Đelić: Ima vremena za nove pasoše, bez gužve i guranja stanite u red i čekajte mirno!

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=102445

Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić ponovo je apelovao na građane da ne podnose zahteve za izdavanje ličnih karata i pasoša ako to nije neophodno, kako bi se smanjile gužve u policijskim stanicama i još jednom ih zamolio za razumevanje.

Posle obilaska policijske stanice u opštini Novi Beograd, on je novinarima rekao da su gužve zaista velike i zamolio građane kojima lična karta nije istekla da ne podnose zahtev za novu jer to mogu da urade do 2011. godine, a one građane koji ne planiraju da putuju da ne dolaze po nove pasoše.

Đelić je rekao da je ova godina "puna izazova" za MUP Srbije jer treba promeniti lične karte, pasoše i registarske tablice, ali da je to neophodno kako bi građani što pre mogli da putuju bez viza i kako bi se stvorili uslovi za ulazak u EU do 2012. godine.

Potpredsednik vlade je pozvao građane da prijave njemu, MUP-u Srbiji ili zaštitniku građana ako neki od šaltera predviđenih za izdavanje dokumenata ne rade do 20 sati i subotom, i najavio da će, u saradnji sa opštinama, pokušati da se obezbede stolice i rashladni uređaji kako bi se olakšalo čekanje.

Državni sekretar u MUP-u Srbije Mirjana Orašanin rekla je da je popunjenost kadrovima u tom ministarstvu 90 odsto, i da će se u narednom periodu taj broj povećati kako bi se uvećali kapaciteti za prijem zahteva za izdavanje ličnih dokumenata.

Upitana zbog čega šalter za upravne poslove u policijskoj stanici Mirijevo, u kojem živi 70.000 ljudi, ne radi od 27. juna, Orašaninova je rekla da se verovatno radi samo o trenutnom zastoju.

Ona je izrazila očekivanje da će to mesto biti uskoro popunjeno ali je dodala da je procedura za prijem novih kadrova u MUP detaljna i da zavisi i od ministarstva finansija koje propisuje kvote.

Iako je poseta policijskoj stanici na Novom Beogradu bila planirana sa ciljem kontrole i unapređenja efikasnosti službenika, potpredsednik vlade je stigao sa 17 minuta zakašnjenja, dok je poseta stanici Stari grad otkazana zbog, kako je novinarima rečeno, sednice Skupštine Srbije koja raspravlja o novoj vladi.

(Beta)
 
ej a vrhunac bezobrazluka je kad djelic kaze da NEMAJU DOVOLJNO ZAPOSLENIH :hahaha:

u birokratiji zaposleno od 5 srba 4 a oni nemaju dovoljno ljudi za poslove :otkacio:

Pre će biti da nemaju dovoljno pismenih zaposlenih.:D Kad odem da registrujem auto, pa vidim sve one gospođe koje rade na šalterima, jasno mi je zašto sve ide tako sporo.:D
 
:D Srbija je zemlja čuda, sve je moguće. Ne znam, šalim se, nisam još u tom problemu, kad budem, tražiću "čekača".:D
pa red bi bio da ih uvedu ako nesto ne podnosim u zivotu to je stajanje u redovima i po cekaonicamaa i onako kukaju na veliku nezaposlenost i male plate pa eto prilike da zarade koji dinar cekajuci u redu mislim da traze recimo iljadu dinara po coveku to su sasvim fine pare.
 
Poslednja izmena:
pa red bi bio da ih uvedu ako nesto ne podnosim u zivotu to je stajenje u redovima i po cekaonicamaa i onao kukaju kako na veliku nezaposlenost i male plate pa eto prilike da zarade koji dinar cekajuci u redu mislim da traze recimo iljadu dinara po coveku to su sasvim fine pare.

Pa zamisli kakav će to biti pakao, kad u normalnim uslovima za l.k., pasoš, registraciju kola, moraš najmanje dva puta da odeš i sačekaš po nekoliko sati. Ne znam da li su uopšte normalni. Umesto da su sve krajnje pojednostavili, ostavili mogućnost kompjuterskog prijavljivanja u nekim slučajevima, bar za one ljude koji koriste internet, oni imaju sistem kao da smo u 19. veku - dođi, stani i čekaj, pa kad i ako stigneš na red.

Ne mogu da se nerviram unapred, videću, ali pretpostavljam šta nas sve čeka.
 
Pa zamisli kakav će to biti pakao, kad u normalnim uslovima za l.k., pasoš, registraciju kola, moraš najmanje dva puta da odeš i sačekaš po nekoliko sati. Ne znam da li su uopšte normalni. Umesto da su sve krajnje pojednostavili, ostavili mogućnost kompjuterskog prijavljivanja u nekim slučajevima, bar za one ljude koji koriste internet, oni imaju sistem kao da smo u 19. veku - dođi, stani i čekaj, pa kad i ako stigneš na red.

Ne mogu da se nerviram unapred, videću, ali pretpostavljam šta nas sve čeka.

pa kad bi se drzavna uprava kompjuterizovala lom tih tetkica brkatih i ostalih birokrata bi ostalo bez posla, a to nasim demokratama vlastodrzscima ne odgovara, jer pola ljudi koje ih glasa, to radi zato sto im isti obecavaju posao ako urade to sto se od njih trazi.
 
pa kad bi se drzavna uprava kompjuterizovala lom tih tetkica brkatih i ostalih birokrata bi ostalo bez posla, a to nasim demokratama vlastodrzscima ne odgovara, jer pola ljudi koje ih glasa, to radi zato sto im isti obecavaju posao ako urade to sto se od njih trazi.

Sve zemlje uglavnom imaju glomaznu birokratiju i svuda su birokrate slične našima. Ali je njihova prednost u tome što se ogroman broj poslova završava putem interneta ili pošte. Retko gde moraš da ideš i da stojeći čekaš satima.

Moj rođak živi u Švedskoj i baš je ovih dana došao u Beograd zbog nekih obaveza u opštini, sudu, nisam sigurna šta radi. Znam da je čovek očajan.:lol: Odvikao se od ludila. Neka, neka, neka se priseti malo, znaće da ceni Švedsku državu.:mrgreen:
 

Back
Top