"iskusenja svakodnevice" - lomovi - lemovi...

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
ajmo ovako...
znaci, ne pricamo o preljubi/prevari/flertu/...
i ostalim...perolakim kategorijama...

pricamo o zivotu:
- svakodnevica (bila fina temica ...zasicenje...izmedju ostalog...)
- lose financije,
- zahtjevan posao/nezaposlenost,
- njegova/njena nezgodna narav,
- poroci,
- porodica/prijatelji/djeca/... ( u smislu prepreke ili obaveze koja oduzima mnooogo vremena...za pocetak...)
- bolest,
- ...

znaci, gomila sitnica koje nas neprestano...lome...

po meni, svakoj vezi/zajednici ove su...stvarcice gore "iskusenje" od bilo kakve...prevare i slicnih budalastina...
jednostavno, nagomilaju se i ljubav/seks se tu jedva...naziru u... izmaglici...
"stvarnost" ih gusi i potiskuje dok ne dodje do lomljenja i (eventualnog) lemljenja...

znaci, vi ( kao vi...mnozina...) protiv nase (lokalne...) stvarnosti:

- kako to kod vas fercera? ( u dugim vezama, naravno, i onim koje to...teze postati...)
- kako se borite (zajedno...) sa "iskusenjima svakodnevice"...
- kako cuvate + jacate to sto imate...

ako vas zanima da li je ovo iz... iskustva...
jeste...i to ne iz jednog...niti iskljucivo vlastitog...

temu sam stavila ovdje, a ne na Dom i porodicu jer me zanima nesto drugo...
elementarnije...ma, skontali ste vec...;)

ps evo i prigodan linak
 
Poslednja izmena:
ajmo ovako...
znaci, ne pricamo o preljubi/prevari/flertu/...
i ostalim...perolakim kategorijama...

pricamo o zivotu:
- svakodnevica (bila fina temica ...zasicenje...izmedju ostalog...)
- lose financije,
- zahtjevan posao/nezaposlenost,
- njegova/njena nezgodna narav,
- poroci,
- porodica/prijatelji/djeca/... ( u smislu prepreke ili obaveze koja oduzima mnooogo vremena...za pocetak...)
- bolest,
- ...

znaci, gomila sitnica koje nas neprestano...lome...

po meni, svakoj vezi/zajednici ove su...stvarcice gore "iskusenje" od bilo kakve...prevare i slicnih budalastina...
jednostavno, nagomilaju se i ljubav/seks se tu jedva...naziru u... izmaglici...
"stvarnost" ih gusi i potiskuje dok ne dodje do lomljenja i (eventualnog) lemljenja...

znaci, vi ( kao vi...mnozina...) protiv nase (lokalne...) stvarnosti:

- kako to kod vas fercera? ( u dugim vezama, naravno, i onim koje to...teze postati...)
- kako se borite (zajedno...) sa "iskusenjima svakodnevice"...
- kako cuvate + jacate to sto imate...

ako vas zanima da li je ovo iz... iskustva...
jeste...i to ne iz jednog...niti iskljucivo vlastitog...

temu sam stavila ovdje, a ne na Dom i porodicu jer me zanima nesto drugo...
elementarnije...ma, skontali ste vec...;)

ps evo i prigodan linak

"...daj mi curo vodice
iz te tvoje rucice
ne dam dragi ni kapi
nek ti dusa iskapi
zbog sinocne nevjere"


:klap::klap:
 
Pa ove stvari unishtavaju samo romantichnu ili nerealnu sliku odnosa. Ko misli da je ljubav vatromet i zalasci sunca i konstantno euforichno stanje je u problemu.
Zreli ljudi koji shvataju da je partner saputnik kroz zzivot nemaju tu muku + lakse reshavaju svakodnevne probleme jer ih je dvoje, a ne svako za sebe...

