kuler, procesor..problem

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.832
Maticna: MB LGA775 iP35, Gigabyte GA-P35-DS3L PCI-e/DualDDR3/FSB1333/SATA2/GLAN/SB7.1
Procesor: CPU LGA775, Intel E8400 Core 2 Duo 3.00 GHz/1333/6mb BOX 64bit 45nm
Memorija: 4GB DDR2
Graficka: VGA GeForce 8800 GTS Sparkle PCI-E 512mb/DDR3/TV-Out/Dual DVI/HDTV/HDCP/FAN,256bit
Napajanje je na 520w.

Kada startujem sistem, uz ucitavanje biosa cuje se graficka prijatan zvuk, to je ok. Zatim usledi neko zujanje sve dok se ne startuje sistem..otvorio sam kuciste da bi video odakle zvuk, mislim da je iz napajanja Oo. Ili iz napajanja, mozda iz qlera, ali on sasvim normalno radi. To se desava kada je komp ugasen vise od 30min, znachi skroz skroz hladan. Jel to normalno ? :S

Btw, kada startujem vise programa, ladno mogu da cujem kako se taj zvuk povecava, kada ugasim neku aplikaciju kako se smanjuje... Pre 2 nedelje sam uzeo konfu, ovako sasvim super radi. Brine me samo taj zvuk.

btw, poslao sam mail firmi, ali nedelja..zaboravio sam na to :)

tnx
 
Najverovatnije qler na napajanju jer po tvom opisu kada startujesh vise programa, tada i sistem povuce vise struje iz napajanja,a posto si rekao da se tada pojacava taj zvuk, dolazim do zakljucka da je to to.Najverovatnije.....pozz.
 
Q-FAN, opcija u biosu, najcesce smestena u hardware monitor, sluzi da smanji buku kulera na procesoru, tj u zavisnosti od opterecenja procesora broj obrtaja kulera se povecava - smanjuje... Meni deluje kao da ti je to ukljuceno posto si rekao da pocinje da zuji vise kad se startuje vise programa...
 
CPU usage 90%
PF Usage 690/700mb

obradjujem video u vegasu..4am ujutru, to pistanje, odnosno ventilatorche koje osecam da radi max broj obrtaja izuzetno smeta. Da li je to normalno ? :S Mislim da li nov qler sta god radi tako, ili je potpuno beshuman ? Mislim na ove standardne.
 
pa shta ako zuji dok se pali :D Meni isto "zuji" tj vent na grafici se vrti na MAX !!! A i probaj izgasi Intel Speed Step u biosu pa vidi kako se ponasha... Taj Speed Step se isto zove (tj puno ime) EIST...Enhanced Intel SpeedStep Technology to kad ne radish nishta smanji voltazhu i freq procesora... probaj, nishta te ne koshta ;)
 

Back
Top