Nesanica!!!!!!!!!!

jao ja sam pre dve godine imala nesanicu,nisam spavala 5 noci kako treba.
Spavalo mi se nevidjeno,odlepila sam bila skroz,Legnem i taman da me uhvati san,osetim kao da propadam,adrenalin mi skochi i onda ne mogu da se smirim i da zaspim i tako buljim u tv naredna dva sata,pa opet isto...i sve u krug...onda svane a ja i dalje ne mogu da spavam.
popodne malo dremnem sat vremena i probudim se,pa opet ne mogu da spavam i sve tako,5 dana....
poludela sam bila,nervozna,depresivna,umorna...
i odjednom zaspim uvece i sve ok....
pitaj boga sta to bi..... :???:
 
Ja sam pisao maturski rad na tu temu...Od nesanice pate ljudi sa psihičkim problemima,ili pak takvi ljudi ''pate'' od predugog spavanja...Koji ste vi psihički neuravnotežene ličnosti! Ludaci jedni! :D Šalim se...Nego postoje ljudi koji pate i od Morvanovog sindroma usled čega ne spavaju po par meseci uzastopce...Poznat je slučaj jednog Amerikanca koji je 1947. umro u 94 godini,a nije nikada spavao,jer je kao plod u majci zaradio neku povredu i to se tako reflektovalo...
 
Ja sam pisao maturski rad na tu temu...Od nesanice pate ljudi sa psihičkim problemima,ili pak takvi ljudi ''pate'' od predugog spavanja...Koji ste vi psihički neuravnotežene ličnosti! Ludaci jedni! :D Šalim se...Nego postoje ljudi koji pate i od Morvanovog sindroma usled čega ne spavaju po par meseci uzastopce...Poznat je slučaj jednog Amerikanca koji je 1947. umro u 94 godini,a nije nikada spavao,jer je kao plod u majci zaradio neku povredu i to se tako reflektovalo...

:eek:
Dobro bi mi doslo malo te njegove nesanice!!!


shibby
 
Ja nemam taj problem.... Meni se vetj u 12 spava...:mrgreen:
Idem oko 2 u krevet... Pre neko veche nisam mogla da zaspim do 5 ujutru (ono vetj jutro, a ja nisam ni ''oka sklopila'').... Sledetjih par dana mi se uopshte nikad nije spavalo, ni danju ni notju, ali je sad 0k :D.... Poqshavam da ne razmishljam ni o chemu kad legnem u krevet, ali ne mogu...
 
Insomnija je nažalost moj najbolji drugar.
Dakle od aprila meseca tekuće godine ja spavam u proseku 4h dnevno, što je jako malo, zato što sam pre spavala minimum 9h.
I obožavam da spavam i sanjam i to mi je hobi.
Ali baš me je proleće poremetilo i uopšte ta nesanica i ne mogu da jedem kako treba i sva budem nikakva i depresivna bez sna...
I tokom ispitnog roka ništa učila nisam jer bez sna ne mogu da učim...
Zaspala sam na jednom pismenom ispitu, ali sam uspela nekako da dobijem 10
A na jednom usmenom nisam mogla da se setim pojedinih reči na primer "povratni" i slično... I imala sam tako poteškoće da izrazim svoju misao.. I uspela sam da dobijem 9
Eto i pozitivne strane. Dobre ocene.
 
Meni je potrebno min 10 sati da bih bio full odmoran.
Inače ležem dosta kasno, ali ako baš moram - ustajem ujutru rano (pre osam).
Ovih dana ležem oko 3, a ustajem u 8-9, tako da sam sav usporen, zatupeo i bez refleksa. :D
Pritom u životu nisam spavao posle podne.
 

Back
Top