Баш тако.
Ако људи имају добру комуникацију и ако су искрени све се лакше превазилази...
 
ako nekoga volis, uvek mozes da se setis da ga volis (cak i kada radis po 15 sati dnevno 3 nedelje ko ja do skoro).
a ako nekoga ne volis... to lepo postane vidljivo u raznim situacijama i otezavajucim okolnostima (nekome i letovanje, ono kad su sami po ceo dan i ne znaju sta bi jedno drugom rekli, moze da bude otezavajuca okolnost)
 
Pa ove stvari unishtavaju samo romantichnu ili nerealnu sliku odnosa. Ko misli da je ljubav vatromet i zalasci sunca i konstantno euforichno stanje je u problemu.
Zreli ljudi koji shvataju da je partner saputnik kroz zzivot nemaju tu muku + lakse reshavaju svakodnevne probleme jer ih je dvoje, a ne svako za sebe...

ako nekoga volis, uvek mozes da se setis da ga volis (cak i kada radis po 15 sati dnevno 3 nedelje ko ja do skoro).
a ako nekoga ne volis... to lepo postane vidljivo u raznim situacijama i otezavajucim okolnostima (nekome i letovanje, ono kad su sami po ceo dan i ne znaju sta bi jedno drugom rekli, moze da bude otezavajuca okolnost)

Da citiram ove pametnice. :P
 
Na moju zalost, ja sam pesimista... Toliko oko sebe vidim ljudi koji su u trci sa vremenom, obavezama i problemima izgubili jedno drugo, da mi se ocuvanje ljubavi cini kao alpinisticki poduhvat, koji mogu da ostvare samo najjaci, najhrabriji i/ili najsrecniji...
Mislim na neki stvarni odnos, a ne na formu bez istinskog sadrzaja...

A u stvari, tako malo im je potrebno da bi se osjecali srecnima... Malo paznje, pregrst njeznosti, ruka podrske, zrnce strasti... Podsjetnik da je zivot lijep...
 
Vragana, evo odgovore.. ali ozbiljno pisem, bez provokacije.

Moras da vise pridajes paznje pozitivnim i lepim stvarima. Ne smes samo gledati ruznu stranu neceg, i (voljno ili nevoljno)
zaboravljati da ne postoji druga strana koja je sigurno lepa.

znaci, gomila sitnica koje nas neprestano...lome...

A da se analizira, zasto lome?

Zato jer se sitnice dozivljavaju sa strane iz koje se vise gleda ruzna stvar nekog predmeta. Da si svako zacrta u umu
samo pozitivne misli, ideje i vizije, nikad ne bi bio slomljen.

Zato sto je svet takav kakvim ga dozivljavas. Svojom voljom biras kome ces dozvoliti da te polomi, ili neces dozvoliti.

(Koliko ovo ima sve veze sa Dijanetikom, i manipulacijom OVDE ne vredi ni spomenuti)
 
Da bi se teske stvari prebrodile trebaju da se potrude obe strane.Moj brak je pukao jer ja vise nisam imala snage da kroz zivot idem sama,da samo ulazem i dajem i da ne mogu da racunam na njega kada je tesko.A prosla sam trnovitim putem,bila uz njega i kada je ostajao bez posla,ja sam radila vise dodatnih poslova,nista mi nije bilo tesko.Posto sam med.sestra podrazumevalo se da moram da brinem o njemu i celoj njegovoj porodici,ali zato kad se razbolim ja nema ga nigde,da bi te odveo do lekara treba da mu platis benzin i kaze ja sam zbog svoje profesije duzna da vodim racuna o svima,a on se jednostavno gadi bolesti i ne moze da mi posveti paznju.A da ne pricamo o prekoj naravi,seksu jednom u mesec ili dva.Da je bar bilo neznosti,nego taj put dobijes sve u paketu pa cekaj sledeci mesec dva za ostatak.Nista mi nije tesko da ucinim za voljeno bice ali ne moze se samo davati ne trazeci nista zauzvrat.A moze se uprkos teskocama,zivot uciniti lepsim ako se potrude oboje
 
A da se analizira, zasto lome?

Zato jer se sitnice dozivljavaju sa strane iz koje se vise gleda ruzna stvar nekog predmeta. Da si svako zacrta u umu
samo pozitivne misli, ideje i vizije, nikad ne bi bio slomljen.

