Zene VS muskarci u medijima

Gost 131338

Domaćin
Poruka
4.399
Da li obracate paznju kako se zene uglavnom prikazuju na filmovima, u serijama...itd?
Uglavnom, sedim gledam 10-ti film ili seriju po redu i uvek je isto: zena je stabilna, zrela, odrasla, ne pravi sran.ja, nema krize identiteta, uvek zna da postavi kriterijume koji su uvek kuca i deca, sa stoickim mirom podnosi svaku situaciju, nikad ne gubi nerve. Dok je muskarac veliko dete koje se igra, akcije su mu predstavljene kao nezrelo ponasanje (kupovina besnih kola, pivo sa drugarima, vreme koje hoce da provede sam sa sobom...itd). I uvek na kraju filma muskarac se popisan vraca kuci bez piva i drugara, a zena mu bez ijedne reci ali sa facom punom potajnog prebacivanja otvara vrata i oprasta
mu potpuno aseksualnim zagrljajem dok mu deca skacu u zagrljaj trceci preko polja belih rada (i zalazak sunca, naravno :mrgreen:)

Ljudi bre, ko je ovde lud? :D

Prvo, zasto smo mi predstavljene kao keve? :confused: Nijednoj zeni nikad nije palo na pamet da zapali dzoint, napije se, izadje sa drustvom (ne sa 3 kokoske), kupi dobra kola, uopste da uradi nesto zabavno i samo za sebe? Zasto su zene uvek te koje zagovaraju kockasti, dosadni zivot a muskarci su ti koji su predstavljeni kao deca?
I zasto se musko ponasanje toliko osudjuje? Ne provodi vreme u kuci 24/7? Je.be mu se da zeni masira vrat 45 min u vidu predigre bas svaki put? Pije mu se pivo? Sklapa mu se 16-ta maketa aviona? :mrgreen:
Da li smatrate da je to lose?
I gde je tu seks? :D Koliko puta ste videli scenu u filmu gde je muskarac napaljen kao stoka i baca se na zenu (svoju!!) a zena hoce ruzine latice po jastuku, mirisljavu kupku, masazu etericnim uljima, ljubavne porukena svakom koraku do kreveta i onda se nadrndano okrene na drugu stranu kreveta jer je on stoka koji joj sve ovo nije pripredio?
Jesu zene stvarno bas toliko dosadne? :D

Da li se vi pronalazite u ovom stilu zivota koji nam namecu mediji ili smatrate da je to kretensko predstavljanje i muskaraca i zena?
 
pokusavanje ispiranja mozga od strane medija,
daljinski postoji sa razlogom
kava.gif
 
Uglavnom, sedim gledam 10-ti film ili seriju po redu i uvek je isto: zena je stabilna, zrela, odrasla, ne pravi sran.ja, nema krize identiteta, uvek zna da postavi kriterijume koji su uvek kuca i deca, sa stoickim mirom podnosi svaku situaciju, nikad ne gubi nerve. Dok je muskarac veliko dete koje se igra, akcije su mu predstavljene kao nezrelo ponasanje (kupovina besnih kola, pivo sa drugarima, vreme koje hoce da provede sam sa sobom...itd). I uvek na kraju filma muskarac se popisan vraca kuci bez piva i drugara, a zena mu bez ijedne reci ali sa facom punom potajnog prebacivanja otvara vrata i oprasta
mu potpuno aseksualnim zagrljajem dok mu deca skacu u zagrljaj trceci preko polja belih rada (i zalazak sunca, naravno )
Лаза Лазаревић - ''Први пут с оцем на јутрење'' ;)

Патријархални модел породице, жена као стуб породице.:roll:
 
Pa muskarci prave filmove. Zato su zene smaracice :lol: u vecini mejnstrim filmova... a ako se neka zena i dokopa rezije, vec se tolko namucila da bi do toga uopste dosla, da na kraju napravi film o zenama koje kastriraju muskarca (Vera Hitilova, ceska rediteljka, a ima i ona Holandjanka... cek' da nadjem naziv filma. Vrlo poucno delo :lol:).
 
