DUSEK

**TASKA**

Veoma poznat
Poruka
10.492
Gledala sam da kupim duseke....u SIMPO ima pored ostalih i neki od 19 000 din....sa velikim procentom memorijskih vlakana.....navodno ima veci procenat od DORMEO duseka.....zanima me da li neko zna vise o tome...svjesna sam da je posebno djeci potreban kvalitetan dusek i do skoro sam mislila da je dovoljan medicinski...samo sto mi nije bas jasno za sta sluze ta memorijska vlakna(a prodavacica nije bas naucila prezentaciju)....?:)
 
Zanima me samo da li ima velike razlike u kvalitetu od krevetskog duseka koji kosta 5 ili 7 000 din(koji sam planirala kupiti) i onih koji su mnogo skuplji...ili je to malo vise marketinski naduvano....???
Sta biste Vi odlucili???:)
 
nemam pojma, meni je bilo vazno da nema zicano jezgro, eto, uzela sam pre par meseci dormeo duseke u merkatoru...cini mi se da su OK, a moj muz kaze da nikad lepse nije spavao. :)

ih, kakve sam ja duseke vidjala, sacuvaj boze, po 1000 evra i vise, taj te valjda masira dok spavas...
 
Mi menjale duseke prosle godine. \Isli u Simpo i tamo je kvalitet bio bzv a cene vrlo visoke. Kuma mi je radila tamo i rekla da duseci nisu nesto. Izaberemo u nekoj radnji u Ulici 29. novembra (ako si u Bgdu) fantasticni su, koliko se secam dva duseka za bracni krevet su kostala oko 24 hiljade, italijanski su, imaju letnju i zimsku stranu. Ne mogu sad da gledam koje su marke jer beban mi spava trenutno na tom krevetu :)
 
Ja sam kupila duseke u forma ideale,valjda su ANDRIJASEVIC,cena im je bila srednja,znaci ni jeftiniji,ni skuplji.I posle 2 - 3 meseca,pocele su neke rupe da se prave ispod onog materijala,a i zice da iskacu!Od cega su ih pravili, pojma nemam,ali su katastrofa!
 
Mislim da je cena realna ako postoji kvalitet. Memorijska pena kolko se secam je ona sto 'pamti otisak tela' odnosno kako god d alezis na njemu kicma ti je uvek u pravilnom polozaju kao d astojis, jer se dusek uleze tamo gde treba i prima telo kao kalup. Osim toga prenosi tezinu ravnomerno po celoj povrsini duseka pa dusek ne propada na odredjenim delovima (ne prave se ulegnuca na primer tamo gde dodje kuk ili ti zadnji deo tela).
No ima raznih firmi koje prave takve duseke, pogledaj po netu pre kupovine, ja sam moj od te memorijske pene kupila za oko 100 eura, pre 2.5 godine i savrsen je. Nemam vise pojma koja je firma, znam da sam ga uzela na sajmu namestaja.....
 

Back
Top