Boris Tadić : Potpisujem deklaraciju o pomirenju sa SPS-om!

Da li je ovo pomirenje SPS i DS dobro?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=07&dd=09&nav_id=307654


6272873484873e93a80dbe540060377_extreme.jpg


DS-SPS: Pomirenje u ime budućnosti
9. jul 2008. | 00:17 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Lideri DS i SPS Boris Tadić i Ivica Dačić najavljuju da će te stranke vrlo brzo potpisati Deklaraciju o političkom pomirenju.

Pomirenje: Ivica Dačić i Boris Tadić (FoNet)

"Srbiji je potrebno pomirenje na nivou čitavog naroda. Potrebno je da se svi antagonizmi na neki način prevaziđu i da energija koja je bila trošena svih prethodnih decenija i poslednjih godina na podsticanje podela i antagonizama u srpskom narodu i državi bude usredsređena na realizaciju strateških ciljeva", rekao je Tadić agenciji Beta.

On je rekao da energija naroda i države treba da bude usmerena na ispunjavanje uslova za članstvo u Evropskoj uniji, izgradnju infrastrukture i boljeg životnog standarda, dovođenje novih investicija i stabilizaciju zemlje.

DS i SPS, prema Tadićevim rečima, mogu da naprave svoj vlastiti korak u realizaciji nacionalnog pomirenja, a to je da se one pomire.

"Između nas je bio ogroman jaz devedesetih godina, što ne znači da smo zaboravili šta se desilo. Međutim, u ime zajedničke vizije budućnosti mi ćemo da se pomirimo i da radimo za tu budućnost", rekao je Tadić, kao i da između dve stranke ima mnogo nerešenih stvari, ali da će one deklaracijom pokazati spremnost da rade zajedno za budućnost zemlje.

Prema njegovim rečima, DS i SPS će time dati primer i drugima koji žele da učine političko pomirenje među sobom i doprinesu novoj stabilnosti za Srbiju i njene građane.

Tadić je rekao da se deklaracija odnosi na budućnost zemlje, jer "kada bismo se oslanjali na prošlost ne bismo ni uspostavili budućnost".

Lider socijalista Ivica Dačić kaže da očekuje da će stranke narednih dana definisati dokument o pomirenju.

Upitan koliko će se deklaracija baviti prošlošću, a koliko budućnošću, Dačić je kazao da se ona zasniva na konsenzusu da se prevaziđu politička sporenja i sukobi iz prošlosti.

"To ne znači niti glorifikaciju niti relativizaciju prošlosti, ne znači okrivljavanje niti obeskrivljavanje pojedinaca na osnovu političke pripadnosti", kazao je Dačić.

Prema njegovim rečima, deklaracija je potrebna jer u Srbiji ne postoji prevlast samo jedne opcije i neophodno je praviti političke mostove između opcija.

Neophodno je da se desi političko pomirenje, da bi se došlo do zajedničkog imenitelja za ostvarivanje vizije Srbije, rekao je lider socijalista i ukazao da "i deklaracija na neki način pokazuje da je nova vlada upravo vlada levog centra".
 
Glasao sam za opciju NE, i dodao bih da je to njihovo navodno pomirenje licemerno.

Ako je DS hteo da pravi političko nacionalno pomirenje, onda bi logično bilo da je to pokušao da napravi sa SRS, jer radikali su najzastupljenija stranka u glasačkom telu, te su tako oni najvažniji predstavnici one "druge" Srbije.

To isto je lepo primetio i postavio im pitanje u vezi s tim, za skupštinskom govornicom, onaj Ostojić iz LDP-a. Time im je jasno stavio do znaja da građani Srbije nisu moroni kojima će oni da prodaju jaja za bubrege, i svoju sramnu trgovinu iz niskih pobuda prikažu kao nekakvo nacionalno pomirenje.

Vlast, bato, samo vlast i pljačka je tu u pitanju. Kakvo crno pomirenje?
 
Pa i Đinđić je bio u koaliciji sa NORMALNIM delom SPS-a:Čović i B. Ivković.
SPS se čisti trenutno i još više će se očistiti i postaće normalna levica,kakvu imamo u svim normalnim Evropskim zemljama!Prvo su se rešili JUL-a,pa će polako i nekih radikalskih socijalista u svojim redovima i kao,što rekoh postaće normalna levičarska partija!
To je savet i vama!Rešite se Šešelja i sličnih kretena,i držite se MAJE GOJKOVIĆ i jednog dana postaće te NORMALNA EVROPSKA DESNA STRANKA!
Dakle MAJA je rešenje za sve vaše probleme!
 
Pa i Đinđić je bio u koaliciji sa NORMALNIM delom SPS-a:Čović i B. Ivković.
SPS se čisti trenutno i još više će se očistiti i postaće normalna levica,kakvu imamo u svim normalnim Evropskim zemljama!Prvo su se rešili JUL-a,pa će polako i nekih radikalskih socijalista u svojim redovima i kao,što rekoh postaće normalna levičarska partija!
To je savet i vama!Rešite se Šešelja i sličnih kretena,i držite se MAJE GOJKOVIĆ i jednog dana postaće te NORMALNA EVROPSKA DESNA STRANKA!
Dakle MAJA je rešenje za sve vaše probleme!