Poslednja izmena:
Film se zove A Question of Silence, rediteljka je Marleen Gorris. Ovaj film je bas drastican, ali recimo Antonia od iste rediteljke je mejnstrim, i Jopet ima majku stub porodice, ali na malo drugaciju foru... a ima i drugacije zenske likove... na zalost vidim jedan takav film u deset godina :)
 
Poslednja izmena:
Mada ima i zena izdajnica: to su one sto pisu i reziraju filmove o debelim devojkama, koje su bas ok, ali nazalost kul tip se zaljubi u njih tek kada smrsaju i ofarbaju kosu u plavo... ybt. gde je film o debeloj devojci u koju se tip zaljubi jer je gotivna - tacka. ili iako je debela bestija... ili bas zato sto je debela...

...Заборавила си протезу и наочаре....;)
 
a ja sam primetila da stalno gledam filmove, a pogotovo serije u kojima je akter obavezno neka sama, dobra, lepa, krhka a ponosita, pametna, uspesna...a usamljena zena...koja zivi svoj dosadni, sematizovani zivot...
u filmovima, dok u njega ne udje onaj pravi...a bude mu obicno tesko da udje:)
u serijama sve do kraja serijala :)
tu i tamo se zlopate sa nekim, ali sve je to u stilu "'odi mi - dodji mi"...
ali ja npr. ne mislim da nam mediji namecu tu sliku, vec da imaju ciljnu grupu za tu sliku...
 
Da li obracate paznju kako se zene uglavnom prikazuju na filmovima, u serijama...itd?
Uglavnom, sedim gledam 10-ti film ili seriju po redu i uvek je isto: zena je stabilna, zrela, odrasla, ne pravi sran.ja, nema krize identiteta, uvek zna da postavi kriterijume koji su uvek kuca i deca, sa stoickim mirom podnosi svaku situaciju, nikad ne gubi nerve. Dok je muskarac veliko dete koje se igra, akcije su mu predstavljene kao nezrelo ponasanje (kupovina besnih kola, pivo sa drugarima, vreme koje hoce da provede sam sa sobom...itd). I uvek na kraju filma muskarac se popisan vraca kuci bez piva i drugara, a zena mu bez ijedne reci ali sa facom punom potajnog prebacivanja otvara vrata i oprasta
mu potpuno aseksualnim zagrljajem dok mu deca skacu u zagrljaj trceci preko polja belih rada (i zalazak sunca, naravno :mrgreen:)

Ljudi bre, ko je ovde lud? :D

Prvo, zasto smo mi predstavljene kao keve? :confused: Nijednoj zeni nikad nije palo na pamet da zapali dzoint, napije se, izadje sa drustvom (ne sa 3 kokoske), kupi dobra kola, uopste da uradi nesto zabavno i samo za sebe? Zasto su zene uvek te koje zagovaraju kockasti, dosadni zivot a muskarci su ti koji su predstavljeni kao deca?
I zasto se musko ponasanje toliko osudjuje? Ne provodi vreme u kuci 24/7? Je.be mu se da zeni masira vrat 45 min u vidu predigre bas svaki put? Pije mu se pivo? Sklapa mu se 16-ta maketa aviona? :mrgreen:
Da li smatrate da je to lose?
I gde je tu seks? :D Koliko puta ste videli scenu u filmu gde je muskarac napaljen kao stoka i baca se na zenu (svoju!!) a zena hoce ruzine latice po jastuku, mirisljavu kupku, masazu etericnim uljima, ljubavne porukena svakom koraku do kreveta i onda se nadrndano okrene na drugu stranu kreveta jer je on stoka koji joj sve ovo nije pripredio?
Jesu zene stvarno bas toliko dosadne? :D

Da li se vi pronalazite u ovom stilu zivota koji nam namecu mediji ili smatrate da je to kretensko predstavljanje i muskaraca i zena?
ta se lako predala... samo vrat samo 45min :mrgreen: neprofesionalni zahtevi:mrgreen::mrgreen:


a zeleno: nije nam svima isto zabavno, nekima je porodican zivot zabavan, nekima dzoint i kupovina kola...

