"Nova vlada stupila na dužnost"

Da li je bolji mirko od kostunice?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
649500261487352646d778064881064_extreme.jpg


Nova vlada stupila na dužnost
8. jul 2008. | 00:11 -> 20:08 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- Tačno u podne novi premijer Mirko Cvetković i zvanično je preuzeo dužnost od bivšeg predsednika Vlade Vojislava Koštunice.

Primopredaja vlasti (Beta)

Primopredaja dužnosti obavljena je u zgradi Vlade, u premijerskom kabinetu. Tokom dana, u kancelarije će ući svi ministri iz nove srpske vlade. Posle nešto više od četiri godine, iz Nemanjine 11 seli se sada već bivši premijer Srbije Vojislav Koštunica.

Koštunica, koji je vodio dve srpske vlade, na vlasti je kao predsednik savezne države bio od 2000. godine, a sada odlazi u opoziciju.

U društvu Aleksandra Nikitovića, Koštunica je uz osmeh, ali bez mnogo pompe, prepustio kabinet svom dosadašnjem ministru finansija Mirku Cvetkoviću.

Novinarima nije bilo omogućeno da postavljaju pitanja, a zbog veoma tihog govora bilo je teško čuti da li je odlazeći premijer uputio i neki savet svom nasledniku.

Tokom celog dana u Vladi su se odlazeći ministri pakovali, a novoizabrani ulazili u nove kabinete.

Dva ministra trgovine, bivši i sadašnji, srdačno su razgovarali. Slobodan Milosavljević je čak skromnim poklonom obradovao Predraga Bubala, koga je nazvao i prijateljem.

“Velika je stvar ne počinjati stvari od početka. Nastavljamo tamo gde je moj kolega Bubalo stao i nastavljamo ono što smo svi radili od 2000. godine. Veliko hvala kolegi, prijatelju, koji je učinio mnogo da ovaj resor dobije mesto koje zaslužuje”, rekao je Milosavljević.

“Nisam verovao da postoji ministarska bolest i nespavanje, tako da idem da se odmorim, posvetiću se biznisu, ali i politici”, rekao je Bubalo.

Kao dobri prijatelji sastali su se i bivša ministarka nauke Ana Pešikan i njen naslednik, koji ujedno ostaje potpredsednik i u ovoj Vladi Božidar Đelić. Bez međusobnog persiranja i uz dogovor da Pešikanova ostane njegova savetnica, razmenili su dužnosti.

Kako B92 saznaje, neki ministri odlazeće Koštuničine vlade pokupili su svoje stvari iz kancelarija još prošle nedelje.

Kako je rečeno za B92, i sekretar Vlade Dejan Mihajlov već neko vreme ne dolazi u kabinet, pa Tamara Stojčević, ulazeći u svoju novu kancelariju, nije bila u prilici da se pred novinarima pozdravi sa prethodnikom.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=07&dd=08&nav_id=307482
 
Nismo mi sa Mirkom čuvali ovce. :hahaha:

Bio sam protiv toga da Koštunica po 3. put postane premijer, što je mnogo, mnogo je, ali sam se zalagao za to da na to mesto postave nekog boljeg a ne goreg. Ali *** na sednici Izvršnog odbora Nadzornog odbora Glavnog odbora Komunističke Internacionale me niko nije poslušao. :rotf:
 

Back
Top