Zahtevati pre ili posle, svejedno je?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ova je tema posledica nekih socioloških i psiholoških teorija i totalno je iskok iz te tematike.....

Baš me zanima kako će te je ovde prihvatiti?

------Zahtevati pre ili posle boljeg upoznavanja , svejedno je?

Neki u ovu temu ubacuju:
-licemerje ako se kasnije zahteva , tumačeći da se onda pre prikrivalo
-da li je neko ko je pre zahtevao , kasnije prestao da zahteva
-zahtevanje pre je lično , a posle je zahtev u paru.....
-da li isto shvatate zahtev osobe do koje vam je stalo i do koje vam još nije stalo....?
-razlika u osećanjima, kad je neko okruženje , a kad partner.....?
-razlika izmedju harmonizacije i konfrontacije (to nije svadjanje već suprostavljanje mišljenja)
 
'ajde da odgovorim, ionako nemam pametnije posle trenutno.

------Zahtevati pre ili posle boljeg upoznavanja , svejedno je?

Neki u ovu temu ubacuju:
-licemerje ako se kasnije zahteva , tumačeći da se onda pre prikrivalo

e mora biti prikrivanje, to je stvar i opažanje. svako od nas je sklon da neke osobine previdi u prvom trenutku.

-da li je neko ko je pre zahtevao , kasnije prestao da zahteva
-zahtevanje pre je lično , a posle je zahtev u paru.....
-da li isto shvatate zahtev osobe do koje vam je stalo i do koje vam još nije stalo....?
-razlika u osećanjima, kad je neko okruženje , a kad partner.....?
-razlika izmedju harmonizacije i konfrontacije (to nije svadjanje već suprostavljanje mišljenja)

nije svejedno, različite su okolnosti i način na koji će zahrev biti obrađen ali mi nije jasno zašto bi jedno bilo opravdanije od drugog. :???:

neke osobine se ne uoče odmah, ne zbog prikrivanja ili čegaveć, prosto stvar opažanja. svako od nas opaža okolinu na spacifičan način filtrirajući informacije tako neke stvari mogu proći neopaženo u početku ali se kasnije pokazati kao problem.

sa druge strane, dok je neko prosto okruženje zahtevi se usvajaju bez opterećenja koje zahtev partnera može da predstavlja i tako će zatevi biti prihvaćeni i obrađeni na različite načine.

što se tiče harmonizacija/konfrontacija pitanja već sam se izjašnjavala, harmonizacija meni zaudara na monotonos u najavi, volim dinamiku. talnije ne mogu bez nje.

(ako sam promašila temu, reci. vidim da ima ovde nedoumica pa reko možda sam se učitala u priču.)
 
Ova je tema posledica nekih socioloških i psiholoških teorija i totalno je iskok iz te tematike.....

Baš me zanima kako će te je ovde prihvatiti?

------Zahtevati pre ili posle boljeg upoznavanja , svejedno je?

Neki u ovu temu ubacuju:
-licemerje ako se kasnije zahteva , tumačeći da se onda pre prikrivalo
-da li je neko ko je pre zahtevao , kasnije prestao da zahteva
-zahtevanje pre je lično , a posle je zahtev u paru.....
-da li isto shvatate zahtev osobe do koje vam je stalo i do koje vam još nije stalo....?
-razlika u osećanjima, kad je neko okruženje , a kad partner.....?
-razlika izmedju harmonizacije i konfrontacije (to nije svadjanje već suprostavljanje mišljenja)

Nije svejedno.
- Nije baš uvek licemerje ako se zahteva kasnije, jer ono pre možda nije bilo svesno prikrivanje, nego stidljivost, ili početna zanesenost - u kojoj se i ne zahteva;
- Moguće, ako je taj neko bio krajnje otvoren, i ako je našao kompatibilnog partnera koji će udovoljiti njegovim/njenim zahtevima.
- Naravno da je zahtevanje pre vrlo lično, jer osoba koja zahteva to čini da bi osigurala sopstveni položaj u vezi, ali mislim da tu postoji jedno pravilo: zahtevaju oni koji nisu voljni da menjaju svoje ustaljene navike, ili koji imaju crtu dominantnog partnera ("nedeljom spavam do 10", "promeni frizuru, stil odevanja/šminkanja... jer mi se ne sviđa kako ti to stoji, ili način na koji nešto radiš"); U paru se, međutim, ne postavljaju zahtevi, nego se prave kompromisi, pod uslovom da su partneri karakterno sposobni da prihvate jedno drugo kao egal u različitostima;
- Naravno da ne. Spremnost na udovoljavanje pada u vodu kada mi do nekog uopšte nije stalo. Tada sam objektivna i mogu racionalno da vagam jesu li zahtevi opravdani ili ne. A kada mi je do nekog stalo (ne postoje ljudi do kojih mi je "samo malo" stalo; ili mi nije stalo ili jeste, vrlo), udovoljiću zahtevu makar se to kosilo sa mojim principima jer je veća šteta nekog ne usrećiti nego se kruto držati svojih principa;
- Zavisno od okruženja, a i od partnera... mada mi je partner prioritet. "Okruženje" može da podrazumeva i neki autoritet, a nisam sklona udovoljavanju autoritetima. :) Zahtevi okruženja mogu biti kontraproduktivni (probude inat :)), ali, generalno gledano, tada sam promišljenija i manje ostrašćena. Procenjujem. Nisam konformista da bih pošto-poto udovoljila zahtevima samo zbog toga što ih postavlja okruženje;
- Prvo dođe konfrontacija, pa harmonizacija, i u pitanju je obična gradacija međuljudskih odnosa.
 
Oženio se Čoče junačina, doveo svoju Vjernu ljubu ukuću, pa joj veli:

- Ljubo moja vjerna, oči moje. Hoću da me svakoga jutra u jedana'est sati, čeka poštavljen astal a nanjemu svježe ispečen krua, pršut tanko narezan, dvije grudve sira i pola litre rakije. Ne moj, Vjerna ljubo, da slučajno ne bude 'vako, da se ne konfrontiramo. Bio ja tu il' ne bio. Jesi li razumjela?
- Jesam, mužu moj.

- Dalje... da mi u pola četiri postaviš onu veliku, u dnevnu sobu, sovru sa svijem mojijem najomiljenijim potrijepštinama za ručak, a znaš već koje su, da ne nabrajam, i bokal vinca rumenoga. Jesi razumijela, Vjerna ljubo, nemo pošlije da se konfrotiramo? Bio ja tu il' ne bio. Jesi li razumijela?
- Jesam, mužu moj.

- Večera da bude zgotovljena i na sovru postavljena u osam uvječe, bio ja tu il' ne bio. Nemo' pošlje da se konfrotiramo. Jesi razumijela?

- Jesam. Mužu moj, ja, tvoja Vjerna ljuba imam samo jednu želju. Mogu li da ti je rečem?
- Rekni, deder.
- Ja poslije doručka, poslije ručka i poslije večere, ja najvolijem onu mušku stvar. Jesi razumijeo, nemo' poslije da se konfrontiramo. Bio ti tu il' ne bio. : )
 
Valjda o nekim neutemeljenim i nepravednim, iebem li ga...

А какве везе има да ли ћемо неутемељене и неправедне захтеве постављати пре (чега?) или касније?...Мислим, ако су већ неутемељени или неправедни...:roll:

Извини, требало би постављач теме да разјасни, ал верујем да се једно време неће појављивати на Савременом мушкарцу...:mrgreen:
 

Back
Top