Korak po korak....

dejadejka

Primećen član
Poruka
688
Ovako... Interesuje me vase misljenje! Zamislite situaciju!
U nekim ste u vezi, volite se, sve to dosta dobro funkcionise. Dosta dug period ne izlazite i trudite se da provedete sto je vise vremena moguce zajedno! Vas decko nema nista protiv, cak u nekoliko navrata govori kako mu je mnogo lepse da bude petkom kuci sa vama, da mu je lakse tako ali isto tako i ustedi dosta novca....
Vi se naviknete da se vidjate svaki dan, da ste vikendom zajedno i tako to.... E onda se situacija okrene.... Odjednom se on postavlja u ulogu zrtve, kao on ne izlazi, ne vidja drugove, ne ide na pecanje.... Vi se bunite, svadjate govoreci da i vi niste izlazili, da je dosta ljudi ostalo zapusteni i sa vase strane ali ne vredi... On je jadan i niko vise! Vi ispadate krive za sve. Pokusate da se dogovorite ali on se ponasa nezrelo i pokusava sve sto je propustio da nadoknadi u 3 dana... Vama naravno smeta sto vam je decko sada kao pusten sa lanca i govorite mu da ide korak po korak, da cete ispraviti sve ali polako. Da ne ocekuje promenu preko noci ako ste vec tako funkcionisali dugo vremena...
Vi ste rastrzane izmedju onoga na sta se navikli i ogromnih promena.... Osecate se kao monstrum koji je nekoga lisavao slobode ali nigde se ne racuna sto ste se i vi svoje odrekli....
P.S. Napominjem, vi mu nikada niste rekli da negde ne moze da ide. Nije vam bilo pravo ali niste branile....
 
cak u nekoliko navrata govori kako mu je mnogo lepse da bude petkom kuci sa vama, da mu je lakse tako ali isto tako i ustedi dosta novca....
:rotf: :rotf: :rotf:

Рекла бих му да оде до банке..:mrgreen:

И свега овога не би било да је Пера отишао право у полицију..:lol:

Не вреди...
Како год окренеш ту ситуацију, увек постоје два кривца. :)
 
prvo što se tiče toga dal si ti branila ili nisi..
mnoge stvari u vezama počnu da se podrazumevaju
a postoje i drugi načini da se kaže dal nam nešto prija ili ne osim verbalnog, batali ti te priče.
tako, da ti ne misliš da je bolje da on sedi kod kuće ne bi sad šizela.
(ne kažem da si ti sumanuta il nešto, normalno je da šiziš kad se nešto menja)

ali imaj u vidu da:
zdravo je da ljudi izlaze odvojeno.
zdravo je i da provode dosta vremena zajedno jer im to prija.
nije zdravo da se trudite da provodite što više zajedno..
i
ne dopusti da te napuni krivicom.
on je sam pristao na to.
sad ako može sedite i mirno smislite neka pravila o izlaženju, ne-izlaženju, dogovorima, zabranama isl
to optuživanje ništa dobro neće doneti,


a i nije mi jasno koje se ti to promene sad plašiš? da će on sad da ide na pecanje 2 puta nedeljno i u grad 3 puta nedeljno?
mnogo bi ti veća promena bila da se sad rasturite zbog nerazumevanja potreba i želja onog drugog.
 
Nisam neki psiho. Volim da se dogovorim oko svega! Ali sa njim nema dogovora, on samo kaze da ga ima. Ako smo se dogovorili da se vidimo danas na primer, ja svoje obaveze prilagodjavam tome. On je u stanju da to otkaze zbog necega sto je nebitno a iskrslo je. Ja nisam taj tip, ja sam osoba koja planira...
Plasim se jer znam sta sve te promene nose: Vidjanje svaki peti dan i KAD on moze (obicno je tako-ja sam kriva jer sam ga navikla da mozemo uvek da se vidimo kad on to zeli) i sve ce da bude neobavezno. Kad se vidimo, vidimo se-nema ljutnje! Ok ali ja mu kazem da mu u tom sllucaju ne treba devojka vec kres sema koju bi mogao da uskladi sa svojim obavezama!
 
e baš svaki peti..
ne verujem, mislim da su u strahu velike oči.
a na kraju krajeva ti vidi, ako on stvarno hoće da se viđate jednom nedeljno i ne poštuje tvoje vreme i neće da se ništa dogovara.. koliko ti sebe vidiš u tome..

