Nekoliko pitanja o Windows-u XP

JovanT

Početnik
Poruka
37
Imam Windows 98 na računaru i konačno sam se odlučio da pored njega na drugu particiju instaliram i XP. Došao sam do jednog CD-a ali nisam siguran da li je u njega uključen i Service Pack 1 koji mi je potreban da bi instalirao srpski interfeks paket na ćirilici. Proverio sam na Microsoftovom sajtu i taj Service Pack je težak oko 30 MB pa da ga skidam (uz naše dial-up veze :D ) ne dolazi u obzir. Dobro da ne dužim dalje, ja bih instalirao Windows sa tog CD-a. Ako se ispostavi da nema Service Pack 1, kako bi mogao da ga uklonim sa mog računara? Da li je moguće da jednostavno iz 98-ice izdam naredbu za brisanje foldera Windows-a XP (mislim, da li Setup kopira neke podatke i na particiju C)? I kako ide oko aktivacije Windows-a, da li to može da se nekako zaobiđe ili da ga ja jednostavno aktiviram preko Interneta?
 
ZoNi:
Service Pack 1 za WinXP je oko 130MB, ne "samo" 30MB!!!

Konkretno 125MB.
To od 30MB je samo mali deo vrecice.
Prelistaj malo po CD-u i vidi da li ima na njemu SP1, ne znam kako ni drugacije mogao biti obelezen Service pack.
XP mozes izbrisati iz 98, jednostavnim formatiranjem, a mozes i iz DOS-a isto formatiranjem i na jos nekoliko nacina, to je bar lako kod windowsa.
Toliko za sad
 
Кулиража:
ZoNi:
Service Pack 1 za WinXP je oko 130MB, ne "samo" 30MB!!!


XP mozes izbrisati iz 98, jednostavnim formatiranjem, a mozes i iz DOS-a isto formatiranjem i na jos nekoliko nacina, to je bar lako kod windowsa.

Не бих желео да форматирам партицију. Као прво то никад до сада нисам радио па се плашим да нешто не забрљам. А као друго та партиција је "тешка" 12 GB а на њој имам неке филмове и игрице за које немам диск па да их копирам на другу партицију не могу јер ми је она неупоредиво мања (6.5 GB) а резач немам тако да нема шансе да на било који начин направим резервну копију тих датотека.
 
Кулиража:
Uh kako zaboravih za Serial, on mora biti "originalan" tj. serijski broj koji nije na tzv. black listi.
Inace bez njega nece da moze nista osim win-a

Како то мислиш оригиналан? Како да знам да ли је он на црној листи или није? На CD-у који сам позајмио од пријатеља (наравно није оригинал) пише серијски број. Да ли је то то и да ли ће када га инсталирам да ми захтева активацију?
 

Back
Top