Pitanje vezano za ISDN...

Asix

Obećava
Poruka
70
Posto Internet koristim vise od 5 godina, planiram da predjem na ISDN. E, sad, mene zanima da li ce mi biti slobodna telefonska linija dok sam na netu i da li cu morati da placam utrosene impulse preko telefonskog racuna ili ne? Kolika je maksimalna brzina i da li je uopste veza isplativa? Uglavnom cu da s vremena na vreme downloadujem po nesto povece ili igram igre na netu, pa mi je potrebna malo bolja konekcija...
 
ISDN mozes dobiti pod uslovom da si na digitalnoj centrali i da do tvog stana ima dve slobodne parice. Dalje, ukoliko ostvarujes vezu sa oba kanala (128k) i dignes slusalicu na telefonu, veza ti pada na 64k (jedan kanal) dok ti drugi kanal ostaje za razgovor. Isto vazi i ako koristis samo jedan kanal, drugi je slobodan. Dalje, utrosene impulse naravno da placas, kao normalan poziv u lokalnom saobracaju ukoliko koristis jedan ISDN kanal, a ukoliko koristis oba, sesija se tarifira kao dva nezavisna poziva. Uz ovo placas jos i neku mesecnu pretplatu koja je minimalna i iznosi nekih 200 din. Sto se isplativosti tice.. naravno da je isplativo ako imas tehnickih uslova da ti Telekomdzije to uvedu..
 
Daj covece, pa osedeces dok Telekom ne uvede ADSL.. i sa 56k modemom placas impulse i sa 64k ISDN-om.. I jos ti na analognim 56k modemima NIJE zagarantovana brzina 56k, a na ISDN jeste 64 odnosno 128k.. Pa na kraj krajeva i ADSL ces debelo placati..
 

Back
Top