Opravdano ili ne?

SiIent Bob

Iskusan
Poruka
6.200
Da li je fer ostaviti curu samo zato što se fizički promenila, npr, promenila je boju kose iz plave u crnu, ili stavila je sočiva, ili se udebljala i sl.

Iako je ona ista osoba, da li je OK imati osećaj da je ne poznajete i da govorite sa nekim nepoznatim? Više nije to to. Nije svaka promena loša, ali konkretno ova tema je o njima.

Fak jea.
 
Da li je fer ostaviti curu samo zato što se fizički promenila, npr, promenila je boju kose iz plave u crnu, ili stavila je sočiva, ili se udebljala i sl.

Iako je ona ista osoba, da li je OK imati osećaj da je ne poznajete i da govorite sa nekim nepoznatim? Više nije to to. Nije svaka promena loša, ali konkretno ova tema je o njima.

Fak jea.

Mojoj drugarici je decko rekao kako je ostavio bivsu zato sto se ugojila...:eek::eek::eek::thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
Da li je fer ostaviti curu samo zato što se fizički promenila, npr, promenila je boju kose iz plave u crnu, ili stavila je sočiva, ili se udebljala i sl.

Iako je ona ista osoba, da li je OK imati osećaj da je ne poznajete i da govorite sa nekim nepoznatim? Više nije to to. Nije svaka promena loša, ali konkretno ova tema je o njima.

Fak jea.

Sa ruznima u principu ne bih nikad bio. :thumbdown:
Ali ako sam vec bio znaci da je ok :) i tad mi menjanje boje njene kose ne bi smetalo ni najmanje. Mada je pitanje zasto je menjala boju kose ako je vec i ovako bila lepa, ako su neki teski komplexi ili neki drugi problemi u glavi onda bi se zapitao koliko je njena lepota opala u mojim ocima... mada verovatno da mi ne bi smetalo uopste. Sve zavisi od toga koliko bi se njena stvarna lepota promenila. :)
 
Da li je fer ostaviti curu samo zato što se fizički promenila, npr, promenila je boju kose iz plave u crnu, ili stavila je sočiva, ili se udebljala i sl.

Iako je ona ista osoba, da li je OK imati osećaj da je ne poznajete i da govorite sa nekim nepoznatim? Više nije to to. Nije svaka promena loša, ali konkretno ova tema je o njima.

Fak jea.

Svaka promena je promena...bez obzira da li je na bolje ili gore treba joj se prilagoditi...mislim da je ostavljanje drastican potez...i da treba dobro razmisliti..

Ali ako je ta promena u nasoj glavi okarakterisana kao promena na gore, odnosno negativno...to prilagodjavanje ce ici teze odnosno nikako...

Recimo drasticne promene u povecanju kilograma..su za mene nesto na sta ne bih mogla da se prilagodim kog partnera..jer vodim racunama o svom telu i bitan mi je i estetski momenat...u tom slucaju...mislim da bi ljubav popustila pod pritiskom kilograma...ovo je samo jedan primer..

A boja kose i neke sitne promene su nesto sto se moze popraviti, prefarbati...i reci iskreno i otvoreno drugoj strani sta mislimo o tome...
 
Ako je zbog toga ostavljaš znači da si i pre toga nameravao, a ona ukapirala pa to uradila da osveži vezu. Pa sada imaš "dobar " izgovor. Šta bi bilo kada bi se ona vratila na raniji izgled ?
E, vidiš u tome je stvar.

Ne u njenoj kosi, već u činjenici da kad volimo volimo površno, retko kad volimo zbog nje same, tj, zbog njenih razmišljanja, osećanja i sl, kao i obrnuto. I na kraju, na šta se sve svodi?

Na ljubav zbog prolazne lepote? Volim neku, jer lepo izgled pored mene, a ne zbog onog što je ona?

Da li tad ljudi postaju stvari?

Da li u stvari volimo partnera kao nove cipele? Ili novi telefon?

I koliko smo spremni da je/ga prihvatimo kao nju/njega, a ne kao stvar?

Ne kao prva/druga/n-ta devojka?
 
Poslednja izmena:
Druzim se sa ljudima, a ne telima i nije mi bitno ko kako izgleda... godinama gledam devojke koje se muce sa dijetama da bi nekom tamo baji bile sexy... a njega zabole za nju... :roll:

Ako mi je neko drag, bas me briga da li je prostitutka, doktor ili cistacica... a kamoli da li je neko debeo ili ne...
Nije nego se družiš sa telima čija ljudskost povremeno iskače na površinu. Takvi smo svi. Prvo smo naša tela, a zatim naša osećanja i na kraju naša razmišljanja, tj naša duša ako hoćeš.
 

Back
Top