Jedan poogled na Zajecar sa strane

M

mislilac

Gost
Igrom slucaja silom prilika dodjoh da zivim u Zajecaru pre otprilike 5 godina,pa htedoh da vam malo docaram svoja razmisljanja o ovom gradu kao i o ljudima koji ga nastanjuju.E sad pitacete se svi koj moj ja radim u ovoj vukojebini,dosao sam iz velikog grada i tako dalje,ali nisam imao izbora,morao sam ovde da dodjem iz jednog velikog grada.
Ljudi su opori ovde i prema sebi i prema drugima,precesto imje jedini kontakta sa drugim ljudima neka prozivka,sto kazu Zajecarci"drukanje".Ali dobro,to i moze da se istrpi,znam sta je ljudima ovde,jednostavno mrtav je grad,nema gde da se ode izadje,propale sive fasade,djubre na ulicama...Sramota ali reci cu vam moje misljenje.Ima par bogatasa ovde koji ne znaju sta ce sa parama i kojima odgovara korumpirana opstinska uprava,gradske institucije koje su totalno neupotrebljive i mentalitet ljudi koji su se pomirili da bolje nema.Prosecna plata ovde u privatnom sektoru je oko 6000 dinara.Zarto nije sramota?Ali sa da se radi,bogatuni miniraju opstinsu upravu korupcijom mitom i drugim ilegalnim sredstvima.Trebalo bi da se Zajecarci bore protiv toga zbog sebe,zbog svoje dece,sto se mene tice ja sam ovde sasvim slucajno i mogu da odem odavde,ali vi pravi Zajecarci morate da resite ovaj problem.Pozdrav :idea:
 
Pa ja uskoro idem odacde a ti ostajes ovde da zivis u bedaku jer si se predao!!A to sto se tice moje daleke lepe kuce kakva je tvoja?Grad ti je ruglo Srbije,a i ti nisi imao nista drugo smisleno da kazes,nego si opsovao.E pameti zasto si pobegla odavde?
 
mislislac svaka cast...svidja mi se tvoje zapazanje jer i ja to delimicno isto tvrdim...
ne mogu da sedim vise od 3 dana kada dodjem dole...
a kada nekome to kazem,svi se "tripuju" da sam uobrazena i navikla na bolji standard.Zapravo ja jesam navikla na bolji standard..pa zar nije to smisao zivota (ne shvatati ovo bukvalno)...ali uobrazena nisam.Zato se i obradujem da vidim neke drage mi ljude tamo,ali 3 dana je zaista dosta...
 
Pa to je ono sto mislim i sto misle uglavnom svi mladi ljudi u ovom gradu,samo sto se niko ne usudjuje da digne glas protiv toga.Znas kako ranije u nekom feudalnom uredjenju zemlje(pa i ova nasa)bile su podeljene na knezevine.Knez je bio bog i batina,kmetovi su radili za njega za puku egzistenciju,mucili se,radjali se i umirali u znoju,suzama...Mislim da je Zajecar usao u feudalizam.Neverovatno ali istinito.Nema pravde ovde za obicn smrtnike.Moja poruka kada sam zapoceo razgovor na ovu temu je da probudim mlade ljude,da kazu sta ih boli ovde,da i imenuju neke od ovih ljudi kojima odgovara ovo stanje u gradu,da se vidi,da se zna...Da i oni procitaju jer mnogo je nezadovoljstva u ovom gradu,prosecna plata je 6000 dinara,a cene su vece nego u Beogradu.Znate li da u se u ovom gradu jos uvek upisuje hleb i mleko?!A kazu da je dvadeset prvi vek.Tuga i jad to je ovde,omladina se truje narkoticima,nema gde da se ode,izadje...Sramota eto to je to.Pozdrav svim Zajecarcima,morate ljudi nesto da menjate,ili da bezite odavde.Ovde leba nema :!:
 
Provokator ja imam 17 jesam li dovoljno mlad.A kada bi te sreo mogao bi samo da dobijes stanglu u glavu zato nemoj ti da pricas o omladini u za. Sa kojim gradom zelis da poredimo ovo ruglo.Kladim se da sam sa svojih 17 obisao i vise ove zemlje a i inostranstva a ti ces da mi pises o upisivanju hleba.Ti ne da si glup nego ne znas o cemu pricas.Ciji sam ja rob osim debila kao sto si ti koji pljuju po svemu ili ces i to ti da mi objasnis.

ps.Moli boga da ne kazes javno ono sto pricas ovde a da te cuje neko od mog drustva.
 
