biti voljen ili voleti?

veverice

Početnik
Poruka
36
...moja tema,moja sloboda...pa da kazem
ISPUNJENIJI SI KADA VOLIS
ALI SI SRECNJIJI KADA SI VOLJEN
kada volis ,tada voli samo 1 osoba...TI VOLIS NEKU TAMO
a kada si voljen...vole dve osobe NEKO TEBE I TI SEBE
mada je sve to moja teorija...
JA IPAK VISE VOLIM DA VOLIM
 
veverice:
...moja tema,moja sloboda...pa da kazem
ISPUNJENIJI SI KADA VOLIS
ALI SI SRECNJIJI KADA SI VOLJEN
kada volis ,tada voli samo 1 osoba...TI VOLIS NEKU TAMO
a kada si voljen...vole dve osobe NEKO TEBE I TI SEBE
mada je sve to moja teorija...
JA IPAK VISE VOLIM DA VOLIM
Bas naprotiv – ja sam ispunjena kad sam voljena i srecna kad volim – ali samo ako je uzajamno.

Nije ni malo lepo kad te voli neko prema kome ne mozes gajiti ista osecanja – onda je ‘biti voljen’ – veliki teret, gubis veru u sebe, zao ti je sto taj neko pati…

Takodje – kad volis nesrecno – kako da budes srecan? Ma, hajde, molim te…
Znas… Ako je ljubav NEUZVRACENA, ona NI NE POSTOJI. To nije ljubav. To je hir. Naravno, do sad sam bila nesrecno zaljubljena bar 5-6 puta (npr. u osnovnoj i srednjoj, ali su me takve gluposti prosle pre 3 godine). Od toga, poslednja dva puta sam SVESNO ‘volela’ nesrecno, jer sam zelela da budem ‘srecnija’ (znas ono, imas jos jednu temu o kojoj ces da pricas sa drugaricama, imas koga da uhodis, imas o kome da mastas. Ali TO NIJE LJUBAV! To je ZELJA DA SE VOLI.)
Jasno mi je da postoji i prava zaljubljenost u neku osobu koja ne deli ista osecanja. Ali – to NE MOZE da te ucini SRECNIM, zato sto zaista PATIS.

Dakle – ljubav je povratno osecanje – davanje+primanje. Davati bez primanja ne pricinjava zadovoljstvo, isto kao sto nije lepo primati a da ne dajes nista od sebe. Ljubav je uzajamni proces.
Istinski mozes voleti samo ako te taj neko voli. I obrnuto.

Ako je ljubav uzajamna meni je sladje sto sam voljena. To divno osecanje da nekom mnogo znacis. Da te taj neko voli vise od svega. Da sa tobom deli svoje najdublje tajne. Da postuje tebe i tvoje misljenje.
E, to sto sam voljena mene podstice da se jos vise trudim. Da budem beskrajno nezna, saosecajna, da budem njegovo utociste od problema, njegov mir.
Dakle – volim da sam VOLJENA, jer me to podstice da VOLIM. A voleti je onda jako slatko i lako…
 
Ne slazem se s tobom Sneska, da nesrecna ljubav nije ljubav. Naprotiv... Namerno sam rekao nesrecna, a ne neuzvracena, jer ljudi cesto nista ni ne rade da dodju do te osobe. Kako da bude uzvracena, kad nista ne pokusavas. To je nesrecna ljubav...
 
iluzionista:
Ne slazem se s tobom Sneska, da nesrecna ljubav nije ljubav. Naprotiv... Namerno sam rekao nesrecna, a ne neuzvracena, jer ljudi cesto nista ni ne rade da dodju do te osobe. Kako da bude uzvracena, kad nista ne pokusavas. To je nesrecna ljubav...
Ali, to i nije ‘ljubav’, ako ne pokusavas, zar ne?
Ako ti je zaista stalo, trudices se.
 
Snezna_kraljica:
iluzionista:
Ne slazem se s tobom Sneska, da nesrecna ljubav nije ljubav. Naprotiv... Namerno sam rekao nesrecna, a ne neuzvracena, jer ljudi cesto nista ni ne rade da dodju do te osobe. Kako da bude uzvracena, kad nista ne pokusavas. To je nesrecna ljubav...
Ali, to i nije ‘ljubav’, ako ne pokusavas, zar ne?
Ako ti je zaista stalo, trudices se.

