veza na daljinu

ako je ljubav prava,daljina nista nece ubiti cak samo moze jos vise rasplamsati veruj mi.Imam vezu od 10 meseci,daljina 300 km ali dve drzave i nista to nije prepreka jer se volimo.Ako je to vama mucenje onda se zapitajte da li vam je stvarno stalo da budete zajedno.
 
nakica:
imam dečka i mnogo se volimo...ali daljina to sve polako ubija.... mucimo se i on i ja da li da raskinem i da sprecim jos vece mucenje :cry:
Možda se vi zaista mnogo volite (ili ti bar tako osećaš/misliš/kažeš) ALI jedan mudar reče: "Ljubav koja je mogla umreti - nije bila ljubav" (želim ti da ne stekneš lično iskustvo)...
U celoj vašoj ljubavnoj drami NIJE PROBLEM daljina (batali priče tipa: daleko od oka = daleko od srca!) već pitanje koje postavljaš sebi DA LI da raskinem? i konstatacija da je SVE TO MUČENJE! (jer se dvoumiš da preduprediš VEĆE)...
Porini u sebe... tamo je odgovor!!! :wink:
 
Anonymous:
ako je ljubav prava,daljina nista nece ubiti cak samo moze jos vise rasplamsati veruj mi.Imam vezu od 10 meseci,daljina 300 km ali dve drzave i nista to nije prepreka jer se volimo.Ako je to vama mucenje onda se zapitajte da li vam je stvarno stalo da budete zajedno.
Tacno tako!Moj decko i ja smo bili razdvojeni pune dve godine-on u Beogradu,ja u Belgiji.Vidjali smo se na svakih 6 meseci,ali svaki dan smo komunicirali preko MSN-a i nista nije moglo da ugrozi nasu ljubav.Moje misljenje je da ga ti ne volis dovoljno kad kazes da daljina ubija tvoju ljubav.
 
Godinu ipo dana sam imala vezu na daljinu ( 550 km ). Vidjali smo se na svakih mesec dana odprilike a kad smo bili razdvojeni spasavale su nas tone sms-a. Pre manje od mesec dana smo se vencali i sad sam u njegovoj zemlji. Ako verujete jedno u drugo opstace vam veza.
 
LARA CROFT:
Anonymous:
ako je ljubav prava,daljina nista nece ubiti cak samo moze jos vise rasplamsati veruj mi.Imam vezu od 10 meseci,daljina 300 km ali dve drzave i nista to nije prepreka jer se volimo.Ako je to vama mucenje onda se zapitajte da li vam je stvarno stalo da budete zajedno.
Tacno tako!Moj decko i ja smo bili razdvojeni pune dve godine-on u Beogradu,ja u Belgiji.Vidjali smo se na svakih 6 meseci,ali svaki dan smo komunicirali preko MSN-a i nista nije moglo da ugrozi nasu ljubav.Moje misljenje je da ga ti ne volis dovoljno kad kazes da daljina ubija tvoju ljubav.
znam da je samo za zene ovaj forum ali moram nesto da kazem posto sam i ja imao vezu na daljinu kao i ti u Belgiji mi je bila devojka,a ja u Beogradu.
sad sam u belgiji srecno ozenjen covek
 
Može uspeti,ali ne duže vreme.Moj momak je zbog posle morao da ode na nekoliko meseci,ali ja to sve teže podnosim,naj više zbog nedostatka seksa.U takvoj situaciji priznajem i neki seks sa strane,iako se veza održava.Na kraju krajeva,on od mene sigurno ne očekuje da živim u celibatu dok on nije tu.Ali,ne želim da se vezujem za nikog.Volim samo njega.
 
Indija_82:
Može uspeti,ali ne duže vreme.Moj momak je zbog posle morao da ode na nekoliko meseci,ali ja to sve teže podnosim,naj više zbog nedostatka seksa.U takvoj situaciji priznajem i neki seks sa strane,iako se veza održava.Na kraju krajeva,on od mene sigurno ne očekuje da živim u celibatu dok on nije tu.Ali,ne želim da se vezujem za nikog.Volim samo njega.
ha ha ha ,nista gluplje nisam procitala :lol:
 
nakica:
imam dečka i mnogo se volimo...ali daljina to sve polako ubija .... mucimo se i on i ja da li da raskinem i da sprecim jos vece mucenje :cry:
Da ti kazem nesto...veze na daljinu nikada nisu bile dobre ali...ima izuzetaka...izuzeci su oni koji se iskreno vole.Ako te on voli i ti volis njega onda to nije mucenje...vec neka vrsta zadovoljstva.Moj decko je daleko od mene,ali to nam ne smeta i odrzavamo nasu veze vec skoro 8 meseci.I daljina nista ali nista ne moze da ubije a pogotovo ne ljubav (moze ali samo ako ta ljubav nije iskrena).To je sve od mene.Cmoka i nemoj da brines...ako se volite nista vam nece predstavljati problem!! :D
 
Prava ljubav izdrzace i 10000 km razdaljine... A ljubav u kojoj se prave kalkulacije ('mucimo se', 'da li da raskinem', 'ne ide to ovako' itd. itd.) nece izdrzati ni 100m daljine...

