ATENTAT NA KOSTUNICU?!

Daj prenesi ljudima celu vest da ne idu na sajt za dzabe:

Atentat na Koštunicu
Operacijom „Bandit“, u kojoj je 15. jula 2002. tadašnji predsednik SRJ trebalo da bude ubijen snajperskim hicem u Sarajevu, rukovodili delovi zapadnih obaveštajnih službi


BEOGRAD - Vojislav Koštunica trebalo je da bude ubijen snajperskim hicem 15. jula 2002. godine u Sarajevu, pred sam početak trojnog samita šefova država SRJ, BiH i Hrvatske! Iza atentat stajali su delovi zapadnih obaveštajnih službi, a cela operacija imala je naziv „Bandit“. Međutim, čitava akcija je provaljena i atentatori koji je trebalo da stignu iz Hrvatske nikada nisu došli do Sarajeva.

Bezbednosne strukture Srbije i Republike Srpske „uhvatile“ su susret dvojice ključnih obaveštajaca u Srbiji u to vreme, Entonija Monktona i Dejvida Bleka, koji su razgovarali upravo o operaciji „Bandit“. Kurir ekskluzivno prenosi transkript njihovog razgovora, koji je vođen u restoranu jednog beogradskog hotela 7. avgusta 2002. godine.

Monkton: Dejvide, nije mi jasno kako je akcija otkrivena. Odabrani su najpoverljiviji ljudi.

Blek: Izgleda da je logistika podbacila. Muslimanima se jednostavno ne može mnogo verovati.

Monkton: Ko je bio uključen od obaveštajaca iz Sarajeva?

Blek: Naši ljudi. Provereni.

Monkton: Da li je planirani atentator bio solista ili je postojalo još nekoliko ekipa za pokrivanje?

Blek: Jedan čovek, ali je za svaki slučaj naša ekipa iz Zagreba trebalo da ga pokriva. Ne znam gde je greška.

Monkton: Ko je obezbeđivao cilj?

Blek: BIA je do sada obezbeđivala predsednika Koštunicu, ali u okviru dubinskog obezbeđenja moguće je da su se uključili i neki obaveštajni centri Državne bezbednosti Republike Srpske.

Monkton: Krga i Tomić su bili pod prismotrom neprekidno pre samita Ešdauna sa predsednikom Mesićem, Koštunicom i članovima predsedništva BiH. Odgovorni iz BIA su takođe bili u obradi. Naši operativci sa terena u Bosni su referisali da su njihovi obaveštajni centri pod kontrolom.

Blek: Da, ali je obaveštajna služba Vojske RS još uvek jaka i očigledno nije pod kontrolom.

Monkton: Greška je napravljena sa Biljanom Plavšić. Dok je ona bila tu, stvari su se brzo postavljale na svoje mesto!

Blek: Da li je Ešdaun znao za operaciju „Bandit“?

Monkton: To je bila tajna operacija i za nju su znala samo tri čoveka.

KO SU U STVARI ENDRJU MONKTON I DEJVID BLEK

Endrju Monkton (puno ime Entoni Kolijer Leopold Monkton) je bio šef engleske obaveštajne službe MI6 za Balkan. Monkton je u Beograd došao neposredno pre petooktobarskih promena 2000. godine, a najbitniji zadatak bio mu je izručenje Miloševića u Hag, koji je uspešno obavio.

Bio je blizak sa Vladimirom - Bebom Popovićem, Čedomirom Jovanovićem i posebno Dušanom Mihajlovićem, tadašnjim ministrom policije. O tome svedoči i bivši zamenik načelnika RDB Srbije Zoran Mijatović u knjizi „Opelo za državnu tajnu“. O danu izručenja Miloševića u Hag piše:

„ ... Javlja mi se gospodin Monkton, savetnik iz britanske ambasade u Beogradu, kaže da će kasniti jer se nalazi u Crnoj Gori... Iz razgovora sa Monktonom vidim da je ceo posao oko transfera Miloševića u Hag bio na relaciji gospodin Monkton, britanski vojni ataše i ministar Mihajlović. Ko je kakvu ulogu imao, kako je izgledao plan u globalu, meni je bilo apsolutno nepoznato... Već činjenica da je u akciju uključen gospodin Monkton mirisala mi je na maler iz sledećih, malo neobičnih razloga. Monkton, zvanično savetnik britanske ambasade, bio je obaveštajac, a u dobro obaveštenim krugovima njegovo ime vezivalo se i za smrt ledi Di“...

