Kako se pripremate za pisanje?

Kod mene ti je to ovako!Nije bitno gde sam i sta radim.Padne mi ideja na pamet.Hocu da je zapisem,pa dok je zapisem ,u mislima mi vec recenica.Kad zapisem recenicu,one krenu od sebe da se nizu,da samu sebe iznenadim.Neki put ne zabelezim ideju odmah,pa posle zaboravim sta mi je bilo na umu!Tako da bi uvek uz sebe trebalo da imam svescicu i olovku.Oko mene mogu bubnjevi da treste,ne smeta.Mogu bas bubnjevi da me inspirisu.A kad naumim da napisem nesto ,mogu da blejim satima u prazno-I NISTA.Pokusala sam za kompijuterom,al'ne ide.Papir i olovka me vise inspirisu! :)
 
goodday:
ms:
goodday:
ms:
Jao...uvek kad sednem za racunar...ja kazem....JAO... :?
pa snimi na shta sedash :lol:

A jel ti pišeš neku seksi poeziju...mislim kad si toliko perverzan... :?
nisam perverzan....ti si....ja sam mislio da imash mladjeg batu koji ti podmece rajsnadle :?

Rajsnadle... :D ... JAO... :D

Ozbiljno...kad sednem za računar..ja kažem...

JAO....ko će tebe da čita...JAO...kako ćeš ti ovo da završiš.....JAO....što si dosadna....JAO....izjem ti izraz....JAO...što si u zabludi....JAO....JAO...JAO.....ko te tero da se time baviš....JAO...JAO...JAO.... :D :D :D
 
divlja-u-srcu:
Kod mene ti je to ovako!Nije bitno gde sam i sta radim.Padne mi ideja na pamet.Hocu da je zapisem,pa dok je zapisem ,u mislima mi vec recenica.Kad zapisem recenicu,one krenu od sebe da se nizu,da samu sebe iznenadim.Neki put ne zabelezim ideju odmah,pa posle zaboravim sta mi je bilo na umu!Tako da bi uvek uz sebe trebalo da imam svescicu i olovku.Oko mene mogu bubnjevi da treste,ne smeta.Mogu bas bubnjevi da me inspirisu.A kad naumim da napisem nesto ,mogu da blejim satima u prazno-I NISTA.Pokusala sam za kompijuterom,al'ne ide.Papir i olovka me vise inspirisu! :)
Slazem se sa tobom u potpunosti.
Ne mogu da pisem kada sam za kopjuterom ne znam zasto. A nikada ne nosim (iako sebi obecavam godinama) blokce da zapisem kada mi nesto padne na pametu autobusu ili jos gore kad mi padne na pamet dok cekam da zaspim pa me mrzi da ustanem da zapisem kao seticu se sutra... ma kakvi...
A kada sednem da pisem onda samo recenice idu... izgubim pojam o vremenu. Kako pisem samo prozu to me bas odnese daleko i desava mi se da se krenem da razgovaram sa papirom dok smisljam dijaloge ili da zatvorim oci i zamislim scenografiju kao da sam tamo... Super je osecaj.
A pesme... juce sam pokusala da napisem haiku... Divim se ljudima koji uspeju da u 5-7-5 slogova stave savrsenu misao. Ja pokusala i izasla samo sa jednim haikuom:
Skočivši u dalj
skakavac me nauči
igru slobode.

Kako vam se svijda?
 
ms:
goodday:
ms:
goodday:
ms:
Jao...uvek kad sednem za racunar...ja kazem....JAO... :?
pa snimi na shta sedash :lol:

A jel ti pišeš neku seksi poeziju...mislim kad si toliko perverzan... :?
nisam perverzan....ti si....ja sam mislio da imash mladjeg batu koji ti podmece rajsnadle :?

Rajsnadle... :D ... JAO... :D

Ozbiljno...kad sednem za računar..ja kažem...

JAO....ko će tebe da čita...JAO...kako ćeš ti ovo da završiš.....JAO....što si dosadna....JAO....izjem ti izraz....JAO...što si u zabludi....JAO....JAO...JAO.....ko te tero da se time baviš....JAO...JAO...JAO.... :D :D :D
:lol: :lol: :lol: bio jednom jedan JAO-JAO.....
 
Princeza:
divlja-u-srcu:
Kod mene ti je to ovako!Nije bitno gde sam i sta radim.Padne mi ideja na pamet.Hocu da je zapisem,pa dok je zapisem ,u mislima mi vec recenica.Kad zapisem recenicu,one krenu od sebe da se nizu,da samu sebe iznenadim.Neki put ne zabelezim ideju odmah,pa posle zaboravim sta mi je bilo na umu!Tako da bi uvek uz sebe trebalo da imam svescicu i olovku.Oko mene mogu bubnjevi da treste,ne smeta.Mogu bas bubnjevi da me inspirisu.A kad naumim da napisem nesto ,mogu da blejim satima u prazno-I NISTA.Pokusala sam za kompijuterom,al'ne ide.Papir i olovka me vise inspirisu! :)
Slazem se sa tobom u potpunosti.
Ne mogu da pisem kada sam za kopjuterom ne znam zasto. A nikada ne nosim (iako sebi obecavam godinama) blokce da zapisem kada mi nesto padne na pametu autobusu ili jos gore kad mi padne na pamet dok cekam da zaspim pa me mrzi da ustanem da zapisem kao seticu se sutra... ma kakvi...
A kada sednem da pisem onda samo recenice idu... izgubim pojam o vremenu. Kako pisem samo prozu to me bas odnese daleko i desava mi se da se krenem da razgovaram sa papirom dok smisljam dijaloge ili da zatvorim oci i zamislim scenografiju kao da sam tamo... Super je osecaj.
A pesme... juce sam pokusala da napisem haiku... Divim se ljudima koji uspeju da u 5-7-5 slogova stave savrsenu misao. Ja pokusala i izasla samo sa jednim haikuom:
Skočivši u dalj
skakavac me nauči
igru slobode.

