kako razumeti

PAWLLE

Poznat
Poruka
7.869
Toliko me je ovaj dogadjaj opteretio da jednostavno moram ga sa nekim podeliti i zatraziti vase misljenje.....
Mrzim bilo kakve sukobe, narocito tipa rodbinskih, ali kada je u pitanju najrodjeniji, pa jos pri tom brat onda to jednostavno boli......:(
Nasledih od roditelja deo vocnjaka, koji je jos od 40-tih, 50-tih god. zasad, nista narocito same sljive, i od kada pamtim, to je 20 god unazad 100% u njemu su se nalazila dva stara kombija koja su sluzila za sklanjanje kojekavih alatki. Elem, meni ti kombiji zasmetase i ja ih poklonih nasim vrednim sakupljacima staroga gvozdja... I tu krece moj pakao.... Brat koji je inace 11 god. stariji odjednom je shvatio da su to njegovi kombiji i da je prosto krivicno delo to sto je ucinjeno.... Dakle iako ja tu zemlju posedujem pravno vec pune 4 god. nijednom mi nije stavio do znanja da mu trebaju, a onda cim ih sklonih njemu najednom trebaju...:dontunderstand: I na kraju svega u ruznoj, prepirci nabacio mi je izmedju ostalog koliko mi nije dosta jer pre 16 god. uzeh staru kadu ( koju mi je pokojni otac dao za guske!!!!!) i staru kovacku vatru ( koju mi je takodje otac dao jos za zivota):dash::dash::dontunderstand:
To je upravo i sve sto uzeh, te dve nebitne, nevredne, stare stvari (jedva ih se i setih kada mi je nabio to na nos):eek:
Pomozite da razumem....Bol je nepodnosljiva!!!!!!:(
 
E pawle..srbende su to..crno ispod nokta bi uzeli..nikad nisu obilazili dedu i babu a kad se deli imanje prvi su..sramota je njihova samo sto oni nemaju grizu savesti i ti ces misliti da si negde pogresio..dosao 1 moj ujak tako i pokupio sve zivo iz dedine kuce bez icijeg znanja..stoka jedna..znas sta znaci sve:evil:necu da se nerviram
 
grozno :(
ja sam videla svasta
nadam se da nikad necu doci u takvu situaciju sa svojim bratom
ako ne razumes onda je bolje i da nikad ne razumes,jer ako budes razumeo poceces da budes kao on
ja bih mu kupila neki kombi i rekla evo ti i yebo te kombi i ne obracaj mi se vise
i posle kazu rodi jos neko dete :mad:
 
Hvala vam na ovim odgovorima...sve mi to prolazi kroz glavu....samo..... nista ne razumem....jebena stara gvozdjurija.... pitam se samo sta bi bilo da je postojalo nesto ozbiljnije za delenje?
 
grozno :(
ja sam videla svasta
nadam se da nikad necu doci u takvu situaciju sa svojim bratom
ako ne razumes onda je bolje i da nikad ne razumes,jer ako budes razumeo poceces da budes kao on
ja bih mu kupila neki kombi i rekla evo ti i yebo te kombi i ne obracaj mi se vise
i posle kazu rodi jos neko dete :mad:

e to bih i ja uradio!!! pa da vidim da li ce moci da zivi sa grizom savesti! a ako bi nekad pokusao da se pomirimo oterao bi ga u p.m!:otkacio:
 
'Di da nadjem sada kombi???? A izgleda da bi to bilo najbolje resenje.... Sto je najgore nemam sada ni para, a nemam ni pojma koliko ta gvozdjurija kosta.... Uh, kakav pakao, prosto ne verovatno za kakve ce se stvari neki ljudi uhvatiti....
 
pa cekaj nijem i jasno jesi li ti dao kombi besplatno ili si prodao kombi???
ako si ih poklonio zamoli te likove kojima si dao da ti vrate i objasni im situaciju i reci da ti trebaju kombiji....jedinno tako...
 
pa cekaj nijem i jasno jesi li ti dao kombi besplatno ili si prodao kombi???
ako si ih poklonio zamoli te likove kojima si dao da ti vrate i objasni im situaciju i reci da ti trebaju kombiji....jedinno tako...

Ma poklonio!!!! Pa to je vec zavrsilo na otpadu, iseckano i spljosteno! A nemam ni pojma kako stupiti u vezu sa njima, oni naisli, pristali da uzmu, a sto i ne bi kad je dzabe.... I ja sad kreten!!!!!!!!!!!:dash:
 