Prosta cinjenica...

Long live MSN, Phone & SMS ;)
 
Epa evo ja sam kontra-teza tome... 5 i kusur meseci, 500 km razdaljine, 2 drzave... A ljubav umesto da slabi samo jaca...

Stvar je vrlo individualna... kao sto rekoh PRAVA ljubav ce izdrzati i 10000km bez problema...
 
Dragana78:
Godinu ipo dana sam imala vezu na daljinu ( 550 km ). Vidjali smo se na svakih mesec dana odprilike a kad smo bili razdvojeni spasavale su nas tone sms-a. Pre manje od mesec dana smo se vencali i sad sam u njegovoj zemlji.

Ako verujete jedno u drugo opstace vam veza.

Ova zadnja recenica je jedino sto je bitno, i rad da ubije misli i potrebe(one prirodno trebaju da postoje ) a zove se SUPSTITUCIJA u ljubavi .
-Sto je duze trajanje supstitucije , cena je veca i kolaps pogubniji.
Tek sad baci sve na kantar,
Pretpostavljam da nisi tvrdoglavi mazohista jer ovog pitanja onda nebi ni bilo.
Iz doba Milosa i Cara Lazara :
Svaka kusnja koja ne traje predugo se moze otrpjeti.
 
Ponekad pozelis da zaspis, a oci otvorene traze neke svoje slike svoje zelje. Ponekad je tesko kad se nadjes pred ovim ogromnim poljem a neznas sta da napises,izdajnicka suza krene niz lice i polako trazi put gde da zastane,najcesce se desi da ostane na najosetljivijem delu nas,na vratima nasega srca.I ti sakrivena iza paravana tvog prozora posmatras kako umire dan, tamo negde u daljinu odlaze zraci poslednjih svetlosti, ko zna mozda ga jos miluju prolazeci pokraj tebe mozda mu donose tvoje misli, tvoja osecanja tvoju bol, ko zna a mozda se sakrio kao i ti u kamenu kutiju svojih osecanja. Do tebe stizu tihi zvuci muzike. Lagano umires u tvome secanju, reci koje zastanu duboko u tebi, reci koje govore dosta toga, ironija ljubavi, ali ko moze da je razume nego zaljubljeni.Tezak je strah koji se uvlaci u tebe a to je strah od straha, samoce od samoce.Nekada znas da si na svaki njegov pokusaj da odes pruzala ruke da te zadrzi, a znas da si i tada zadrzavala prazninu, stiskajuci ruke zeljeci zadrzati ono malo ljubavi, a znas da tada vec je bio daleko, eto i sada stojis pred rusevinama svog poraza i drago ti je da ce otici? I znas da od tebe mu nije ostalo nista,ali zato znas da nisi jedina koja place jer i on je ostao pred rusevinama tvoga poraza.....
Ko procita shvatice:)
 
Bash je dobro chuti ovako lepa iskustva.. Posebno ovo od 8 godina.. ohrabrilo me : )
Jer je i nasha razdaljina BG - LA, i evo vec treca godina.. A susreti... hmm.. on ne moze iz zemlje (zbog papira), pa toliko o tome :wink:

Bilo je trenutaka kad mi do samog bola nedostaje, makar na tren..
Bilo je (i ima) sumnji drugih ljudi...
Ali srce samo zna to da VOLI.


Zelim vam SVIMA puno srece i SUSRETA!!! :wink:
 
water&air:
Bash je dobro chuti ovako lepa iskustva.. Posebno ovo od 8 godina.. ohrabrilo me : )
Jer je i nasha razdaljina BG - LA, i evo vec treca godina.. A susreti... hmm.. on ne moze iz zemlje (zbog papira), pa toliko o tome :wink:

Bilo je trenutaka kad mi do samog bola nedostaje, makar na tren..
Bilo je (i ima) sumnji drugih ljudi...
Ali srce samo zna to da VOLI.


Zelim vam SVIMA puno srece i SUSRETA!!! :wink:


Ma zivot je cudo!
 
Pokusacu da dam pravi odgovor na tvoje pitanje.....samo ako si nasla pravu osobu, samo onda je moguce........samo onda, sve ostalo je patnja i tuga........
problem je sto tek posle saznas da nije bio taj pravi ili prava ljubav

pozdrav
 
Ako je ljubav, ne bi to bilo mucenje.. Budi iskrena prema sebi.. Da je to to.. bilo bi ti dovoljno da znas da on negde postoji, da te voli, da je pod istim nebom i da vazduh "kroz" koji je hodao mozda "prolazi" pored tebe.. i zivela bi za vase susrete, a do tada bila srecna zbog toga sto takvo stvorenje i postoji... i sto si ga nasla!
 