Monkton je napravio još jedan presedan. Kako upućeni tvrde, engleski obaveštajac je bio izuzetno dobro povezan sa srpskim podzemljem, pa je tako o aktivnostima „zemunskog“ i „surčinskog klana“ znao mnogo više nego šefovi javne i državne bezbednosti Srbije.

Dejvid Blek je bio čovek koji je zajedno sa Džonom Nejborom kontrolisao rad srpskih obaveštajnih službi, s tim što je on bio zadužen za DB, a Nejbor za vojne obaveštajne strukture. Posle hapšenja Nejbora postaje šef CIA za Balkan.
 
nista cudno. Englezi su setimo se organizovali puc 1941 godine pa su nas nacisti onda zgazili, Englezi su planirali da ubiju 1992 godine Milosevica u Zenevi to je posvedocio na sudjenju za ubistvo princeze dajane bivsi agent Mi6 koji je ucestvovao u organizaciji ubistva i to ubistvo je trebalo biti izvrseno na identican nacin kao sto je ubijena Dajana, MI6 je takodje ubio Djindjica a ministar unutrasnjih poslova Mihajlovic je spijun njihove sluzbe , hteli su vidimo ubiti i Kostunicu. Englezi i dalje vedre i oblace po Srbiji - ista meta isto odstojanje.
 
da je Zapad hteo da ga ubije, ubili bi ga ko zeca.
nemojte me zaebavati. ni Če Gevara im nije umakao, al zato Koštunjavi jeste, sve zbog hrabre vojske Republike Srpske. :lol:

nisu oni toliko svemocni kao sto se cini. Eto Milosevica su toliko puta hteli da ubiju ali im nije uspelo.

Djindjic je imao tu nesrecu i gresku sto su u njegovom obezbedjenju bili ljudi koji su svi do jednog bili skoro strani placenici i agenti stranih obavestajnih sluzbi. Nije imao ljude koji su bili lojalni samo njemu. I ti ljudi su ga kad su Amerikanci i Englezi odlucili da je postao smetnja njihovim interesima i suvisan ga i izveli 2003 godine na streljanje .

Djindjic je bukvalno izveden taj dan na streljanje a kamere u vladi Srbije su bile ugasene da bi se sve prikrilo....

naravno da bi farsa bila kompletna potrebno je bilo naci nekoga i prilepiti mu sve to i za tu svrhu je posluzio legija.
 
Poslednja izmena:
nisu oni toliko svemocni kao sto se cini. Eto Milosevica su toliko puta hteli da ubiju ali im nije uspelo.

Djindjic je imao tu nesrecu i gresku sto su u njegovom obezbedjenju bili ljudi koji su svi do jednog bili skoro strani placenici i agenti stranih obavestajnih sluzbi. Nije imao ljude koji su bili lojalni samo njemu. I ti ljudi su ga kad su Amerikanci i Englezi odlucili da je postao smetnja njihovim interesima i suvisan ga i izveli 2003 godine na streljanje .

Djindjic je bukvalno izveden taj dan na streljanje a kamere u vladi Srbije su bile ugasene da bi se sve prikrilo....
naravno da bi farsa bila kompletna potrebno je bilo naci nekoga i prilepiti mu sve to i za tu svrhu je posluzio legija.

Ali je KOMPLETAN atentat snimljen:rtfm:
Pitaj Matica iz B92.:ok:
 

Back
Top