edit: e, mislim da je i meni lokacija neko vreme bila ha!
=)
 
Ovako... Interesuje me vase misljenje! Zamislite situaciju!
U nekim ste u vezi, volite se, sve to dosta dobro funkcionise. Dosta dug period ne izlazite i trudite se da provedete sto je vise vremena moguce zajedno! Vas decko nema nista protiv, cak u nekoliko navrata govori kako mu je mnogo lepse da bude petkom kuci sa vama, da mu je lakse tako ali isto tako i ustedi dosta novca....
Vi se naviknete da se vidjate svaki dan, da ste vikendom zajedno i tako to.... E onda se situacija okrene.... Odjednom se on postavlja u ulogu zrtve, kao on ne izlazi, ne vidja drugove, ne ide na pecanje.... Vi se bunite, svadjate govoreci da i vi niste izlazili, da je dosta ljudi ostalo zapusteni i sa vase strane ali ne vredi... On je jadan i niko vise! Vi ispadate krive za sve. Pokusate da se dogovorite ali on se ponasa nezrelo i pokusava sve sto je propustio da nadoknadi u 3 dana... Vama naravno smeta sto vam je decko sada kao pusten sa lanca i govorite mu da ide korak po korak, da cete ispraviti sve ali polako. Da ne ocekuje promenu preko noci ako ste vec tako funkcionisali dugo vremena...
Vi ste rastrzane izmedju onoga na sta se navikli i ogromnih promena.... Osecate se kao monstrum koji je nekoga lisavao slobode ali nigde se ne racuna sto ste se i vi svoje odrekli....
P.S. Napominjem, vi mu nikada niste rekli da negde ne moze da ide. Nije vam bilo pravo ali niste branile....

NE MOGU da zamislim situaciju...da danima,vikendima, ili koliko vec..budem sa nekim zatvorena na nacin koji si opisala i da nigde ne izlazim..asocijalno mi je ..ma koliko imali potrebu da budemo zajedno i sami...
MOGU da zamislim..da sa njim budem u pozoristu, u setnji,sa drustvom,prijateljima,u camcu,na pecanju,u provodu, u setnji pored reke, na godisnjem odmoru, u njegovom krilu ,u krevetu..ALI.. isto tako bez njega sa drugaricama na kafi i on bez mene sa svojim prijateljima.I cemu osecaj krivice..tvoj decko je sam pristao na to dok mu je odgovaralo.
 
e baš svaki peti..
ne verujem, mislim da su u strahu velike oči.
a na kraju krajeva ti vidi, ako on stvarno hoće da se viđate jednom nedeljno i ne poštuje tvoje vreme i neće da se ništa dogovara.. koliko ti sebe vidiš u tome..

edit: e, mislim da je i meni lokacija neko vreme bila ha!
=)
Njegova cuvena recenica: "Ja nista ne planiram", a jos skorija : "Ne zelim obavezu..."
P.s. "ha"... Nista mi drugo nije palo na pamet....:D
 
NE MOGU da zamislim situaciju...da danima,vikendima, ili koliko vec..budem sa nekim zatvorena na nacin koji si opisala i da nigde ne izlazim..asocijalno mi je ..ma koliko imali potrebu da budemo zajedno i sami...
MOGU da zamislim..da sa njim budem u pozoristu, u setnji,sa drustvom,prijateljima,u camcu,na pecanju,u provodu, u setnji pored reke, na godisnjem odmoru, u njegovom krilu ,u krevetu..ALI.. isto tako bez njega sa drugaricama na kafi i on bez mene sa svojim prijateljima.I cemu osecaj krivice..tvoj decko je sam pristao na to dok mu je odgovaralo.
Daleko od toga da smo mi bili asocijalni... Ali provodili smo dosta vremena zajedno, ali sada odjednom.... To vise ne moze tako....
 
Nisam videla tvoj zadnji post..tako da ne vazi sta sam napisala..Tvoj decko je..najblaze receno neodgovoran..Porazgovaraj najn ormalnije s anjim..ili kao sto rece Kojica..reci mu da ode do banke..mozda je to najbolje za oboje..zao mi je..
 

zapostavljanje svog zivota,
sa razlogom ili ne,
prije ili kasnije se prikaze kao losa ideja
kava.gif
 

Back
Top