Kako vam se svijda?


Nije losa.... :D

Ja vise volim racunar..brze menjas reci...formu...., a nekad sam kucala na masini...Papir retko....mada ga uvek nosim sa sobom....
 
Princeza:
divlja-u-srcu:
Kod mene ti je to ovako!Nije bitno gde sam i sta radim.Padne mi ideja na pamet.Hocu da je zapisem,pa dok je zapisem ,u mislima mi vec recenica.Kad zapisem recenicu,one krenu od sebe da se nizu,da samu sebe iznenadim.Neki put ne zabelezim ideju odmah,pa posle zaboravim sta mi je bilo na umu!Tako da bi uvek uz sebe trebalo da imam svescicu i olovku.Oko mene mogu bubnjevi da treste,ne smeta.Mogu bas bubnjevi da me inspirisu.A kad naumim da napisem nesto ,mogu da blejim satima u prazno-I NISTA.Pokusala sam za kompijuterom,al'ne ide.Papir i olovka me vise inspirisu! :)
Slazem se sa tobom u potpunosti.
Ne mogu da pisem kada sam za kopjuterom ne znam zasto. A nikada ne nosim (iako sebi obecavam godinama) blokce da zapisem kada mi nesto padne na pametu autobusu ili jos gore kad mi padne na pamet dok cekam da zaspim pa me mrzi da ustanem da zapisem kao seticu se sutra... ma kakvi...

Sto se tice poezije, ovo je tacno. Vise volim da pisem na papiru. Mada sam probao i jedno i drugo. Ali kad pisem pricice onda mi je mnogo brze i lakse na kompjuteru.

Skočivši u dalj
skakavac me nauči
igru slobode.


Kako vam se svijda?

Lepo. ;) Mada sam ja shvatio haiku kao jedan pesnicki oblik u kome se citalac ne navodi u nekom pravcu, vec mu se daju slike, zvuci, mirisi, a on onda zakljucuje na osnovu toga... Da li sam u krivu?

Napr:

The old pond --
a frog jumps in,
the sound of water

Matsu Basho

Prevod:

Stari panj --
Zaba skace,
zvuk vode

Ti kad ovo procitas, odmah u svom umu stvoris sliku zabe na starom panju koja uskace u vodu. Mnogo je uzbudljivije ovako: da bi stvorio sliku, citalac mora da zamisli prizor.

Sta vi mislite?
 
Celt:
Alexandra9:
Ne pripremam se... Na zalost, najcesce kada sam tuzna dodje sva inspiracija...
Pa dobro, to nije nista cudno 8)

Mnogi pisci su postali upravo to sto jesu bas zbog tuge, odnosno, neke nesrece koja ih je zadesila. Jesi li ti cula za nekog pisca da je bio srecan ?
ma sreca je precenjena....dovoljno je osecati radost....svaki dan....zbog necega
 
Prosto ne mogu da verujem da se neko od vas ovde poziva na periferne stvari koje su vezane za pisanje.
Ja kao covek koji rizikuje ceo zivot time sto sam odabrao da budem pisac,mogu samo da kazem da nema priprema,ne postoje pravila u pisanju,a ono na sta konstanto nalecem svuda,jeste trazenje konkretnih direktnih odgovora kako resiti taj i taj problem u vezi pisanja.Ne znam.Stvarno ne znam.Ne znam ni sam kako se pripremam za pisanje,ponekad je taj razarajuci bol (koji mnogi iskoriscavaju kao izgovor kao da se oni zaista celim bicem predaju stvaranju nekog velikog dela,pa su onda totalno ocajni da nisu u stanju voditi normalni zivot),ponekad je to prosto sklop reci,slucajno naleti,nikada se ne zna.
A da li je najbolje pisati na racunaru,nositi blokce i zapisivati misli,to je individualno opet.
Setimo se kako su nekada pisali pre nekoliko vekova?
Jesu li mogli da biraju kao mi savremena deca danas?
Osvrnite se na sustinu,kada misao hoce rec,ona je trazi,zato iskoristite to.
 
Celt:
Alexandra9:
Ne pripremam se... Na zalost, najcesce kada sam tuzna dodje sva inspiracija...
Pa dobro, to nije nista cudno 8)

Mnogi pisci su postali upravo to sto jesu bas zbog tuge, odnosno, neke nesrece koja ih je zadesila. Jesi li ti cula za nekog pisca da je bio srecan ?
nisam... ali za sve postoji prvi put...
Nije moguce da su svi pisci bili depresivci...
ha! Rimuje se... :lol:


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 

Back
Top