zasto volim strije zene

vazi Amazonko kad vec zelis :

Elem , svako od nas postane roditelj, pre ili kasnije. I onda shvati .
Svaka roditelj vodi racuna o svom detetu, zeli da ono bude najlepse , najpametnije, najbolje obuceno , da u nicim ne oskudeva.
Majke, prilikom zenidbi njihovih sinova postaju ljubomorne na svoje snaje.
To se desava zbog toga sto su one to dete, rodile , odrasle, vaspitale i odgojile i sada im je jos potrebna neka " fufica " da im otrgne cedo iz njihovog zagrljaja.
E onda se tu javljaju problemi. Normalno je da ce svaka majka blagosiljati svoje dete i vencanje ali sta je zapravo u njenoj dusi to ne mozemo znati.
E onda zavisi od tipa kako ce reagovati i da li ce u njegovo srcu i dlje biti mesta za obe , za njegovu majku ili za njegovu zenu.
Vrlo komplikovana situacija , i znaj da ne pricam ovo samo na osnovu svog iskustva , vec i na osnovu iskustva mojih najblizih prijatelja. A njih ima podosta.
Dakle , ili se tip okrece na majcinu stranu i zeli da njegova zena bude nalik na njegovu staru, da ima njene slabosti i njene prednosti , a samim tim i bude bliza godinama ,
ili se pak okrece supruzi i okrece ledja majci, ili je pak dobar politicar pa onda nalazi neku zlatnu sredinu pa onda uspeva da sa obema iadje na kraj i samim tim udovolji svima.
Nemoj mi samo reci , da postoji ijedna osoba na svetu kojoj je zaista stalo do svoje svekrve.
Imam ja i svoje prijateljice rodjake , i sve se one slazu po tom pitanju.
Sve be one da zive same , bez prisustva njegovih roditelja.
Znam, znam , skrecem sa teme ali sta ce ssve je tako strasno povezano jedno sa drugim.
Dakle ukoliko je necije detinjstvo proslo u vremenu provedenom sa svojom majkom , onda je normalno da takva osoba u kasnijem zivotu traziti stariju osobu, neku koja ce uvek biti tu da ga savetuje, pomogne , zastiti kad treba.
Ukratko uvek tu.
Dinamika zivota u kome danas zivimo , pokazuje nam da je ovaj svet jedno stvarno jako neverovatno mesto u kome nema pardona.
Ukoliko zelimo bilo sta , sami se i za to isto trebamo izboriti.
A borba je isto tako zestoka, jaka konkurencija i tome slicno.
I zato oni koji ne veruju u sebe i svoje potencijale traze drugu stranu ( muskarac-zena ili obrnuto ) , bez obzira o kom se polu radi koja ce moci da se stara o njima.
Zato i on verovatno trazi neku stariju osobu koja bi mogla eto da se brine o njemu, on bi njoj davao ono sto ona trazi ( a mozda ne moze bas uvek da ima, mlado meso ) a ona njemu ono sto on zeli ( sigurnost ) i tako to ....
ne znam mozda pricam gluposti a mozda sam i delimicno u pravu , ko ce ga znati :?
 
kosmopolit:
I zato oni koji ne veruju u sebe i svoje potencijale traze drugu stranu ( muskarac-zena ili obrnuto ) , bez obzira o kom se polu radi koja ce moci da se stara o njima.
Zato i on verovatno trazi neku stariju osobu koja bi mogla eto da se brine o njemu, on bi njoj davao ono sto ona trazi ( a mozda ne moze bas uvek da ima, mlado meso ) a ona njemu ono sto on zeli ( sigurnost ) i tako to ....
ne znam mozda pricam gluposti a mozda sam i delimicno u pravu , ko ce ga znati :?

Sve si to lijepo napisao, sve to stoji. Ali sta je sa onom manjinom koji odrastaju bez majki ili i moraju da idu kroz zivot i sami da nadju svoje mjesto? Ne treba skretati s teme, zar ne? :roll:
 
da ne bude zabune...

pod uspehom podrazumevam " uspeh " , dovoljno love za lagodan zivot, neki milioncic na racunu u banci, vila na moru i tome slicno...

ne mislim na stalan posao, solidnu platu, stancic od 50-60 kvadrata, dvoje dece itd...
 
kosmopolit:
da ne bude zabune...

pod uspehom podrazumevam " uspeh " , dovoljno love za lagodan zivot, neki milioncic na racunu u banci, vila na moru i tome slicno...

ne mislim na stalan posao, solidnu platu, stancic od 50-60 kvadrata, dvoje dece itd...

Pa taj tvoj "uspjeh" ne mogu ostvariti ni ovi koji imaju podrsku, to imaju samo manjina, a sigurno nisu zaradili mukotrpnim radom ako mislimo na ove ovdje nase tzv. uspjesne. Da se vratim, itekako mogu i ovi drugi bez necije podrske uspjeti u zivotu, da zive normalno, ako idu hrabro kroz zivot, imaju ambiciju i znaju sta hoce i koliko mogu! Sve zavisi sta ko zeli u zivotu, ako si neskroman i zelis sve da imas onda si nezadovoljan koliko god sta postignes! A znam dosta takvih ljudi koji zive od sami od svog rada i super su ljudi, sa mozgom u glavi, cvrsto nogama na zemlji! :roll:
 
kosmopolit:
ma nije to manjina, ne slazem se sa tobom,
novac je svuda oko nas samo treba znati pokupiti ga ...
znam tipa koji je eto bio prosecan a za par godina , uradio milioncic ( DEM ) ...
posteno,radeci ... zaista

Pa dobro mi odosmo s teme. Pa nismo svi rodjeni da pokupimo pare, neko se nadje na pravo mjesto u pravo vrijeme. A, sta je s tobom, pa i ti pokupi jedan milioncic ako je to tako lako! Jeste da je novac svuda oko nas, ali nije dostupan, pa pogledaj koliko je siromasnih, gladnih itd... a koliko ekstra bogatih.. :lol:
 
pa pokusavam Amazonka,
poslusaj jedan savet ... ( pocinjem da zvucim popuut Djoleta , ali nema veze )
nemoj nikad biti buntovna na poslu ( mislim na neki dobar posao ) , oni smotani najbolje prolaze, i posao je postao politika, trebas biti jaaaaako dobar politicar da bi opstao i uspeo.
ko zna mozda i meni svane , mada i sada nije tako lose,ali ja znam da mogu vise i da samim tim i zasluzujem vise ...
 
Sustina muske prirode je da sto manje "muke" dodje do onoga do cega mu je stalo.E sad , sto su devojke mladje one vise filozofiraju i stalno im nesto smeta.Naravno tu je i nedostatak iskustva jer s obzirom na godine retko kad ga steknu bas brzo.Kod starijih zena je sve mnogo lakse .One jednostavno znaju sta im je potrebno.Ako je u pitanju sex , one ce to nedvosmisleno pokazati, pokupiti svoj "plen" i odvuci ga u svoju sobicu ili vec neku drugu,nebitno.Muskarci vole tu nedvosmislenost u stavu : hocu seks. i tu je dobrom delu tajna tog odnosa.
Hehe a neko i voli i da malo vise "ljulja " pa bira starije koke :lol:
 

Back
Top