Prvi film

Nikad necu da zaboravim...Noc vestica,dok su moji spavali...Ja izmedju njih blejala u film.Tih dana sam posla u vrtic,pa sam mislila da je 'onaj sa belom maskom' iza svakog zbuna. :eek:
 
Prvi film koji sam gledao u bioskopu sa majkom je Return of the Jedi, to se sećam samo Džaba Hata, ostalo mi je urezano u sećanje...prvi put ne samostalno nego sa starijom sestrom je bilo 1986. i to horor House, imao sam noćne more posle toga danima...
 
Cat People sa Kastasijom Kinski. Znam da posle nocima nisam smeo da pogledam ispod kreveta, ocekujuci kandze crnog pantera. Inace, bioskop sa Bruce Lee-ovim filmovima, pa kasnije Bud Spencerovim i T. Hillovim filmovima su jedan od najsrecnijih perioda moga detinjstva. Secam se kad su me pustili da idem da gledam tadasnju predpremijeru crtaca 'Heavy metal' od 22h, mojoj sreci nije bilo kraja :D
 
Blade Runner u Fontani ako se dobro secam, znam da nisam smeo da gledam ono lomljenje prstiju. A Moj sused je vampir to sam vec gledao sa drustvom u Odeonu i toliko je zezanje bilo da smo napravili utisak kao da je komedija. A Bud i Terens to su isto legendarni filmovi - kad sam bio klinac u vreme skolskog raspusta prikazivali su se besplatno Bud i Terensovi filmovi u Domu pionira u Sumicama. To je bio dozivljaj. :lol:

Eh, dobra stara vremena.:sad2:
 
"Sokolov Plen" sa Lee van Clifom, negde 1969 te. Imao sam 7 godina i otisao sam u bioskop.
Prvi film u bioskopu gledao sam sa caletom u 5toj godini, zvao se "Una pistola per Ringo" -
italijanski spageti sa Djulianom Djemom.
 

Back
Top