Ne-tako-savršen tajming

ledi

Ističe se
Poruka
2.975
Kao predatori koji namirišu svoj plen, tako postoje ljudi koji ˝namirišu˝ najgori trenutak da se ponove pojave u vašem životu...
Dan kada ste se probudili i shvatili da život ide dalje i bez njega/nje...
Dan kada ste osetili da je vreme da se trgnete iz apatije i besa, kada ste ukapirali da ni sav cinizam ipak ne može da vas odbrani od svih gluposti koje vam život priređuje...
Dan kada ste pomislili da ste najzad preboleli...

Kako osete da baš tada treba da se pojave, kada ste rekli sebi: ˝Dosta je bilo.˝?
Šta ih nagoni da pokušaju da se vrate u život nekoga koga su povredili?
Pokajanje?
Želja za novim početkom?
Ili čisto iživljavanje nad tuđim emocijama...
 
PUZZLE


Složimo puzzle,
Da pogodimo ton,
Koje to note na skali,
Odnose bol!?



Hajde…
Znaš da uvek uspevam,
Preskačući hod,
Prividno proći dalje kroz,
Život!

Ali nije to,
Znamo mi to odlično,
I ti i ja…
Odavno svesni,
Svih šarenih propusta,
Koji lepe se za slike,
Po zidovima…


R.Š.M.
 
Kao predatori koji namirišu svoj plen, tako postoje ljudi koji ˝namirišu˝ najgori trenutak da se ponove pojave u vašem životu...
Dan kada ste se probudili i shvatili da život ide dalje i bez njega/nje...
Dan kada ste osetili da je vreme da se trgnete iz apatije i besa, kada ste ukapirali da ni sav cinizam ipak ne može da vas odbrani od svih gluposti koje vam život priređuje...
Dan kada ste pomislili da ste najzad preboleli...

Kako osete da baš tada treba da se pojave, kada ste rekli sebi: ˝Dosta je bilo.˝?
Šta ih nagoni da pokušaju da se vrate u život nekoga koga su povredili?
Pokajanje?
Želja za novim početkom?
Ili čisto iživljavanje nad tuđim emocijama...

Sujeta
 
Ne znam kakva situacija je u pitanju, ali mogu reci samo jedno, na osnovu onoga shto sam prochitala. Ako ne zelish neshto sa nekim, ne dopushtash zbog sebe nikakv kontakt sa tom osobom. Ako nisi sigurna shta zelish, ili bi mozda bila sa njim, idi do kraja. Taktiziranjem, samo gubish vreme, troshish i bacash bespotrebno emocije, nervirash se...bla bla...Povuci crtu i stani ili iza nje ili ispred nje. Ali kad neshto uradish uradi to kako treba.
Ps. mozda sam ja ekstrem...ali kod mene nekako sve ili postoji u ekstremnom obliku...ili ne postoji uopshte. Ne podnosim idi mi dodji mi situacije.
 
Ne podnosim idi mi dodji mi situacije.

Ne mogu se složiti više.
Bili, završili (na malo...nedorečen način, što me strašno živcira, ali sve se završilo kako se završilo zahvaljujući njemu) i ja i jesam prekinula kontakt čisto jer želim koliko-toliko da sačuvam svoje psihičko zdravlje.:cool: On je taj koji se pojavljuje niotkuda a ja nemam volje, želje pa i snage da analiziram njegove postupke.
Jeste siva boja sveta, ali ipak sam za crno ili belo.
 
Ne mogu se složiti više.
Bili, završili (na malo...nedorečen način, što me strašno živcira, ali sve se završilo kako se završilo zahvaljujući njemu) i ja i jesam prekinula kontakt čisto jer želim koliko-toliko da sačuvam svoje psihičko zdravlje.:cool: On je taj koji se pojavljuje niotkuda a ja nemam volje, želje pa i snage da analiziram njegove postupke.
Jeste siva boja sveta, ali ipak sam za crno ili belo.


Jedino bih ti dala drugachiji odgovor da su tvoja osecanja takva da mislish da bi to negde moglo da funkcionishe. Da postoji ljubav, obostrana, i shvrsta podloga za vezu. Medjutim chim si ti tako koncipirala pitanje i temu, chini mi se da nema bash puno prostora za duboke, iskrene emocije, tako da bih ja u tom sluchaju vukla crtu.
I samo da dodam, siva jeste boja sveta, ali se vecina odluka koje donosimo svodi na crno ili belo.
 
Da postoji ljubav, obostrana, i shvrsta podloga za vezu. Medjutim chim si ti tako koncipirala pitanje i temu, chini mi se da nema bash puno prostora za duboke, iskrene emocije, tako da bih ja u tom sluchaju vukla crtu.

Emocije su postojale, i to tako jake da nisam verovala da čovek može tako nešto da oseti. Šteta što su bile jednostrane. E tu se onda povlači crta. S jedne strane, teško je boriti se za nešto kada znaš da je bitka izgubljena, a s druge, teško je preseći. Ali ipak biram drugu opciju. Bukvalno kao da skidaš flaster.

Ali ne radi se ovde o meni. Pitanje je u stvari šta tera ljude da se vraćaju nečemu što su sami prekinuli i očekuju da sve bude kao ranije.
 
Emocije su postojale, i to tako jake da nisam verovala da čovek može tako nešto da oseti. Šteta što su bile jednostrane. E tu se onda povlači crta. S jedne strane, teško je boriti se za nešto kada znaš da je bitka izgubljena, a s druge, teško je preseći. Ali ipak biram drugu opciju. Bukvalno kao da skidaš flaster.

Ali ne radi se ovde o meni. Pitanje je u stvari šta tera ljude da se vraćaju nečemu što su sami prekinuli i očekuju da sve bude kao ranije.


