PITIRIASIS ROSEA
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: PITIRIASIS ROSEA

mareNBG
    Guest

Podrazumevano PITIRIASIS ROSEA

Imam pitiriasis rosae vec nekih tri cetiri nedelje. Zanima me da li je to neko imao, ili ima, pa da mi prenese svoja iskustva sa tim koznim stanjem. Bio sam kod lekara, zanimao sam se po netu, i imam neki preparat. Medjutim, sve sto sam uspeo da o njoj saznam, jeste, da je to bezopasno (ali dosadno), obara imunitet, i pojavljuje se jednom u zivotu. A nije ni najlepse za videti, mada je moj slucaj veoma slabo izrazen. Hvala unapred.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.02.2004.
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano

jao ja sam to imala!!!Trajalo je oko 3 meseca.Nikako ne smes da se kupas i kvasis vodom,ako ti je dermatolog prepisao mazi se redovno krecnim mlekom da ti se ne bi stvarale nove kraste...uhhh...uzas...a ide leto...bas mi te zao

Guest

Podrazumevano Re: PITIRIASIS ROSEA

Citat Original postavio mareNBG
    Imam pitiriasis rosae vec nekih tri cetiri nedelje. Zanima me da li je to neko imao, ili ima, pa da mi prenese svoja iskustva sa tim koznim stanjem. Bio sam kod lekara, zanimao sam se po netu, i imam neki preparat. Medjutim, sve sto sam uspeo da o njoj saznam, jeste, da je to bezopasno (ali dosadno), obara imunitet, i pojavljuje se jednom u zivotu. A nije ni najlepse za videti, mada je moj slucaj veoma slabo izrazen. Hvala unapred.
    Ja to uparvo sada imam!!!traje mi vec 3 nedelje mada nemam puno tih flekica po telu,mozda ukupno 10-tak.Bila sam kod dernmatologa i rekla mi je da je najbolje da se ne maze nicim jer samo privremeno resava problem a onda opet bukne.U poslednjih par dana me bas svrbi.Pisi sta se s tobom desava

mareNBG
    Guest

Podrazumevano

Ja to imam vec nekih 5 nedelja. Od neke nase rodjake-lekarke, sam dobio magistarski lek, tj, kao neku kiselinu ili tako nesto (oprosticete, ja se ne razumem u medicinu). U svakom slucaju, ne nastaju mi nove flekice, uglavnom su to sve one stare. Tim lekom sam unistio one nove koje su nastajale, ALI, one najstarije samo stoje. niti se smanjuju niti povecavaju. interesantno je jos da mi je pitirijaza izrazena na samo jednom delu tela (na gornjem delu ruke), gde su povece fleke, a na drugim mestima gde je imam, to su samo male flekice. U svakom slucaju, dermatolog mi je rekao da nikako ne iritiram sapunom, dezodoransom, parfemom itd, ali da smem da se tusiram. Jer kako bih inace vodio higijenu, ako ne smem ni da se pokvasim obicnom vodom? Onda, ja sam surfovao po netu, i sve sto sam saznao je :

1) nije gljivicna
    2) zapravo se ne zna uzrok, ali se zna da ima neke veze sa prolecem, pa mozda deluje na isti nacin kao alergija.
    3) ne sme se iritirati
    4) moze, ali cesce ne, da se ponovo u toku zivota pojavi.
    5) benigna je (ali opasno smara)
    6) obara imunitet (ja sam u medjuvremenu prelezao i grip)
    7) obicno traje od 6-8 nedelja, ali moze i duze. citao sam post jednog amerikanca, on je imao tri meseca pitirijazu, ali je njegov slucaj bas bio tezak, a osim toga, jos nekih 1-2 meseca je imao vidljive tragove vecih fleka (aaa odvratno).
    8) Obicno se moze prosiriti najvise od vrata, a najnize do kolena, mada ima i izuzetaka.
    9) sve u svemu, jako je misteriozna bolest, jer za sve ove podatke koje sam naveo potoje izuzeci, i to ne malobrojni. Na primer, neki ljudi su zapazili da pitirijaza ne voli sunce, pa su isli u solarijume, i bili su uspesni, dok je kod nekih to izazvalo jos gore stanje i fleke cak po licu!

voleo bih i da mi vi ispricate sta ste iskopali, sta znate, i kakvi su vasi slucajevi.