Sine jos si ti mlad za stanglu.Mozda samo to i znas verovatno su te tata i mama tako naucili.Lepo ti je to vaspitanje.A mozda su ti mama i tata jedni od onih koji nisu radili u propalim Zajecarskim firmama,a mozda samo nisi dovoljno inteligentan da pomenes nesto drugo osim stangle.Prtetpostavljam da to isuvise umara tvoj mali mozak.Uzivaj i dalje u tvom gradu balavce i ne pricaj o necemu sto ne razumes.Sledeci put kada mi budes odgovarao smisli nesto pametnije razumes?Ajde pa uzivaj a sledeci put kad nekom pretis dobro razmisli ko je to,veruj mi uzasno bi se prevario kada bi pokusao da uradis ono sto si u nastupu svoje gluposti izjavio.
pozdravi tatu a pogotovo mamu
 
Sine jos si ti mlad za stanglu.Mozda samo to i znas verovatno su te tata i mama tako naucili.Lepo ti je to vaspitanje.A mozda su ti mama i tata jedni od onih koji nisu radili u propalim Zajecarskim firmama,a mozda samo nisi dovoljno inteligentan da pomenes nesto drugo osim stangle.Prtetpostavljam da to isuvise umara tvoj mali mozak.Uzivaj i dalje u tvom gradu balavce i ne pricaj o necemu sto ne razumes.Sledeci put kada mi budes odgovarao smisli nesto pametnije razumes?Ajde pa uzivaj a sledeci put kad nekom pretis dobro razmisli ko je to,veruj mi uzasno bi se prevario kada bi pokusao da uradis ono sto si u nastupu svoje gluposti izjavio.
pozdravi tatu a pogotovo mamu
 
Sine jos si ti mlad za stanglu.Mozda samo to i znas verovatno su te tata i mama tako naucili.Lepo ti je to vaspitanje.A mozda su ti mama i tata jedni od onih koji nisu radili u propalim Zajecarskim firmama,a mozda samo nisi dovoljno inteligentan da pomenes nesto drugo osim stangle.Prtetpostavljam da to isuvise umara tvoj mali mozak.Uzivaj i dalje u tvom gradu balavce i ne pricaj o necemu sto ne razumes.Sledeci put kada mi budes odgovarao smisli nesto pametnije razumes?Ajde pa uzivaj a sledeci put kad nekom pretis dobro razmisli ko je to,veruj mi uzasno bi se prevario kada bi pokusao da uradis ono sto si u nastupu svoje gluposti izjavio.
pozdravi tatu a pogotovo mamu
 
Najpre hvala prijatelju na tvom slobodnom razmisljanju i dobronamernim kritikama.Stangle se ne boj Jasenovac je ostao daleko iza nas.Dobrim delom si u pravu ja u Zajecaru zivi 42godine i volim ga.Jeste oronuo je ali nije on kriv vec oni koji su o njemu trebali da se brinu.Vazno je da znate i sledece: mladost je ta koja odredjeno mesto cini ovakvim ili onakvim,bede,droge,narodnjaka,nasilja i stangli je bilo i na zalost bice,ai veruj mi i u feudalizmu su kmetovi znali da uzivaju.Za setnju po sumi,kupanje na nekom od jezera,pecanje,odlazak na planinu,dobru muziku ili knjigu nije potrebno mnogo.Malo para i puno volje i vedrine.Zvezdano nebo je za sve jednako i za bogate i siromasne,ali uzvisen covek se ne obazire on hodi svojom stazom i uziva u svakom trenutku.Ljubav se ne kupuje,prijateljstvo takodje.Ima divnih jeftinih stvari uzivaj i ti i ostali.Ako se nekada sretnemo popicemo pivo u nekoj basti i videces da i sa 70-80 dinara mozemo da uzivamo.Veliki pozdrav i te bi i svim Zajecarcima.
 
mislilac:
Pa to je ono sto mislim i sto misle uglavnom svi mladi ljudi u ovom gradu,samo sto se niko ne usudjuje da digne glas protiv toga.Znas kako ranije u nekom feudalnom uredjenju zemlje(pa i ova nasa)bile su podeljene na knezevine.Knez je bio bog i batina,kmetovi su radili za njega za puku egzistenciju,mucili se,radjali se i umirali u znoju,suzama...Mislim da je Zajecar usao u feudalizam.Neverovatno ali istinito.Nema pravde ovde za obicn smrtnike.Moja poruka kada sam zapoceo razgovor na ovu temu je da probudim mlade ljude,da kazu sta ih boli ovde,da i imenuju neke od ovih ljudi kojima odgovara ovo stanje u gradu,da se vidi,da se zna...Da i oni procitaju jer mnogo je nezadovoljstva u ovom gradu,prosecna plata je 6000 dinara,a cene su vece nego u Beogradu.Znate li da u se u ovom gradu jos uvek upisuje hleb i mleko?!A kazu da je dvadeset prvi vek.Tuga i jad to je ovde,omladina se truje narkoticima,nema gde da se ode,izadje...Sramota eto to je to.Pozdrav svim Zajecarcima,morate ljudi nesto da menjate,ili da bezite odavde.Ovde leba nema :!:[/quote
Dalje... :roll:
 