drugo: postoje stereotipi u filmovima koji su nerealni i namecu sve i svasta, a postoje i oni koji su u nekom momentu krenuli od onoga sto gledamo svaki dan pa su malo dovedeni do ekstrema... a da su stereotipi kretenski jesu, opet neki klisei su ebeno tacni u vecini slucajeva :think: hmmmm...

i trece...:) evo ti smajli
 
kad smo kod tipicno/ atipicnog prikazivanja zena, muskaraca, porodica jel' neko gledao "margot at the wedding" (nicole kidman, jack black, jennifer jason leigh)... skoro nisam videla dobar film o "uvrnutoj" porodici... i jos umEtnicki nedorecen :)
 
Da li obracate paznju kako se zene uglavnom prikazuju na filmovima, u serijama...itd?
Uglavnom, sedim gledam 10-ti film ili seriju po redu i uvek je isto: zena je stabilna, zrela, odrasla, ne pravi sran.ja, nema krize identiteta, uvek zna da postavi kriterijume koji su uvek kuca i deca, sa stoickim mirom podnosi svaku situaciju, nikad ne gubi nerve. Dok je muskarac veliko dete koje se igra, akcije su mu predstavljene kao nezrelo ponasanje (kupovina besnih kola, pivo sa drugarima, vreme koje hoce da provede sam sa sobom...itd). I uvek na kraju filma muskarac se popisan vraca kuci bez piva i drugara, a zena mu bez ijedne reci ali sa facom punom potajnog prebacivanja otvara vrata i oprasta
mu potpuno aseksualnim zagrljajem dok mu deca skacu u zagrljaj trceci preko polja belih rada (i zalazak sunca, naravno :mrgreen:)

Ljudi bre, ko je ovde lud? :D

Prvo, zasto smo mi predstavljene kao keve? :confused: Nijednoj zeni nikad nije palo na pamet da zapali dzoint, napije se, izadje sa drustvom (ne sa 3 kokoske), kupi dobra kola, uopste da uradi nesto zabavno i samo za sebe? Zasto su zene uvek te koje zagovaraju kockasti, dosadni zivot a muskarci su ti koji su predstavljeni kao deca?
I zasto se musko ponasanje toliko osudjuje? Ne provodi vreme u kuci 24/7? Je.be mu se da zeni masira vrat 45 min u vidu predigre bas svaki put? Pije mu se pivo? Sklapa mu se 16-ta maketa aviona? :mrgreen:
Da li smatrate da je to lose?
I gde je tu seks? :D Koliko puta ste videli scenu u filmu gde je muskarac napaljen kao stoka i baca se na zenu (svoju!!) a zena hoce ruzine latice po jastuku, mirisljavu kupku, masazu etericnim uljima, ljubavne porukena svakom koraku do kreveta i onda se nadrndano okrene na drugu stranu kreveta jer je on stoka koji joj sve ovo nije pripredio?
Jesu zene stvarno bas toliko dosadne? :D

Da li se vi pronalazite u ovom stilu zivota koji nam namecu mediji ili smatrate da je to kretensko predstavljanje i muskaraca i zena?

Gledaj filmove sa Jamesom Bondom ili ne znam starije sa Klintom Istwoodom ... a ne znam sto su prestalu da prave takve filmove danas
 
Nekada su u filmovima, knjigama itd. zene bile te koje su bile bespomocne i detinjaste, blesave i detinjaste, naivne i detinjaste, ponekad i zle i detinjaste, a danas su to muskarci.

Ne pada mi na pamet mnogo americkih filmova iz poslednjih godina gde su muskarci pozitivniji likovi od zena. Postoji tendencija da se muskarci prikazuju kao debili, dok su neki toboznji pozitivni muski likovi maltene ustrojeni.