Zastanuh na trenutak pitajuci se da li sam malo preterala. I sa neke strane jesam kao i uvek.Zavisi od situacije. Ukoliko je ljubav bila jednostrana, ma koliko emocije bile nerashcishcene, vuche se crta. Naravno ovo je primer samo za one najhrabrije, jer vecina ljudi nema tu jachinu.
Ukoliko se radilo o obostranoj ljubavi, shta god nekog teralo da se vrati u pitanju su ili nerashcishcene emocije ili sujeta jer je povredjen. Ukoliko su u pitanju zreli ljudi koji znaju shta zele od veze i jedno od drugog, mozda treba dati shansu (ako su opet pominjem emocije obostrane). Ako je u pitanju neki lik koji nije vredan ni po kom kriterijumu tvojih ili nechijih emocija, ma koliko ti srce zakuca kad je u blizini, jednostavno postavi stvari tako da ga izbacish iz zivota.
Naravno najbolje osoba koja je u ovoj prichi koju si navela zna u kakvoj je poziciji i da li se neshto isplati ili ne.
 
Kao predatori koji namirišu svoj plen, tako postoje ljudi koji ˝namirišu˝ najgori trenutak da se ponove pojave u vašem životu...
Dan kada ste se probudili i shvatili da život ide dalje i bez njega/nje...
Dan kada ste osetili da je vreme da se trgnete iz apatije i besa, kada ste ukapirali da ni sav cinizam ipak ne može da vas odbrani od svih gluposti koje vam život priređuje...
Dan kada ste pomislili da ste najzad preboleli...

Kako osete da baš tada treba da se pojave, kada ste rekli sebi: ˝Dosta je bilo.˝?
Šta ih nagoni da pokušaju da se vrate u život nekoga koga su povredili?
Pokajanje?
Želja za novim početkom?
Ili čisto iživljavanje nad tuđim emocijama...

Najcesce izivljavanje nad tudjim emocijama i zelja da udovolje svojoj sujeti kad vide da druga strana pati...
 
Najcesce izivljavanje nad tudjim emocijama i zelja da udovolje svojoj sujeti kad vide da druga strana pati...

U redu kada vide, ali mene fascinira kada to ne vide nego osete.
Kao da postoji pravilo koje određuje u kom intervalu se ljudi vraćaju da, kako kažeš, udovoljavaju svojoj sujeti.

E, j.bg, šta ću kad ne znam pravila...Ranije su se neke igre drugačije igrale.
 
JBGA, Ledi, seti se samo I will survive! Boljeg saveta nema. Da sam ja jednom takvom popustila, sad bih bila na horsu ali garant. A to više boli nego kad oteraš od sebe nekog koga voliš a kome do tebe nije ni izbliza stalo. Ili možda jeste ali je nešto drugo jače.
 
Kao predatori koji namirišu svoj plen, tako postoje ljudi koji ˝namirišu˝ najgori trenutak da se ponove pojave u vašem životu...
Dan kada ste se probudili i shvatili da život ide dalje i bez njega/nje...
Dan kada ste osetili da je vreme da se trgnete iz apatije i besa, kada ste ukapirali da ni sav cinizam ipak ne može da vas odbrani od svih gluposti koje vam život priređuje...
Dan kada ste pomislili da ste najzad preboleli...

Kako osete da baš tada treba da se pojave, kada ste rekli sebi: ˝Dosta je bilo.˝?
Šta ih nagoni da pokušaju da se vrate u život nekoga koga su povredili?
Pokajanje?
Želja za novim početkom?
Ili čisto iživljavanje nad tuđim emocijama...

Egocentrik, sujetan.. Tipicno za taj profil. Reci mu ne... Ili vec ako si ga primila nazad u svoj zivot, promeni uloge...
 
Kao predatori koji namirišu svoj plen, tako postoje ljudi koji ˝namirišu˝ najgori trenutak da se ponove pojave u vašem životu...
Dan kada ste se probudili i shvatili da život ide dalje i bez njega/nje...
Dan kada ste osetili da je vreme da se trgnete iz apatije i besa, kada ste ukapirali da ni sav cinizam ipak ne može da vas odbrani od svih gluposti koje vam život priređuje...
Dan kada ste pomislili da ste najzad preboleli...

Kako osete da baš tada treba da se pojave, kada ste rekli sebi: ˝Dosta je bilo.˝?
Šta ih nagoni da pokušaju da se vrate u život nekoga koga su povredili?
Pokajanje?
Želja za novim početkom?
Ili čisto iživljavanje nad tuđim emocijama...

bravo za temu.....i ja sam mnogo puta imala isti osecaj sa istom osobom i kako se vracao mozak mi govori da ne budem sa njim a srce suprotrno i uvek ono pobedjuje.......i na kraju kada se sve to skupilo, njegovo ponasanje i sve te stvari na koje ne mozes da nadjes odgovor zbog cega mi je to uradio, povukla sam crtu i rekla sebi vise sa njim ne...meni je na pamet padao samo sex mislim da je mozda zbog toga, ne znam... mislim da bi i ti trebala da povuces crtu ako si vec rekla sebi da je dosta bilo.... :cry:
 
Ma i najveći mazohizam ima svoje granice. Samo on otežava situaciju time što se pojavljuje taman kad ga izbacim iz sistema. A iz života ne mogu da ga izbacim u potpunosti jer je bio deo istog i pre nego što se bilo šta desilo između nas. Tako da ću valjda nastaviti da se ˝čeličim˝ s njim tu, u blizini, a opet bez njega.

Veća s.ranja sam prošla, a zamlaćujem se ovim glupostima...'oće nedelja da prizove neke duhove...
 

Back
Top