GTR Evolution

Poruka
18.290
sada se vec zna gotovo sve o novom Simbinovom cedu pa je red i da dobije temu :)

Simbin,mali razvojni studio iz Svedske,ima iza sebe tek par trkackih igrica ali je svaka od njih pomerala granice trkackih simulacija.. prvo se pojavila GTR, zatim legendarna GT Legends, GTR2, Race - The Official WTCC Game i za sada poslednja Race 07 - The Official WTCC Game

GTR2 se izdvojila jer za nju u ovom trenutku postoji preko 200 (regularnih) konvertovanih staza i brojni modovi pa se sa pravom smatra (uz rFactor) mozda i najboljom trkackom igricom ikada. ja je igram svakodnevno i tako ce ostati jos dugo vremena,posebno kada se konvertuju kola iz nove igrice

studio je obezbedio licencu za WTTC (World Touring Car Championship) i koristio je na dva poslednja naslova. prvi Race je bio relativno los i ishitren pa nije doziveo popularnost ali je Race 07 pun pogodak. na njemu nije bilo gresaka.

naziv nove igrice svedskih entuzijasta je GTR Evolution. vazno je odmah reci da se igrica moze nadograditi na Race 07 a moze se koristiti i kao samostalna igrica jer ce sadrzati sve sto ima Race 07 (ja cu koristiti obe opcije jer za Race 07 vec postoji nekih 60 dodatnih staza). datum izlaska je 28-30 septembar

dakle,car & track lista izgleda ovako :

GT Pro
- Aston Martin DBR9
- Audi R8 GT Concept
- Corvette C5 R
- Corvette C6 R
- Dodge Viper GTS/R
- Gumpert Apollo GT
- Koenigsegg CCGT
- Lister Storm
- Saleen S7-R

GT Sport
- BMW M3 GTR
- Corvette C6 GT2
- Marcos MarcoRelly GTS
- Mosler MT900R
- Seat Toledo GT
- Spyker C8 Spyder GT2R
- SunRed SR21

GT Club
- Aston Martin DBRS9
- BMW Z4 GTR
- Dodge Viper Comp. Coupe
- Gillet Vertigo Streiff
- Seat Cupra GT

WTCC ‘06/’07
- Alfa Romeo 156
- Alfa Romeo 156 GTA
- BMW 320si e90
- BMW 320i e46
- Chevrolet Lacetti
- Honda Accord Euro-R
- Peugeot 407
- Seat León
- Seat Toledo Cupra

WTCC ‘87
- Alfa Romeo 75 turbo
- BMW M3 e30

WTCC Extreme
- Alfa Romeo 156 Extreme
- BMW 320si Extreme
- Chevrolet Lacetti Extreme
- Seat León Extreme

Production Class
- Audi R8
- Dodge Viper SRT/10
- Gumpert Apollo
- Koenigsegg CCX

Formula 3000
- Lola B02/60

Formula BMW
- Formula BMW

Mini Cooper Challenge
- Mini Cooper S

Radical Sportscars
- Radical SR3
- Radical SR4

Caterham CSR
- Caterham CSR200
- Caterham CSR260
- Caterham CSR320

---------------------------------------------------------------------------------------

WTCC ‘06/’07
- Anderstorp, Sweden
- Brands-Hatch, UK
- Brno, Czech Republic
- Curitiba, Brazil
- Istanbul, Turkey
- Macau, Macau
- Magny-Cours, France
- Monza, Italy
- Oschersleben, Germany
- Pau, France
- Porto, Portugal
- Puebla, Mexico
- Valencia, Spain
- Zandvoort, Netherlands

Nürburgring
- Nürburgring Nordschleife
- Nürburgring GP
- Nürburgring Endurance Layout

Additional Tracks
- Estoril, Portugal
- Imola, Italy
- Vara Raceway, Sweden

Alternate Layouts
- Brands Hatch Indy
- Curitiba Oval
- Curitiba Reverse
- Monza Reverse
- Monza Junior
- Macau Reverse
- Magny Cours National
- Oschersleben B-Course 06
- Oschersleben Reverse 06
- Oschersleben B-Course 07
- Oschersleben Reverse 07
- Puebla Oval
- Puebla Special
- Valencia Nacional
- Valencia Long
- Valencia Reverse
- Zandvoort Club
--------------------------------------------------------------

automobili koje do sada nismo vidjali u zvanicnim igricama Simbina su Audi R8 (mod za GTR2), Corvette C6 (takodje postoji mod za GTR2), Gumpert Apollo GT, Koenigsegg CCGT, Spyker C8 Spyder GT2R (postoji mod za GTR2), SunRed SR21