Jeste, to je ljubav. Zasto? Zato sto ti volis. Ako volis, onda je to ljubav. Jednostrana, ali ljubav. Za ljubav jeste potrebno dvoje, ali neko u takvoj situaciji idealizuje i izmislja drugu stranu. Znaci, ipak su dve strane u pitanju.
 
iluzionista:
Jeste, to je ljubav. Zasto? Zato sto ti volis. Ako volis, onda je to ljubav. Jednostrana, ali ljubav. Za ljubav jeste potrebno dvoje, ali neko u takvoj situaciji idealizuje i izmislja drugu stranu. Znaci, ipak su dve strane u pitanju.
Cekaj, cekaj….. ne volim igre recima:)
Ljubav i zaljubljenost nije isto.
U pravim ljubavima – NEMA idealizovanja. Vec samo uzajamnog razumevanja i postovanja necijih mana. Voleti nekog ko je nesavrsen je mnogo veci podvig nego voleti perfektnu osobu (bilo ona zaista savrsena, ili je mi takvom zamisljali).
Ako vidis nekoga onakvim kakav nije – to je zaljubljenost.
Ljubav je – kad ga VOLIS sa potpunom svescu o njegovim manama.
A osecanje prema osobi sa kojom nisi u vezi NE MOZE (ponavljam – NE MOZE!) otici dalje od pukog zaljubljivanja.
 
Snezna_kraljica:
A osecanje prema osobi sa kojom nisi u vezi NE MOZE (ponavljam – NE MOZE!) otici dalje od pukog zaljubljivanja.

Ne znam, ne bih se u potpunosti slozila s tim.
Sta je s ljudima koji se dugo poznaju, provode dosta vremena zajedno, a ipak nisu u vezi..verujem da u takvim slucajevima faza zaljubljenosti prosla i da je u pitanju ljubav...
 
Snezna_kraljica:
Ljubav i zaljubljenost nije isto.

Zaljubljenost je samo jedan mali deo ljubavi...

U pravim ljubavima – NEMA idealizovanja.

To te opet odvlaci na potrebu definisanja prave ljubavi, sto se niko nije usudio ni u mom postu o veri u ljubav.

Ako vidis nekoga onakvim kakav nije – to je zaljubljenost.

Nisu svi zaljubljeni slepi. Neko moze da vidi da je ta osoba ovakva ili onakva i da zbog toga ne zeli da bude s njom. Ali kada ga nesto privlaci toj osobi i ne moze da se otrgne od toga. I tad ta osoba pati... Zasto? Zato sto nece da predje ispod svojih principa.


Ljubav je – kad ga VOLIS sa potpunom svescu o njegovim manama.

Mozda to tebi tako izgleda sada, ali znas koliko i kako sredovecne dame pricaju o svojim partnerima u popularnim zenskim casopisima...

A osecanje prema osobi sa kojom nisi u vezi NE MOZE (ponavljam – NE MOZE!) otici dalje od pukog zaljubljivanja.

Sto se ovoga tice pridruzujem se onome sto je napisala Maja.
 
maya79:
Snezna_kraljica:
A osecanje prema osobi sa kojom nisi u vezi NE MOZE (ponavljam – NE MOZE!) otici dalje od pukog zaljubljivanja.

Ne znam, ne bih se u potpunosti slozila s tim.
Sta je s ljudima koji se dugo poznaju, provode dosta vremena zajedno, a ipak nisu u vezi..verujem da u takvim slucajevima faza zaljubljenosti prosla i da je u pitanju ljubav...

...OPET PONAVLJA...tra-la-la-la-la... :wink:
...ma...ya79...zivela...(roza-poza_69)
p.s.mnogo ste slatke... :wink:
 
Nema tu mnogo filozofije....ako stalno volis onog ko tebe ne voli...stradas....ako stalno pustas druge da tebe vole, a ti ne volis...opet stradas, jer ne umes da volis....BITNA JE SREDINA....DA BUDE OBOSTRANO. :lol: ...

p.s. - HERMAN HESE JE REKAO JEDNOM DA JE SREĆAN ONAJ KO UME DA VOLI....ALI (OVO SAM JA DODALA :D :D :D :D :D :D :D :D ) - JE NAJSREĆNIJI ONAJ NA ČIJE DAVANJE LJUBAVI KONAČNO NEKO ISTOM MEROM I UZVRATI.... :D
 

Back
Top