Toliko me je ovaj dogadjaj opteretio da jednostavno moram ga sa nekim podeliti i zatraziti vase misljenje.....
Mrzim bilo kakve sukobe, narocito tipa rodbinskih, ali kada je u pitanju najrodjeniji, pa jos pri tom brat onda to jednostavno boli......:(
Nasledih od roditelja deo vocnjaka, koji je jos od 40-tih, 50-tih god. zasad, nista narocito same sljive, i od kada pamtim, to je 20 god unazad 100% u njemu su se nalazila dva stara kombija koja su sluzila za sklanjanje kojekavih alatki. Elem, meni ti kombiji zasmetase i ja ih poklonih nasim vrednim sakupljacima staroga gvozdja... I tu krece moj pakao.... Brat koji je inace 11 god. stariji odjednom je shvatio da su to njegovi kombiji i da je prosto krivicno delo to sto je ucinjeno.... Dakle iako ja tu zemlju posedujem pravno vec pune 4 god. nijednom mi nije stavio do znanja da mu trebaju, a onda cim ih sklonih njemu najednom trebaju...:dontunderstand: I na kraju svega u ruznoj, prepirci nabacio mi je izmedju ostalog koliko mi nije dosta jer pre 16 god. uzeh staru kadu ( koju mi je pokojni otac dao za guske!!!!!) i staru kovacku vatru ( koju mi je takodje otac dao jos za zivota):dash::dash::dontunderstand:
To je upravo i sve sto uzeh, te dve nebitne, nevredne, stare stvari (jedva ih se i setih kada mi je nabio to na nos):eek:
Pomozite da razumem....Bol je nepodnosljiva!!!!!!:(

Da je kreten, jeste. da ti je brat, pa kakav-takav, jeste. Shvati da to nema nikave veze sa tobom, već on ima neke neraščišćene probleme sam sa sobom, ili je nešto uvrteo u glavu da su roditelji više pažnje posvetili tebi, uglavnom, oprosti mu, i što je najvažnije, nemoj se opterećivati njegovim izmišljenim problemima.
Ako ste u zrelijim godinama, možda ga hvata skleroza (može to i sa 50 god.), a ako ste mlađi, onda stoji ovaj gornji tekst.
U svakom slučaju, bespotrebno patiš, jer tu nema ni tvoje krivice, ni mogućnosti da stvar izbegneš.
Jedino, možda, može da pomogne (u slučaju da je nešto iskompleksiran u odnosu na tebe) da ga povremeno pitaš za neku pomoć ili savet, makar ga i ne poslušao, samo da on oseti da ti je potreban.
Sačekaj da se stvar malo smiri, a sledeći put kad napravi tako neki gaf (jer toga će biti i dalje), ne svađaj se, nego mu daj do znanja ta si povređen i tužan. Srećno.
 
Poslednja izmena:
Pomozite da razumem....Bol je nepodnosljiva!!!!!!:(
Razumeš ti vrlo dobro da te on ne voli i bol jeste nepodnošljiva, ali to ćeš sa vremenom prihvatiti i navići se, ali ti nikada neće biti svejedno.

Jeste, trebalo je da ga pitaš ako su ti kombiji njegovi, ali nazivati to krivičnim delom :eek::!:

Ako insistira da mu se to nadoknadi, ja bih mu nadoknadila da sam na tvom mestu i u duši se sa njim rastala, jer to nikad i nije bilo ono pravo kada se ovako završilo. Ostao bi to jedan kulturan i veoma distanciran odnos.

Zato se ljudi toliko i kolju oko imovine bez obzira da li dele štipaljke ili avione - sve je poruka važan si mi/nisi mi važan. To nikada nije samo imovinsko pitanje.
 
Da je kreten, jeste. da ti je brat, pa kakav-takav, jeste. Shvati da to nema nikave veze sa tobom, već on ima neke neraščišćene probleme sam sa sobom, ili je nešto uvrteo u glavu da su roditelji više pažnje posvetili tebi, uglavnom, oprosti mu, i što je najvažnije, nemoj se opterećivati njegovim izmišljenim problemima.
Ako ste u zrelijim godinama, možda ga hvata skleroza (može to i sa 50 god.), a ako ste mlađi, onda stoji ovaj gornji tekst.
U svakom slučaju, bespotrebno patiš, jer tu nema ni tvoje krivice, ni mogućnosti da stvar izbegneš.
Jedino, možda, može da pomogne (u slučaju da je nešto iskompleksiran u odnosu na tebe) da ga povremeno pitaš za neku pomoć ili savet, makar ga i ne poslušao, samo da on oseti da ti je potreban.
Sačekaj da se stvar malo smiri, a sledeći put kad napravi tako neki gaf (jer toga će biti i dalje), ne svađaj se, nego mu daj do znanja ta si povređen i tužan. Srećno.

Hvala.....to je to,....znam ja da su to neke stvarcice u njegovoj glavi, jedino ovo poslednje sto si rekao-la da zatrazim neki savet ili pomoc nisam nikada pokusavao, a mozda je trebalo... ko ce znati.... Jos jednom hvala ti na savetu.
 
kovačka vatra.. zvooči moćno... je...šo si mi diro kovačku vatru i kombajne...ej bre......i ta kada..za gooske....ša je naveo da su antikviteti....ma znaš ša...tako je moja baba...kad sam bio klinac...poklonila nekome moje sanke...i bicikl 18to brzinac.......pa šta ako nisam vozio...red je bilo da me pita.....ali bila je u pravu.......pomiri se bre ti sa bratom...ša sad....sve to ako može....da se postigne saglasnost...mir u kooći...yebeš kombajn.....a kovačku vatru..kovačka vootra....
 
Можда да питаш брата колико цени те олупине, па да му понудиш да платиш? (Не верујем де ће узети, јер није ствар у новцу, али би тиме можда смирио духове...)
 

Back
Top