Politichki slogani od 90-tih pa na ovamo

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
Evo sad mi pade na pamet retrosppektivna tema...kad se malo pogleda od pojave vishestranachja kao fol 1990. pa na ovamo slogani partija kao da su se sprdali sa zdravim razumom ljudi...prosto kao da su oni koji su ih izmishljali zeleli da natrljaju narodu tim idiotlucima koliko je glup kad i pored svega glasa za te debile.Recimo:

"Sa nama nema neizvesnosti!"-slogan SPS-a na izborima posle kojih je krenuo krvavi raspad SFRJ...crnjak:rotf:
"Poshteno!-Djindjic Demokratska"
"Od nas zavisi""Shiri dalje"-no comment
"Lepo,lepshe,levo","Jul je kul"-Mirine bravure
"Shto jes jes najbolji je SPS":rotf:
"50%+1 glas"
...itd.itd.
Koje su po vama najgljuplji slogani i najveci crnjaci kada se retrospektivno ogleda shta su prichali a shta se desilo?
Mozda neki sada zaboravljeni,propalih partija....ja se recimo ne setjam kakve je slogane imala Nova Demokratija ali se setjam da su im spotovi bili jako jako glupi.Vuk je isto stalno smishljao neke idiotluke ali zaboravilo se poshto je propao...
?
 
Kostunica.thumbnail.jpg
 
Izborni slogani stranaka 1990–1997

1990

SPS: "Sa nama nema neizvesnosti"
DS: "Vreme je, prelomite pametno"
SPO: "Snaga, pobeda, obnova"; "Sutra počinje odmah"

1992

SPS: "Srbija se saginjati neće"
SRS: "Gde su srpske zemlje tu su srpski radikali"; televizijski spot SRS-a za izbore 1992. godine bila je pesma "Marš na Drinu"
DS: "Vratiti osmeh Srbiji"; "Možemo, hoćemo bolje"
SPO: "Sa nama nema sankcija"
GSS: "Pobedimo u miru, građanska svest, građanska savest"

1993

SPS: "Tako treba"; "Kad bolje razmislimo, svi smo mi pomalo socijalisti"
SRS: "Mi se nismo promenili"; "Mi dolazimo"
DS: "Pošteno"
DSS: "Zrelo je"
Depos: "Ima šanse, ima, ima"; "Depos daje reč"; "Glas nade"; "Da živimo kao sav normalan svet"; "I ovo je Srbija"

1996

SPS: "Idemo dalje"
SRS: "Vreme je"; "Izaberimo najbolje"
JUL: "Lepo, lepše, levo"; "Glasaj za sebe"; "JUL je kul"; "Kevo, ja ću levo"
ND: "Evo ruke"; "Zbogom oružje"; "Da ne bere onaj koji ne sadi"
DSS: "Verni vama, verni istini, verni sebi"
Koalicija "Zajedno": "Zajedno"

1997

SPS: "Što jes jes, najbolji je SPS"; "Za Srbiju"; "Promene"; "Za bolji život, budućnost Srbije"
JUL: "Jedinstvo različitosti"
ND: "Za Srbiju u plusu"; "Za Srbiju na Zapadu"; "Srbiju Srbijancima"; "Selo bez poreza do kraja veka"
SPO: "Srbijo izađi"; "Sve za Srbiju"; "Ljubav, vera, nada"
SRS: "Mi dolazimo"

Antiizborna kampanja bojkotaša:

DS: "Budi hrabar reci dosta"; "Ajmo, ajde svi u bojkot"; "Bojkotujmo ove da dobijemo nove"
DSS: "Bojkot moj izbor"; "Znam za jadac"
GSS: "Nepošteni izbori lopovska vlast"
DHSS: "Ujedinjeni na izborima, ujedinjeni u bojkotu"

2000

SPS: "Obnova, razvoj, reforma"; "Idemo dalje, u nove pobede"; "Uvek kad vam treba mi smo tu"; "Ugovor s narodom"
JUL: "Istina"; "Reforme"
SRS: "Mudrost, hrabrost, poverenje, pamet, znanje, poštenje"; "Danas Zemun, sutra Srbija"; "Mi dolazimo – SRS"; "Radikali, snaga naroda"; "Svoj na svome"; "Uvek uz svoj narod"
SPO: "Vojislav Mihailović, naš čovek"; "Vojislav Mihailović, čovek pomirenja"
DOS: "Jedinstvo, pobeda, promene"; "Lična skromnost i poštenje"; "Briga za državu i naciju"; "Vojislav Koštunica, čovek iz komšiluka"
Otpor: "Narod je otpor"; "Otpor, jer volim Srbiju"; "Širi se"; "Gotov je"; "Otpor do pobede"; "Nas je više"
GSS: "Složno"
Savez za promene: "Naša obaveza bolja Srbija"

Top of the Pop. :D
 

Back
Top