dermatolog
    Guest

Podrazumevano

Smatra se da Pityriasis rosea izaziva mikroorganizam (ne bakterija,ne gljivica,ni virus), koji se nadje u stvarima koje su nove,dugo stajale u npr.nekom magacinu,ili su stare,ciste,ali opet dugo stajale!!Cesto se bolest dobije posle boravka u hotelu,od posteljine koja je bila negde odlagana ili oblacenjem uniforme(vojnici,medicinski radnici...)ili obicnim isprobavanjem garderobe po buticima!!!U 95% slucajeva se dobija samo jedamput,retki su pacijenti koji kazu da su je prelezali ranije(da li je to uopste bila Rosea??).Pre drugih simptoma se javi jedna veca,dosta jasno ogranicena ploca,sa ivicom koja se peruta!!Posle 5-6 dana dolazi do shirenja promena,do pojave novih,sitnijih koje idu do vrata(lice nikada nije zahvaceno), do laktova i kolena,a promene na kozi trupa su najbrojnije!!Promene mogu da se iritiraju i onda je svrab jako izrazen. Iritaciju izazivaju znojenje, boravak u prashini, cak intenzivno pranje sapunom!!!Oboljenje traje 3-4-8 nedelja ,sve u zavisnosti od toga da li je iritacija prisutna i da li je u pitanju veci broj promena!!!Oziljci ne ostaju,a moze da ostane depigmentovana,svetlija fleka do suncanja!!! Lecenje:Zinc-talc mixtura(belo,krecno mleko),Cinkova pasta,izuzetno kod jako izrazenog svraba nekoliko dana kortikosteroidna mast, kao i neki antihistaminik(Bronal, Astemisan, Presing, Aerius...)Izbegavati iritaciju koze!!!

Guest

Podrazumevano

meni je dermatolog rekao da moze da mi da mast,ali da ce se posle mazanja jos jace ispoljiti.u poslednje vreme je pocelo da me svrbi.inace,uglavnom su mi se pojavile po stomaku i grudima,i 2 na ledjima.poslusacu dr i necu mazati.ne znam cemu tolika frka oko toga-pa ne umire se od toga

mareNBG
    Guest

Podrazumevano

Nisam verovao da se toliko ljudi razume u roseu neverovatno. OK, pa i nije frka, ali, nije ni najprijatnija stvar. bilo bi lepo da je nemamo, ne? u svakom slucaju, treba mirovati, sto jeste tesko po ovakvom vremenu, i ne treba iritirati. PROBLEM je u tome sto je meni dermatolog rekao da ona jeste virusna, i da se u toku trajanja rozee, moze ispoljiti na neki drugi nacin. TJ, mozete dobiti grip, ili neku drugo kozno oboljenje, npr. neurodematitis....

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio mareNBG
    Nisam verovao da se toliko ljudi razume u roseu neverovatno. OK, pa i nije frka, ali, nije ni najprijatnija stvar. bilo bi lepo da je nemamo, ne? u svakom slucaju, treba mirovati, sto jeste tesko po ovakvom vremenu, i ne treba iritirati. PROBLEM je u tome sto je meni dermatolog rekao da ona jeste virusna, i da se u toku trajanja rozee, moze ispoljiti na neki drugi nacin. TJ, mozete dobiti grip, ili neku drugo kozno oboljenje, npr. neurodematitis....
    stvarno?!meni ova kod koje sam bila nista nije rekla(bila sam na studentskoj poliklinici).ma ja mislim da se treba opustiti i ne razmisljati puno o tome.ja inace u poslednje vreme pijem propolis kapi za dizanje imuniteta,pa bi i tebi isto preporucila

mareNBG
    Guest

Podrazumevano

a pa i ja sam prvo otisao na polikliniku u krunskoj, a tamo su me ispregledali za pola minuta, i rekli "aj zdravo decko", samo miruj, nemoj nista da radis, da iritiras, vidimo se! a juce sam bio kod pravog dermatologa koja me je ispregledala detaljno, i rekla sve sto treba u vezi sa tim. uopste necu vise da rizikujem sa tim amaterima na poliklinici! ne zentam se puno od pitirijaze rozea, ali kazem vam, ne bi bilo dobro da se oduzi...neka potraje jos 3-4 nedelje i dosta. glupo mi je da po ovako lepim danima moram da sedim kuci. a jos ide i leto! (sta, jel treba da nosim kravatu na plazi ?)

vesna j.resetar
    Guest

Podrazumevano odgovor

meni je izasla pre 4nedelje,pila sam neke herbalife preparate i sad se sasvim povuklo iako sam imala bas dostaceo grudni kos,stomak,ledja,unutrasnja strana ruku...isto su mi rekli dermatolozi iz kl.za kozne bolesti u ul.dz.vasingtona i iz gradske bolnice.ovo sto je ovde dermatolog izjavio kod mene se zaista i desilo.buknula mi je koza nakon sto sam obukla novokupljenu i neopranu rolku koja ko zna gde je stajala u magacinima...isto se desilo i mom muzu pre par godina od posteljine u jednom crnogorskom hotelu.zato zaista treba obratiti paznju prilikom kupovine(najpre oprati,sto ja idiot nisam uradila!)I GLEDATI da PRILIKOM PROBE PO BUTICIMA TA GARDEROBA NE DODJE U KONTAKT SA VASOM KOZOM(probajte preko svoje garderobe)