Zato sto je svet takav kakvim ga dozivljavas. Svojom voljom biras kome ces dozvoliti da te polomi, ili neces dozvoliti.


(Koliko ovo ima sve veze sa Dijanetikom, i manipulacijom OVDE ne vredi ni spomenuti)

ovo je tacno.i sve ovo vecina nas znamo i trudimo se da gledamo stvari iz pozitivnog ugla, da razmisljamo konstruktivno..ja puno sebe i druge 'maltretiram' sa tim pravilnim razmisljanjem jer sam shvatila vaznost pozitivnog gledanja na stvari..ali neki dan... te bas sitnice lome i ubijaju u pojam...i pomaze jedino ako odvrnes muziku ... toliko da zaglusis svoje misli... i pozitivne i negativne..
 
Vragana, evo odgovore.. ali ozbiljno pisem, bez provokacije.

Moras da vise pridajes paznje pozitivnim i lepim stvarima. Ne smes samo gledati ruznu stranu neceg, i (voljno ili nevoljno)
zaboravljati da ne postoji druga strana koja je sigurno lepa.



A da se analizira, zasto lome?

Zato jer se sitnice dozivljavaju sa strane iz koje se vise gleda ruzna stvar nekog predmeta. Da si svako zacrta u umu
samo pozitivne misli, ideje i vizije, nikad ne bi bio slomljen.

Zato sto je svet takav kakvim ga dozivljavas. Svojom voljom biras kome ces dozvoliti da te polomi, ili neces dozvoliti.

(Koliko ovo ima sve veze sa Dijanetikom, i manipulacijom OVDE ne vredi ni spomenuti)

Golume - masio si temu + pusto teoretises...
prosetaj...
 
Poslednja izmena:
znaci, vi ( kao vi...mnozina...) protiv nase (lokalne...) stvarnosti:

- kako to kod vas fercera? ( u dugim vezama, naravno, i onim koje to...teze postati...)
- kako se borite (zajedno...) sa "iskusenjima svakodnevice"...
- kako cuvate + jacate to sto imate...

ako vas zanima da li je ovo iz... iskustva...
jeste...i to ne iz jednog...niti iskljucivo vlastitog...

Kako misliš MI (kao množina)?
Kao neko, ko je već vrlo dugo "u množini", reći ću ti da je množina relativan pojam. To jest, možete da živite zajedno, borite se sa svakodnevicom, uživate u njoj, delite sve... pa čak i delić najtananijih i najintimnijih misli... Ali na kraju, kad svedeš bilans, ma koliko je zajednički život uspešan (srećan), "množina" je zbir suprotnosti i individualnosti . Da se ne lažemo - svaki čovek teži da se nadopuni s nekim, ali i da zadrži svoju individualnost. Dakle: mi smo MI, ali sam ujedno i ja - Ja (kao što je i on - On). Zajedno je lakše, a na ličnom, pojedinačnom planu, svako poneku misao, potrebu, želju... san, zadrži sa sebe.
Jačanje i čuvanje je stvar kompatiblnosti partnera a u mnogome zavisi i od karaktera.
Poznajem čoveka koji je rekao da je njegova žena "jedan od njegovih najvećih uspeha u životu", zato što mu je istovremeno oslonac, prijatelj, ljubavnica... Jednom rečju, slična njemu. Suprotnosti se, možda, privlače (u onoj ofucanoj izreci), ali, u realnom životu, to nije tačno. A ako se i privuku, ne slažu se... i kod njih nikad ni M od "množine". U onom drugom, povoljnijem slučaju, približno je množini. Množina je, međutim, ideal.
 
za tango je potrebno dvoje... kaze jedna poslovica... ako se sve svodi na to da jedna osoba pokusava da sacuva vezu... ako se sve svodi na pokusaje samo jedne strane... samo je pitanje vremena kad ce to puci... a to se uvek desi... sto se toga tice, shvatam sve na neki staromodan nacin... il' smo zajedno u necemu... il' nismo ni u cemu... ako nije iskrenost i ljubav sa obe strane, sve ostalo su samo izgovori... pa ko moze sta da proguta... i ko preko cega moze da predje... pare se zarade... i potrose... pos'o se izgubi... i dobije... bolesti dodju i prodju... onima koji su malo srecniji, uvek ostaje ona druga osoba... koja ih ispunjava... koja ih voli, tako... nesavrsene... koja je uvek tu za njih... a neko to, jednostavno, ne ume da ceni...
 