misljenja sam, potpuno si u pravu !
vecina, ne veruje ili ne zna kako moze doci do drasticnijih promena u njihovim zivotima, ista vecina ocekuje da ce im promene doneti jedan covek ili ...
ista vecina zeli da bude po strani da se neko drugi bori i izbori za njih same, a posle... naravno letaci...preletaci...

dobro, resenje uvek postoji i krije se u licnim inicijativama pa onda u timu istrajnih i ljudi koji jasno vidi cilj i koji ce samu inicijativu odrzavati i u najtezim trenutcima i najzad u kriticnoj masi ljudi koji ce se u inicijativi prepoznati tj dati svoju tezinu i respekt.
prosto kako sam rekao,samo treba organizovati pravi tim i naravno verovati ...
bez dobrog ili lose odabranog tima iz licnog iskustva znam da sledi izvrgavanje ruglu i tada vise nego ikad vazi ona stara:ko igra za raju, zanemaruje takt'iku, zavrsice ko bednik, u nizerazrednom svratniku!
 
"znam sta je ljudima ovde,jednostavno mrtav je grad,nema gde da se ode izadje,propale sive fasade,djubre na ulicama..."
Sto se tice djubreta pa djubretari izgibose tri puta dnevno ciste ulice! Narocito odkada onaj nicic pobedi.
Sto se tice izlazaka ja imam svoje mesto druga me i ne zanimaju to je greska raznoraznih tupoglavaca koji neznaju lepo da srede lokal! Mada recimo eurosalon tu ne izlazim ali cuo sam da cesto dolaze neke 'zvezde' recimo romana, ortodox kelts, tijana, zeljko itd neznam ne slusam tu muziku i neznaima me ali malo malo pa dodje neko od slicnih izvodjaca neznam bas koliko drugi gradovi ove velicine ovde na jugu i jugoistoku imaju tako nesto...
Dalje sta ste se svi uhvatili za zajecar? Pa zajecar je pariz za Pirot naprimer! Zar jagodina cuprija paracin pa to su rupe skoro sam dolazio autobusom nocu iz beograda i posmatrao navedene gradove kroz koje sam prolazio, sta tamo nema mrtvila a? Mogu da kazem da zajecar lepse izgleda od navedenih gradova. Dalje sto neko nepomenu Bor, majdanpek kakve su to rupe... nego svi se hvataju za zajecar. Skoro sam bio u nisu pa kamara prodavnica se tamo zatvorila, kalca poluprazna, zidovi oronuli na kucama, zgradama, djubre na sve strane. Dalje u zajecaru zivi mnogo pirocanaca onih najgorih iz okolnih sela pored pirota kao i crnotravaca onih pored leskovca i svi oni umesto da se nasele u pirotu ili nisu leskovcu dosli da zive u zajecar e sto se tice toga da su ljudi ovde opori i prema sebi i drugima to pitaj takve zadrkotine od ljudi!
 
JA mislim da mislililac misli a da dela govore, ima prica o dva crva jedan padne u med a drugi u izmet, i jednom i drugom je lepo debljaju se i ....... ,Tek kad postase muve obidjose svet, ali neki nikad nece ni poleteti ni videti ali vazni da nam je lepo debljamo se zadovoljni a sta vise treba , malo hleba malo pica ,dobre ribe, dobra zurka VOZI MISKO !!!!! :oops: :P :idea:
 
crnadama:
JA mislim da mislililac misli a da dela govore, ima prica o dva crva jedan padne u med a drugi u izmet, i jednom i drugom je lepo debljaju se i ....... ,Tek kad postase muve obidjose svet, ali neki nikad nece ni poleteti ni videti ali vazni da nam je lepo debljamo se zadovoljni a sta vise treba , malo hleba malo pica ,dobre ribe, dobra zurka VOZI MISKO !!!!! :oops: :P :idea:
Sretna ti nova godina crnadamo....Hvala na lepim zeljama...
 

Back
Top