Da li mora da se uce 2 (strana) jezika u gimnaziji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hahahahaha sve sam videla, ali turistički vodič (ili šta god da je) koji je poslednji čas istorije imao u osmom razredu.... :rotf:


U gimnazijama učite dva jezika, da... s tim da društveni smer ima veći fond časova, naravno (mada mi se sad nešto čini da se to odnosi samo na prvi jezik, da smo imali jednak broj časova drugog). Prvi jezik vam je onaj koji ste učili u osnovnoj, ako ste učili dva - birate koji vam je prvi, a drugi može da bude ili taj drugi iz osnovne, ili bilo koji od ostalih koje škola nudi (engleski, francuski, ruski i nemački, kod mene u školi, na primer, nije bilo ruskog zbog nedostaka predavača, a moguće je da škola nudi španski ili italijanski... Mi smo imali italijanski fakultativno ali mislim da je to u svakom slučaju bio treći jezik, koji ne ulazi u prosek, možda je danas drugačije.)
 
Hahahahaha sve sam videla, ali turistički vodič (ili šta god da je) koji je poslednji čas istorije imao u osmom razredu.... :rotf:
Baš vala.. :dontunderstand:


U gimnazijama učite dva jezika, da... s tim da društveni smer ima veći fond časova, naravno (mada mi se sad nešto čini da se to odnosi samo na prvi jezik, da smo imali jednak broj časova drugog).
Veći fond časova za engleski jezik(koji je u gimnazijama obavezan), dok se za drugi strani jezik ima dva časa nedeljno sve četri godine.
Mada se uvek dosta više na društvenom smeru insistira na drugom jeziku nego što je to slučaj sa prirodnim smerom, dok je za engleski jezik razlika očigledna. ;)
 
Hahahahaha sve sam videla, ali turistički vodič (ili šta god da je) koji je poslednji čas istorije imao u osmom razredu.... :rotf:


mozda ce i biti istorije,mada ne znam.Dali su nam jedan formular da za izborni predmet izaberemo istoriju ili III strani jezik.Ja sam izabrao nemacki kao III,francuski mi je II,a engleski je svuda I.Tako da mi je veoma drago sto ucim cak tri strana jezika.:mrgreen:
 
Hahahahaha sve sam videla, ali turistički vodič (ili šta god da je) koji je poslednji čas istorije imao u osmom razredu.... :rotf:


mozda ce i biti istorije,mada ne znam.Dali su nam jedan formular da za izborni predmet izaberemo istoriju ili III strani jezik.Ja sam izabrao nemacki kao III,francuski mi je II,a engleski je svuda I.Tako da mi je veoma drago sto ucim cak tri strana jezika.:mrgreen:

I treba da ti je drago, od viška glava ne boli:super:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top