A, gde su danas ti "normalni" socijalisti? Kondom se nakon upotrebe baca. Ne navlačiš ga drugi put.
E, sad, vaš je problem što ste ovaj put navukli kondom koji je em šupalj, em se teško skida. Na kraju ćete, da biste ga se rešili, morati koristiti šmirgl papir, a to zna da boli.

I kako može SPS da se očisti od Slavka Ćuruvije, Stambolića, Dade Vujasinović, Ibarske magistrale i da ne nabrajam dalje? Jedino kad bi svi koji su u vreme Miloševića vršili neku funkciju izašli iz SPS-a, od podpredsednika do portira.
 
A, gde su danas ti "normalni" socijalisti? Kondom se nakon upotrebe baca. Ne navlačiš ga drugi put.
E, sad, vaš je problem što ste ovaj put navukli kondom koji je em šupalj, em se teško skida. Na kraju ćete, da biste ga se rešili, morati koristiti šmirgl papir, a to zna da boli.

I kako može SPS da se očisti od Slavka Ćuruvije, Stambolića, Dade Vujasinović, Ibarske magistrale i da ne nabrajam dalje? Jedino kad bi svi koji su u vreme Miloševića vršili neku funkciju izašli iz SPS-a, od podpredsednika do portira.

Nećeš mi valjda reći da su Ivica Dačić i Branko Ružić naručili ova ubistva?
Koji ti racku?
Maja Gojković DOLAZI..........
 
Pa i Đinđić je bio u koaliciji sa NORMALNIM delom SPS-a:Čović i B. Ivković.
SPS se čisti trenutno i još više će se očistiti i postaće normalna levica,kakvu imamo u svim normalnim Evropskim zemljama!Prvo su se rešili JUL-a,pa će polako i nekih radikalskih socijalista u svojim redovima i kao,što rekoh postaće normalna levičarska partija!
To je savet i vama!Rešite se Šešelja i sličnih kretena,i držite se MAJE GOJKOVIĆ i jednog dana postaće te NORMALNA EVROPSKA DESNA STRANKA!
Dakle MAJA je rešenje za sve vaše probleme!

:D SPS levica!?

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

jedini pravi levichari u srbiji su LSDV Nenada Chanka

al... dzaba tebi prichati, ti pojmovi su ti vec malo... :D

sps levica :D :D :D

p.s. ja glaso za chedu, za tvoju informaciju...
 
Nećeš mi valjda reći da su Ivica Dačić i Branko Ružić naručili ova ubistva?
Koji ti racku?
Maja Gojković DOLAZI..........

Neću. Ali, ću ti reći da se nikad nisu ni bunili zbog tih poteza njihovog voljenog firera, niti su ga se ikada odrekli, niti ikada osudili te njegove zločine.

Džabe ti meni stalno spominješ Maju. Ona je političar koga ja izuzetno cenim, i žao mi je što nije imala strpljenja da istraje u "reformisanju" SRS. Ovako, povukla je potez koji ju je odveo daleko od vatre srpske politike, a onda sledi smrzavanje i "bela smrt".
 
Nećeš mi valjda reći da su Ivica Dačić i Branko Ružić naručili ova ubistva?
Koji ti racku?
Maja Gojković DOLAZI..........

:D jok
verovatno Ivan Andric i Biljana Srbljanovic su glavni i odgovorni za ova ubistva

a i Zarko Korac mi malo sumnjiv... :think: a tek baba Vesna...

p.s. Maja moz jedino kroz novu stranku da se pojavi negde... al od toga nema ni moga
 
Neću. Ali, ću ti reći da se nikad nisu ni bunili zbog tih poteza njihovog voljenog firera, niti su ga se ikada odrekli, niti ikada osudili te njegove zločine.

Džabe ti meni stalno spominješ Maju. Ona je političar koga ja izuzetno cenim, i žao mi je što nije imala strpljenja da istraje u "reformisanju" SRS. Ovako, povukla je potez koji ju je odveo daleko od vatre srpske politike, a onda sledi smrzavanje i "bela smrt".

nisu se Glivica i Ruzic odrekli slobe
a ni mire
a ni marka i madone, kao shto videsmo...

ali zato juche videsmo da je zbog nacionalnog pomirenja 40% srba
DS se odreko Djindjica....

ok, to je vec problem njihovih biracha :)
 
nisu se Glivica i Ruzic odrekli slobe
a ni mire
a ni marka i madone, kao shto videsmo...

ali zato juche videsmo da je zbog nacionalnog pomirenja 40% srba
DS se odreko Djindjica....

ok, to je vec problem njihovih biracha :)

A, čekaj tek kad vidiš u Đinđićevom kabinetu, u koji se uselio Dačić, iza njegove fotelje, na zidu, okačena slika voljenog im vođe.
Čik da vidim da'l će neko smeti da mu naredi da je skine.
Ako te slike ne bude iza Dačića, biće iza Mrkonjića, garant.
 
Svako pomirenje pozdravljam.Medjutim,pitanje je zasto ono nije doslo mnogo ranije,nego sada kada su vlast i fotelje u pitanju.
Zakljucak je da se to sad forsira da bi Bota sebe opravdao pred svojim birackim telom i nista drugo.
Opet je u pitanju prizemno najobicnije licemerstvo,uostalom kao i citava kampanja DS-a.
Ova prica s druge strane odgovara i Dacicu,iz istih razloga,tako da ce ovo navodno ''pomirenje'' trajati koliko i njihova koalicija i vladavina.
 

Back
Top