nokti

meni su nekad bili gladji nokti a sad su reckavi, ne znam da li ima veze kad sam prestala da pijem redovno mleko 2x dnevno.. ovako mi ne fali mleko da mi se pije, ali mozda ima veze s tim. ovako se ne lome nesto
 
Kažeš, morska voda? Spomenuh Avon. Istih problema sam imala, koristim nešto njihovo, plavo, providno, nanosi se kao lak, ima morske minerale. Ne znam imaju li ga još uvek, meni baš dugo traje jer sam ga kupila pre trudnoće a onda, hvala bogu, znaš da ništa od toga ne treba. Proveri krvnu sliku čisto onako, za svaki slučaj, nije zgoreg.
Avon definitivno! Stalno imam taj bezbojni protiv krzanja i listanja, eventualno preko namažem neki u boji...
 
e, ja pijem bozu.
svratim u poslastičarnicu, natoče mi pola litra za 35 dinara.
dal mi godi noktima ne znam, al znam da mi duša prosto peva

E, sad nije zezanje, i ja to radim. Bukvalno, od kako pijem bozu nokti su mi cvrsti. Cak i kosa deluje malo lepse. Mada to mozda tripujem. Ali za nokte sam sigurna.
 
korisitim rukavice gde god mogu i probala sam kreme i kremice ali posle dojenja od 9 meseci nokti su mi se poceli listati i tu nema pomoci....ni B vitamini, ni pivski kvasac, ni kalcijum....ma nista...malo pomogne morska voda ali ove godine i to samo malo...odustala sam i sad imam krace ali uvek sredjene i nalakirane nokte....

Hej, kod dr, uradi krvnu sliku. Moguce da je gvozdje u pitanju.
 
meni su nokti rebrasti od kada znam za sebe i jako lomljivi takodje
uvek imam kratke i ne mogu cak ni da ih mazem jer se listaju
i nema veze sa zdravljem,krvna slika je u redu,dobro se osecam,al su mi nokti po definiciji nekvalitetni od kad sam svesna svog postojanja.

Pa, jesi grickala nokte kad si bila mala?
 
I bludan i trezan za temu sam vezan..........
Šta drami za nokte, nek kupi veštačke.......Veštačke grudi, veštačke trepavice, veštačke usne, pa sad nokti moraju da budu pravi......
Jesi li lakirala nokte na nožicama?
 
I bludan i trezan za temu sam vezan..........
Šta drami za nokte, nek kupi veštačke.......Veštačke grudi, veštačke trepavice, veštačke usne, pa sad nokti moraju da budu pravi......
Jesi li lakirala nokte na nožicama?

fuj vestak...sto manje da je prisutan i sa merom...:whistling:....naravno da se lakiraju i nokti na nogama....a jos i kad su pete sredjene (najbolje mi kad vidim lak u kombinaciji sa ispucalim petama :hahaha:)....eeeeeeeee
 
fuj vestak...sto manje da je prisutan i sa merom...:whistling:....naravno da se lakiraju i nokti na nogama....a jos i kad su pete sredjene (najbolje mi kad vidim lak u kombinaciji sa ispucalim petama :hahaha:)....eeeeeeeee

:rotf: Ajs Nigrutin i Skaj Vikler, Pete ostrugale! :super: Inače nije moja muzika ali textovi su im ponekad genijalni.
 
Pre otprilike 6 meseci sam imala problema i sa kosom i noktima ( kosa je pocela da pojacano opada, a nokti su se bas jako listali i krzali, nisam smela ni da ih turpijam kad su skroz kratki).
U medjuvremenu sam uzela terapiju od 120 prepelicjih jaja ( mozes naci mnogo informacija o njima na googl-u), i osim sto se osecam mnogo bolje kosa mi je super a nokte mogu da pustim otprilike 3mm pre nego sto pocnu da se lome. Nisam se ugojila.
Jedino je nezgodno sto se moraju uzimati ujutru na prazan stomak i pola sata kasnije ne sme nista da se jede.
 
Moji nokti su elastični, ali kada se jako iznerviram u roku od pola sata postaju krti kao da su od kartona. Dovoljno je da rukom jače zakačim nameštaj i nokat se samo prelomi.
Dakle, dobro psihičko stanje je veoma važno.
 
Mrzi me da čitam temu. Kad god sam koristila nešto intenzivno uvek je dalo rezultata, pa makar to bilo mazanje limunovim sokom svako veče. Al' fora je da to baš radiš redovno i dugo.
 

Back
Top