igraci jedva cekaju nove automobile (posebno Kenigsega) a i svi ostali ce izgledati mnogo bolje nego u GTR2 modovima. takodje,ja cu licno prvo igrati WTCC Extreme posto ce te nabudzene masine imati preko 600 konja i samo 1000 kilograma.. znaci,letece :mrgreen:

sve ostale automobile vec smo vidjali u GTR2 a preslikan je i citav repertoar Race 07

sa stazama je slican slucaj ali postoji i nesto vredno postovanja. naime,jos od igrice Grand Prix Legends po prvi put cemo videti zvanicno izdanje najteze i najcuvenije staze na svetu... u pitanju je naravno Nordschleife,sa duzinom od preko 22 km. programeri su proveli tri puna dana na stazi i uradili je do poslednjih detalja. ova staza je naravno dostupna za GTR2,GTL i Race 07 kroz razne konverzacije ali po prvi put ce izdavac igrice raditi na njoj. dakle,svaka cast za ovu sjajnu stazu

posto su trke u WTCC sampionatu kratke Race 07 nije imala razvijen ulazak u boxove i pit stop medjutim to ce sada biti unapredjeno i ponovo cemo moci voziti maratonske trke kao u GTR2. vodice se racuna o pravilnom dolivanju goriva,opravci polupanih delova i stop/go kaznama

prvo se mislilo da ce igrica dobiti novi Lizard engine ali posto ce biti expanzija za Race 07 to se nece desiti. dakle,klizice sasvim lepo i na skromnim masinama a ko je igrao Race 07 nema razloga za brigu :)

evo i slika..














 
Poslednja izmena:
po netu se moze naici na price da je atari pred bankrotom, pa da grupe koje daju lekice za igre od skora izbegavaju da ih (odmah) daju i za atari-jeve- sve kako bi se atari spasao (eventualnom vecom prodajom igara)... zapravo, lekici bi trebali da kasne nekoliko nedelja, koliko je proslo i od kako je izasao alone in the dark 5 (za koji je lekic izasao tek juce)... prica se i da ce atari preci na igre koje se prave brzo i lako, jer se visokobudzetne (tj. najbolje) njima cesto ne isplate previse... e sad- koliko je ovo istina.... videcemo... :D

nego nordic- predpostavljam da igras ove igre sa volanom? koji imas? ja se ne lozim nesto na automobile, ali volim trkacke igre- pa uzeh (odavno) neki smesni volancic za 25e cisto da vidim koji je filing.. i uopste nije los... ali nisam siguran (jos uvek) da mi se puca 150e za stvarno dobar volan (sa sve force feedback-om i izdvojenim menjacem- koje jeftinije varijante nemaju)...

i da- nisu igrice, nego igre... (pc games) :p zamisli samo koliko ljudi radi na jednoj! ;)
 
Poslednja izmena:
ova igrica je spremna,verujem da nece biti problema

igram trkacke igrice nekih 8 godina ali volan jos nemam :confused:

nije mi frka da ga kupim ali mi se uvek ispreci nesto drugo a i na tastaturi mi sasvim dobro ide. medjutim,kada izadjes na net u recimo rFactor-u,nemas nikakve sanse ako su iskljucene sve pomoci. i da,kad ga budem kupovao imace i neku opciju sa dobrim menjanjem ;)

e da,zaboravih... Simbinov tim je jako mali i gledao sam neku emisiju gde su im isli u posetu. ljudi bukvalno rade u polu kucnim uslovima. to ih naravno ne sprecava da prave ubedljivo najbolje trkacke igrice na svetu i kada bih imao pare ovo bi bili jedini originali koje bih kupovao (prvi GTR vec imam)
 
Poslednja izmena:
System Requirements:
Minimum Requirements
OS: Windows XP or Vista, all versions
CPU: 2.4GHz P4 or greater
RAM: 1GB
HDD: 3.7GB
Sound: DirectX 9 Compatible
DirectX version: 9

Recommended Requirements:
CPU: 3GHz P4 or greater
RAM: 2GB
HDD: 4.7GB
Steering wheel

Ovo sam nashao na netu...
 
Upravo skidam ovu ekspanziju :klap:
s35126_pc_4.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo je ekspanzija za race '07.
Izasla je.

EDIT:
Ovo je napisao nordic: "vazno je odmah reci da se igrica moze nadograditi na Race 07 a moze se koristiti i kao samostalna igrica jer ce sadrzati sve sto ima Race 07"
 

Back
Top