Na moju zalost, ja sam pesimista... Toliko oko sebe vidim ljudi koji su u trci sa vremenom, obavezama i problemima izgubili jedno drugo, da mi se ocuvanje ljubavi cini kao alpinisticki poduhvat, koji mogu da ostvare samo najjaci, najhrabriji i/ili najsrecniji...
Mislim na neki stvarni odnos, a ne na formu bez istinskog sadrzaja...


A u stvari, tako malo im je potrebno da bi se osjecali srecnima... Malo paznje, pregrst njeznosti, ruka podrske, zrnce strasti... Podsjetnik da je zivot lijep...

e, slicno je i moje zapazanje...
da svakodnevne..."sitnice" u zivotima mnogih parova bukvalno zatrpaju ono...sustinski
vazno i onda...dezorijentacija?

mislim, fino je Pipi i Zmajeva...sto mi/vi znamo kako funkcioniraju zreli ljudi/odnosi, ali isto tako znamo da takva veza ne pada s kruske...
vec se gradi...
a nacin nakoji to radimo je...individualan mada...
Santa Fee je pomenuo jednu vrlo bitnu stvar - postovanje...to je valjda (trebalo bi biti...) svakom vazno...postovanje u smislu uvazavanja, povjerenja (koje se stice/gubi...) ...

ja bih dodala jos jednu - "ukradeno/odvojeno" vrijeme...znaci, vrijeme za vas...tu i tamo; van zivotnog autoputa...
vjerovali ili ne, mnogi ljudi upravo s ovim kubure - zive za..."obitelj"? ne uzimaju predah da napune vlastite baterije i onada nakon izvjesnog vremena...cvrc...nesto pregori...lom... :think:
 
Kako misliš MI (kao množina)?
Kao neko, ko je već vrlo dugo "u množini", reći ću ti da je množina relativan pojam. To jest, možete da živite zajedno, borite se sa svakodnevicom, uživate u njoj, delite sve... pa čak i delić najtananijih i najintimnijih misli... Ali na kraju, kad svedeš bilans, ma koliko je zajednički život uspešan (srećan), "množina" je zbir suprotnosti i individualnosti . Da se ne lažemo - svaki čovek teži da se nadopuni s nekim, ali i da zadrži svoju individualnost. Dakle: mi smo MI, ali sam ujedno i ja - Ja (kao što je i on - On). Zajedno je lakše, a na ličnom, pojedinačnom planu, svako poneku misao, potrebu, želju... san, zadrži sa sebe.
Jačanje i čuvanje je stvar kompatiblnosti partnera a u mnogome zavisi i od karaktera.
Poznajem čoveka koji je rekao da je njegova žena "jedan od njegovih najvećih uspeha u životu", zato što mu je istovremeno oslonac, prijatelj, ljubavnica... Jednom rečju, slična njemu. Suprotnosti se, možda, privlače (u onoj ofucanoj izreci), ali, u realnom životu, to nije tačno. A ako se i privuku, ne slažu se... i kod njih nikad ni M od "množine". U onom drugom, povoljnijem slučaju, približno je množini. Množina je, međutim, ideal.


ne strahuj; ne mislim da je par ko Borg jbte vec na to da oboje morate "raditi" (sudjelovati, doprinositi...) kako bi to nesto opstalo...

ovo za "suprotnosti"; ili nije "tocno" ili ne kapiram sta podrazumijevas pod "suprotnoistima"?

uostalom jeste culi onu "baba i deda su blizanci"...e, pa mozda nisu bili, al s godinama...:lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top