Nemam pojma zasto.
 
kad smo već kod fimslih stereotipa, nešto drugo me zaiteresovalo skoro.

u nekom prastarom francuskom filmu koji sam gledala muškarac prilično originalno startuje devojku i baš sam pomislila kako toga više nema niti u fimovima niti u realnosti, i kada se desi obično dečko ispadne skoro smešan.

kompletam ritual zavođenja je prilično osiromašen, valjda nije da nema inovativnosti nego nema hrabrosti a i ti stari konceprti su malo deplasirani. onda verovatno to stvara prblem u komunikaciji koji više ima veze sa temom o sexualnosti u izlogu ali mi se nekako dobro nadovezala moja situacija sa tim filmom.
 
Poslednja izmena:
kompletam ritual zavođenja je prilično osiromašen, valjda ne da nema inovativnosti nego nema hrabrosti a i ti stari konceprti su malo deplasirani. onda verovatno to stvara prblem u komunikaciji

Stereotipne uloge polova su izbledele, tako da to formalizovano udvaranje vise nije mnogo smisleno.

Znas kako u nekom tangu musko uvek vodi? Sad oboje vode i gaze se po nogama.
 
nikakav stereotip nam smisla sam po sebi pa ni ovi moderni. šta mene briga šta bi lara kroft uradila na mom mestu?

uostalom, postoji razlog što u tangu muško vodi, mislim može i zena ali je uvek lakše pratiti kretanje krupnijeg tela.

(pokušala sam da objasnim da svaka situacija funkcioniše na specifičan način, nametanje standardizovanih modela zaglupljuje a i otežava komunikaciju)
 
Poslednja izmena:
Pa muskarci prave filmove. Zato su zene smaracice :lol: u vecini mejnstrim filmova... a ako se neka zena i dokopa rezije, vec se tolko namucila da bi do toga uopste dosla, da na kraju napravi film o zenama koje kastriraju muskarca (Vera Hitilova, ceska rediteljka, a ima i ona Holandjanka... cek' da nadjem naziv filma. Vrlo poucno delo :lol:).

A Lilijana Kavani? Nocni portir :heart:

Mozda ja gledam glupe filmove :confused:.
 
pa da,al to je zato jer publika valjda trazi to(kad si cula da posle razvoda normalno prihvate zenu koja nije uzela decu kod sebe iako ima uslova za to,znaci ona ima teret da bude ozbiljna/nadrndana/racionalna)
meni se jako dopao film "stidne dlacice" (gazon maudit) gde zena trpi muzevljeva neverstva i onda nadje sebi ljubavnicu ali to joj nije dovoljno nego je dovodi u kucu i odredjuje dane muzu i ljubavnici kada ce sa kim da bude intimna
 
pa naravno,osudjuju te svi redom
kod nas sam ja ta koja je ...lucidna :mrgreen: a muz je racionalan i kad se zayebem pa to pokazem vidim da su ljudi iznenadjeni i otprilike lepo vaspitanje im ne dozvoljava da mi kazu nesto,dok kad se desi da on ima neki izlet vrlo rado se upustaju u diskusiju o tome
i ono,kad pricaju o muskarcima ta njegova...lucidnost(joj ne mogu da prestanem da koristim tu rec :lol:) se tretira kao nesto simpa,kao eto muskarci,a kad zena uradi istu stvar onda je premdet osude i prezira
evo prosto internet
kad je muskarac stalno na netu to je kao ok,jos jedna muska nesavrsenost sta sad,a kad je zena onda brate kako se usudjujes da ne skuvas rucak
 
ooo daaaa
mada moja je navikla da ja nisam po jusu jos od pre braka(cak mislim da je moje vencanje iznenadilo i donelo joj izvesno olaksanje:ipak sam ko sav ostali svet :lol:)a i njegova familija se navikla,otprilike je komentarisanje mog temperamenta tabu tema
doduse kad dobiju decu zene se stvarno smire malo,imas taj osecaj odgovornosti koji te vuce za rukav kad god ti padne na pamet nesto nenormalno
 

Back
Top