Stenecak

filipos

Ističe se
Poruka
2.066
Namerno temu nisam postavio u "pitajte veterinara" jer je stvar prilicno hitna, pa bih voleo da je i oni koji ne posecuju temu "pitajte veterinara" je vide.

Kod mene u kraju danas se pojavilo stene od nekih 4 do 5 meseci koje cini mi se ima slicne simptome kakve je imalo stene koje je kod mene uginulo od stenecakapre nekoliko meseci. To su krmeljive i sjajne oci, tvrd stomak, jako svetlo roze jezik i dosta kunja. Za sada jos uvek hoce da jede i ima normalnu stolicu.

Ono ste me interesuje je da li postoji nesto cime se moze otkriti da li pas ima ili nema stenecak, a i sta mogu u pocetnoj fazi da uradim da se bolest ne razvije.

Da li znate nekog dobrog veterinara koji me ne bi odrao za lecenje a da nisu "Rot" jer stenecak kod prethodnog steneta nisu prepoznali?
 
Dok je bio jako bolestan, verovatno nije mogao mnogo da jede i pije. Mozda uopste. Probaj da mu dajes po malo hrane i vodice, ali cesce i prati reakciju.

Svakako mora da konzumira nesto od hrane, narocito tecnost da ne dehidrira (mozda neku supicu, na pr). Obavezno se redovno konsultuj sa vetom. Ako nisi siguran u jednog - trazi dalje.
 
Mina, nisi u toku, izvini. Parvoviroza je postala No1 dog killer u urbanim i sububanim sredinama, barem što se tiče infekcija. A drugo, besnilo je drastično suzbijeno poslednjih godina zahvaljujući oralnoj vakcinaciji divljači.

Ali svakako, vakcine, sve, sadrže imunizaciju od štenećaka i parvoviroze, većina i još nekih bolesti. Dakle, čišćenje od glista na svake dve nedelje tokom dva do tri meseca pošto se većina štenaca i rodi s njima, vakcinacija dvokratna ili trokratna u razmacima od četiri nedelje, a između dva čišćenja od glista. I onda na svakih godinu dana ponavljati vakcinaciju, a na 3-6 meseci tretman protiv parazita. I najkasnije sa godinu dana vakcinacija protiv besnila i mikročipovanje.
 

Back
Top