Sve ste u pravu na svoj nacin. Koliko ljudi, toliko cudi. Moja cetvorogodisnja veza na daljinu je propala. Djevojka je zakljucila kako to nije to itd.. Nije me ni pitala sta ja o svemu tome mislim. Ok. Neka bude tako. Proslo je mjesec dana od kako se ne cujemo i ne vidimo, a meni je sve lakse i lakse. Cak cu joj i spomenik podici. Trebala je ovo uraditi prije dvije godine kad je bilo najljepse. Trudio sam se do kraja, a ona sve manje i manje. Stalno se trudila da mi dokaze kako se ne razumijemo. Ima li tu logike? Umjesto da se trudis da uspije, ono obrnuto. I na kraju sam se osjecao kao manijak koji je proganja. A nije tako. To je bila ljubav na prvi pogled, patnja, ceznja. Sad kad pogledam na to(mozda je jos rano)probao bih opet, ali drugacije. Ne bih dozvolio gusenje, ljubomoru,patnju, ne bi trajalo ovako dugo.
Zato sve dobro razmislite da li je to covjek vaseg zivota, a ako jeste onda po gasu do daske. Samo tako moze uspjeti. Drugacije je promasaj.
PS.A ovu moju malu volim vise nego sebe, ali idemo dalje. Ko zna, mozda se jednom i predomisli. Ne krivim je i nadam se da je odabrala najbolje za sebe
 
bik:
Sve ste u pravu na svoj nacin. Koliko ljudi, toliko cudi. Moja cetvorogodisnja veza na daljinu je propala. Djevojka je zakljucila kako to nije to itd.. Nije me ni pitala sta ja o svemu tome mislim. Ok. Neka bude tako. Proslo je mjesec dana od kako se ne cujemo i ne vidimo, a meni je sve lakse i lakse. Cak cu joj i spomenik podici. Trebala je ovo uraditi prije dvije godine kad je bilo najljepse. Trudio sam se do kraja, a ona sve manje i manje. Stalno se trudila da mi dokaze kako se ne razumijemo. Ima li tu logike? Umjesto da se trudis da uspije, ono obrnuto. I na kraju sam se osjecao kao manijak koji je proganja. A nije tako. To je bila ljubav na prvi pogled, patnja, ceznja. Sad kad pogledam na to(mozda je jos rano)probao bih opet, ali drugacije. Ne bih dozvolio gusenje, ljubomoru,patnju, ne bi trajalo ovako dugo.
Zato sve dobro razmislite da li je to covjek vaseg zivota, a ako jeste onda po gasu do daske. Samo tako moze uspjeti. Drugacije je promasaj.
PS.A ovu moju malu volim vise nego sebe, ali idemo dalje. Ko zna, mozda se jednom i predomisli. Ne krivim je i nadam se da je odabrala najbolje za sebe
Ti si bik i imas strpljenja, ali mozda je to za nekoga drugoga tesko izdrzati, mozda i ona tebe jos voli ali jednostavno vise nemoze, mozda je manje bolno da te pusti nego da se pomiri stim da ne moze biti stobom.
 
ooooooo:
bik:
Sve ste u pravu na svoj nacin. Koliko ljudi, toliko cudi. Moja cetvorogodisnja veza na daljinu je propala. Djevojka je zakljucila kako to nije to itd.. Nije me ni pitala sta ja o svemu tome mislim. Ok. Neka bude tako. Proslo je mjesec dana od kako se ne cujemo i ne vidimo, a meni je sve lakse i lakse. Cak cu joj i spomenik podici. Trebala je ovo uraditi prije dvije godine kad je bilo najljepse. Trudio sam se do kraja, a ona sve manje i manje. Stalno se trudila da mi dokaze kako se ne razumijemo. Ima li tu logike? Umjesto da se trudis da uspije, ono obrnuto. I na kraju sam se osjecao kao manijak koji je proganja. A nije tako. To je bila ljubav na prvi pogled, patnja, ceznja. Sad kad pogledam na to(mozda je jos rano)probao bih opet, ali drugacije. Ne bih dozvolio gusenje, ljubomoru,patnju, ne bi trajalo ovako dugo.
Zato sve dobro razmislite da li je to covjek vaseg zivota, a ako jeste onda po gasu do daske. Samo tako moze uspjeti. Drugacije je promasaj.
PS.A ovu moju malu volim vise nego sebe, ali idemo dalje. Ko zna, mozda se jednom i predomisli. Ne krivim je i nadam se da je odabrala najbolje za sebe
Ti si bik i imas strpljenja, ali mozda je to za nekoga drugoga tesko izdrzati, mozda i ona tebe jos voli ali jednostavno vise nemoze, mozda je manje bolno da te pusti nego da se pomiri stim da ne moze biti stobom.
I ko zna, mozda stavarno nekada pod nekim drugim uslovima da se nadjete i ponovo pukusate, ako se je povjerenje uspjelo sacuvati, ako lijepe uspomene preovladavaju.
 

Back
Top