Nov član
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

Cao!
    Malo sam tragala po internetu vezano za ptiriasis rosea i vidjela sam vaša ćaskanja o toj dosadnoj bolesti, ili ti šta je već. Ja tačno znam gdje i kad sam je "zakačila". U prodavnici, gdje sam kupila haljinu koja mi se jako dopala, pa sam se s njom nastavila šepuriti i kući ispred ogledala - onako neopranom, da bi nakon 3 dana dobila jednu veliku, ljuspastu tufnu ispod grudi. Interesuje me da li znate postoji li neki preparat, lijek, kako bi se tufnice tufne što prije sušile, jer izluđuju?tkacio:

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    108

A d ali ste procitali prethodne postove? Jer odgovor na pitanje je vec dat. A postoji tema dermatologija koja je lepljiva i aktuelna, pa mozete pitati i tamo.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Početnik
    Učlanjen
    29.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

joj ljudi ja je imam vec dve nedelje bas sam danas bila na kontroli i nista nema na bolje meni cak nije ni receno sta imam nego sam sama provalila po latinskom natpisu.Mogu vam samo reci da se treba tusirati samo vodom bez koriscenja bilo kakvih sapuna i kupki vodu samo potapkati sa tela nikao ne brisati da se ne bi izazvala iritacija koze.Cak mi je receno da se ne mazem nicim posto sam koristila ................... mast jedino sto mi je prepisala je ..................... mada ja pijem ................... vec cetiri dana.Ako neko zna neki savet neka se javi

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Molim Vas upoznajte se sa pravilima foruma.
    "Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom drugom nisu potrebni"
    Duško Radović

Buduća legenda Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

Citat Original postavio WithdrawnWater Pogledaj poruku
    A d ali ste procitali prethodne postove? Jer odgovor na pitanje je vec dat. A postoji tema dermatologija koja je lepljiva i aktuelna, pa mozete pitati i tamo.
    Ovo bas i ne odgovara istini
    ..je otisao sa Krstarice na neko vreme...

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Nina037 molim Vas upoznajte se sa pravilima foruma, prvih 10 poruka prolazi posebno odobrenje , ne zatrpavajte forum istim recenicama od 3 reci!!!
    Duško Radović

Početnik
    Učlanjen
    29.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nina037 Pogledaj poruku
    joj ljudi ja je imam vec dve nedelje bas sam danas bila na kontroli i nista nema na bolje meni cak nije ni receno sta imam nego sam sama provalila po latinskom natpisu.Mogu vam samo reci da se treba tusirati samo vodom bez koriscenja bilo kakvih sapuna i kupki vodu samo potapkati sa tela nikao ne brisati da se ne bi izazvala iritacija koze.Cak mi je receno da se ne mazem nicim posto sam koristila ................... mast jedino sto mi je prepisala je ..................... mada ja pijem ................... vec cetiri dana.Ako neko zna neki savet neka se javi
    Citat Original postavio Mangup sa diplomom Pogledaj poruku
    jel nece skoditi ako se koristi krema synopen

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Nina, ja Vas najlepse molim da procitate lepljivu temu "Pre postavljanja pitanja.."
    Takodje Vas molim da se upoznate sa pravilima rada ovog foruma.
    Duško Radović

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Citat Original postavio nina037 Pogledaj poruku
    jel nece skoditi ako se koristi krema synopen
    Nece ni pomoci.
    Duško Radović

Početnik
    Učlanjen
    29.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ok hvala

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    108

Citat Original postavio Mangup sa diplomom Pogledaj poruku
    31.07.2008. je odgovaralo. Ali od tad si se nesto magupirao pa je i tema odjednom popustila u lepku....
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Nov član
    Učlanjen
    24.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li je neko imao ovu dosadnu bolest na preponama? Meni je izaslo na levoj preponi, pocelo kao mala tackica da bi se sad prosirilo na nekih 5-6 cm, na desnoj su se pojavile 3 tackice male izgleda da ce i one da buknu.

Nov član
    Učlanjen
    04.06.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

cao imam jedno pitanje.
    Danas sam bila kod dermatologa i ustanovio mi je da imam roseu, rekao mi je da mazem Didermal emulsio 2x dnevno (ujutru i uvece) i preko dana Mixt alba. Da li je potrebno mazati celo telo ili samo predeo gde su se stvorile te bubuljice i da li se nanosi posle tusiranja ili kako, posto mi je rekao da se sto redje tusiram i izbegavam kupke i toplu vodu??

Slične teme

1. Ja volim Axla Rosea
    Autor Meki u forumu Muzika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 20.08.2008., 12:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •