nisam znao da se moze prebaciti na srpski.
Vrlo lako!!!!! :zroll: Javite se!
 
Poslednja izmena:
Koristim Kepler i zadovoljna sam.

Svaki program je dobar ako znate s njim da radite i znate mu mogućnosti. Kepler je veoma kompleksan program, te da bi radili s njim potrebno je dobro znati engleski, a, naravno, i astrologiju. Zbog toga, mislim da nije najpodesniji za početnika u primeni računara i početnika astrologa. Koliko znam, može da štampa odabrano, ali nisam siguran da može da izveze tekst ili grafiku za dalju obradu - bar verzija 7 (gusarska) koju imam to ne može.
 

Back
Top